Google Calender ile Foursquare geçmişinizi takip edin

Ajandaların vazgeçilmezimiz haline geldiği bu dönemde sosyal medyadan sadece başkalarını değil kendimizi de takip eder hale geldik.  Farklı mecralardaki profillerimiz hayatımıza göz gezdirmemizi sağlıyor. Siz de kendinizi ancak sosyal medyadan takip edebilenlerdenseniz Google Calendar’ın Foursquare entegrasyonu tam size göre! Google Calender, Foursquare’i ilk kullanmaya başladığınız tarihten itibaren yaptığınız “check-in”leri gün ve saatlerine göre takvime yerleştiriyor. Nasıl mı kullanılıyor?

1) Öncelikle, Foursquare Feed Sayfasını ziyaret ediyorsunuz ve ICS linkine sağ tıklayarak linki kopyalıyorsunuz.

2) Google Calender sayfasında “Diğer Takvimler” bölümünden “URL ile Ekle” yi seçip çıkan pencereye kopyaladığınız linki yapıştırıyorsunuz ve “Takvime Ekle” ye tıklıyorsunuz.

3) Bir iki dakika içerisinde Google Calender tüm “check-in” geçmişinizi indirecek.

Hangi tarihte, hangi saatte ne kadar süre boyunca, nerede olduğunuzu görmek insana gerçekten tuhaf duygular yaşatabiliyor. Siz de Google Calender’ı denediğinizde, günün yoğunluğuna kapılıp kendinizi takip etmeyi unuttuğunuzu fark edeceksiniz.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.