FIAT ile şehirdeki izimizi belirliyoruz

Sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte kendilerini bir anda sosyal medya pazarının ortasında bulan markalar, kampanya mecralarını genişlettikçe daha da geniş kitlelere ulaşmaya başlıyor. Özellikle gıda, bankacılık ve otomotiv gibi sektörlerin çok avantajlı olduğu lokasyon bazlı uygulamalara Türkiye’de ilgi artıyor. Art arda gelen Fourquare kampanyalarına bir yenisi de FIAT’tan geldi; “Şehirdeki İzin”

FIAT 500 için tasarlanan sehirdekiizin.com adresine Foursquare hesabınızla giriş yaptıktan sonra, geçmiş “check-in”lerinizi taranıyor. Son dönemdeki check-in haritanız ortaya çıkartılıyor. Gittiğiniz yerlere göre özelliklerinizi belirliyor ve toplam 500 farklı modelden size uygun olanını önünüze getiriyor. Size uygun olan modeli, nam-ı değer Şehirdeki İzinizi Twitter ve Facebook hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz.

FIAT, “Gittiğin yerler tarzını, tarzın izini, izin ikizini belirleyecek” sloganıyla, alışılmışın dışında ve bir o kadar da keyifli bir mikro site yapmış. Türkiye’de benzer kampanyalar görmek hepimize fazlasıyla keyif veriyor.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

FIAT ile şehirdeki izimizi belirliyoruz” üzerine 2 yorumlar

  1. Damla Hanım,
    Günümüz koşullarında, ilerleyen teknoloji ile birlikte her insan gibi firmalarında kendilerini ve vizyonlarını özellikle pazarlama stratejileri alanında geliştirmeleri gerekiyor. Sosyal medya da bunun çok önemli bir parçası.. Paylaştıgınız yazılar ve görüşlerinizin kişiye gerek kendi gelişimi gerekse kurumsal çalışmaları açısından faydalar ve yeni fikirler getireceğini düşünüyorum, tebrikler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.