Foursquare’de evlerimiz şimdi daha güvenli

Herkes evinin “mayor”ı olmak ister! Bu yüzdendir ki kullanıcılar evlerini, bahçelerini, balkonlarını hatta yataklarını bile Foursquare’e ‘Ev (Home)’ kategorisinde ekleyerek arkadaşlarına nerede olduklarını duyurup “mayor”lıklarını ilan etmek istiyor. Foursquare, kullanıcılarının bu isteğini ev kategorisindeki mekanların güvenliğini bu hafta aldığı yeni önemler ile destekledi.

Foursquare’in Eylül ayı içerisinde “Home” kategorileri için yaptığı güvenlik güncellemeleri, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve çeşitliliği karşısında, kullanıcıların açık adreslerini belirterek niyeti bozuk insanlar tarafından taciz ve tehdit edilmesini önlemesine yönelik olmasının yanı sıra, kullanıcıların kendi evlerini, balkonlarını, odalarını istedikleri gibi adlandırmasını “Home” kategorisi altında olmak şartıyla serbest de bıraktı. Home kategorisindeki mekanlar check-in ekranında görünmezken, sadece kullanıcılar tarafından aratıldığında bulunabiliyor.

Yapılan güncellemeler ile ana kategorisi “Home” olan mekanlar, hiçbir Superuser tarafından kapatılamıyor,  yer bilgilerine ulaşılamayıp, bilgileri değiştirilemiyor. Rahatsız edici ya da yanlış bulunan mekanlar sadece ekrandan “Report a Problem” penceresinden Foursquare’de  çalışan admin’lere bildiriliyor ve sadece bu admin’ler mekanlara müdahele edebiliyor.

Kullanıcı arayüzü tarafından bakarsak da artık evlerin bilgileri ve haritadaki konumu sadece ev mekanını açan kullanıcı ve kullanıcının arkadaşları tarafından görüntülenebiliyor. Eğer bir evin Foursquare’deki tam konumunu görmek istiyorsanız ya o evde daha önce check-in yapmış olmanız ya da bir arkadaşınızın check-in yapmış olması gerekiyor. Ev bilgileri tanımadığınız 3. şahıslarla değil sadece tanıdığınız Foursquare arkadaşlarınız ile paylaşılıyor.

Evde kendisi ya da bir arkadaşı check-in yapan tarafından görünen ekran

Ev mekanı ile alakası olmayan 3.şahıslar tarafından görünen ekran

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir