Forecast uygulamasıyla geleceğe check-in yapabilirsiniz

Şimdiye kadar hep Foursquare ile o an nerede isek arkadaşlarımıza duyurduk. Bu belki arkadaşlarımız ile buluşabilmek için çok geç oluyordu. Peki akşama nerede olacağınız belli ise bunu sabahtan arkadaşlarınıza bildirmek istemez miydiniz? İşte Forecast bu iş için yaratılmış bir uygulama!

Sabahtan akşam için planlarınız hazır mı? Birkaç saate işten çıkıp, arkadaşlarınız ile takılacağınız mekan belli oldu mu? Kimseden saklayacak birşeyiniz yok mu? O zaman Forecast tam size göre bir uygulama. Forecast, Foursquare mekan ve arkadaş bilgilerini kullanarak uygulama kullanıcılarını  arkadaş olarak tanımlayıp, sizlere arkadaşlarınızın ilerleyen saatlerde nerede olacağını listeleyen bir uygulama. Bir başka deyiş ile “Neredesiniz?” değil, “Nerede olacaksınız?” sorusunu size soruyor.

 

Uygulamanın kullanımı çok kolay. Ana ekranda Forecast bildiriminde bulunan arkadaşlarımızın birkaç saat içinde nerede olacakları listeleniyor. + işaretli Forecast tuşuna tıklarsak Foursquare’de sıkça check-in yaptığımız favori mekanlarımızın bir listesi çıkıyor karşımıza. Bu listede gideceğimiz mekan yok ise arayarak bulabiliyoruz.

 

Seçtiğimiz mekana tahminen gideceğimiz saati belirterek Forecast’imizi gerçekleştirmiş oluyoruz. Yaptığımız Forecast, diğer Forecast kullanıcısı arkadaşlarımız tarafından uygulamada anında görüntüleniyor. Forecast yaptığımız saatte de uygulama bizi ana ekranımızda uyarıyor. Eğer vaad ettiğimiz gibi o mekana gittiysek otomatikman check-in yapabiliyoruz. Eğer henüz gitmediysek gideceğimiz saati erteleyebiliyoruz.

Forecast uygulaması şu anda sadece Android ve IOS işletim sistemlerine yüklenebiliyor.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Forecast uygulamasıyla geleceğe check-in yapabilirsiniz” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.