Spor Toto Süper Lig maçları artık Foursquare’de!

Artık maç izlemek için gittiğimiz stadyumlarda her maça özel “mekan” açmaya ya da “shout”  ile hangi maçta olduğumuzu belirtmemize gerek yok! Çünkü Spor Toto Süper Lig maçları takımlarımızın stadyumlarına etkinlik olarak tanımlandı!

Foursquare’in mekanlara etkinliklerin tanımlanması özelliği olan “Events“i duyurduğumuzda spor etkinliklerinin ESPN bilgilerine dayanarak listeleneceğini belirtmiştik. O günden bugüne ESPN’de listelenip de ülkemizde oynanan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları dışında hiçbir fikstür maçı Foursquare’deki stadyum mekanlarımızda etkinlik olarak listelenemiyordu.

Bunun sebebi Spor Toto Süper Lig’in gelişen bazı spor dışı olayların sonucunda ertelenmesinden ötürü 2011-2012 fikstürünün ESPN veritabanına eklenmemiş olmasından kaynaklanıyordu. Ligin eylül ayında başlamasına rağmen ESPN ligimizi web sitesinde başlatıp güncellememişti.

Foursquare Türkiye olarak ESPN ekibi ile yazışmalarımız ve onlara güncel fikstür bilgilerini iletmemizin üzerine ligimiz ESPN sayfasında başlatıldı. Böylece Foursquare ile entegre olarak stadyumlarda maç günlerinde etkinlik olarak listelenmeye başladı.

Süper Lig’de maç oynanan stadyumlar ise şöyle:

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Spor Toto Süper Lig maçları artık Foursquare’de!” üzerine 4 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.