Mekanınız için yönetici ve çalışan yetkilendirmeleri

Foursquare veritabanında bulunan mekanınızı sahiplendikten sonra gerek istatistikleri tutmak için, gerekse mekanlardaki kampanyaları yönetmek için yönetici veya çalışan atayabilirsiniz.

Foursquare’de gerekli adımları tamamladıktan ve mekanınızı sahiplendikten sonra, o mekana bir yönetici ya da  bir çalışan olarak kullanıcısı atayabilmeniz mümkün oluyor. Her iki rolünde farklı yetkileri bulunuyor.

Çalışanlar;

• Temel mekan bilgilerini düzenleyebilir.
• Mekanın check-in istatistiklerini görebilir.
• Kayıtlı  fırsat ve kampanyaları etkinleştirip, etkisizleştirebilir.

Yöneticiler ise yukarıdaki yetkilerin yanı sıra;

• Yeni fırsat ve kampanyalar ekleyebilir.
• Yeni çalışan ya da yöneticiler atayabilir.
• Websitesi bilgisini güncelleyebilir.
• Mekan açıklama yazısı girebilir.

Bir mekan sahibi olarak kullancıları yönetici ya da çalışan eklemek ise çok kolay. Yönetici hesabınız ile Foursquare’e giriş yaptığınızda, herhangi birkullanıcının profil sayfasına gittiğinizde sağ yan menüde sahibi olduğunuz mekana yönetici ya da çalışan olarak atamanız için “Add as Employee” ya da “Add as Manager” butonlarına tıklayarak kullanıcıya teklifte bulunuyorsunuz. Kullanıcı yönetici ya da çalışan olmayı kabul ettiği takdirde sizin mekanınızda yetkilenmiş olur.

Peki bu özellik kimler için uygun? Eğer tek şubeli bir kafe, restaurant, dükkan ya da başka bir işletme iseniz ve Foursquare kullanmayı biliyorsanız böyle bir yetkili atamanıza hiç gerek olmayabilir. Ancak birçok şubeli bir zincir iseniz ya da franchise’lar dağıtan bir işletme iseniz, her şubenin müdürüne ya da sahibine mekanı ile ilgili özel kampanyalar yaratıp, istatistiklerini görüntülemesi için bir yetki verebilirsiniz. Ya da bir sosyal medya firması olarak müşteriniz olan işletmelerin mekanlarını üstlenip, o firmalar ile ilgili projeler yapmakta olan çalışanlarınızı yetkilendirerek işlemlerini kendi hesapları üzerinden yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Mekanınız için yönetici ve çalışan yetkilendirmeleri” üzerine 6 yorumlar

 1. merhaba
  mekan istatistikleri neden eskisi gibi ayrıntılı değil 1 hafta öncesine kadar check-in yapan kişileri görebiliyordum ama şimdi menü değişmiş ve o sayfa yok ?

 2. Merhaba,
  Konuyla ilgili bazı bilgilendirmelerden ve mail yolu ile de ulaşmaya çalıştım ama bir geri dönüş alamadım.
  İşletmekte olduğumuz mekanı yenileyip, sahipliğini aldım.
  Bazı değişiklikler sonrasında da “Yönetici” yazan yere tıkladım ve sayfayı değiştirdikten sonra bir daha giremedim.
  Bu konuda ne yapmam gerekiyor.
  Lütfen yardımcı olun.
  Teşekkürler.

 3. merhaba,

  işletme sahiplenme için hızlı başvuruyu seçerek 20USD Ödeyerek başvuru yaptım. Hala dönüş olmadı yazılanları okuyorum 5 dk içinde bile dönüş olabiliyormuş. Geri dönüş ne zaman olur acaba?

 4. Merhaba

  Mekana yönetici eklemem gerekiyor fakat göstermiş olduğunuz butonlar kişi profilinde gözükmüyor nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz.?

  1. Merhaba, yönetim panelinde “Kaydını Yönet” linkine tıkladığınızda gelen sayfada sağ tarafta yönetici ekleme bölümünü görebilirsiniz. İncelemiş olduğunuz yazı oldukça eski bir ileti olduğu için mevcut durumdan farklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.