Nokia’dan yepyeni Foursquare kampanyası; “Hediye Makinesi”

Sosyal medya haftasını kutlamak amacıyla, kulaktan kulağa pazarlama ajansı 1000 Heads, Nokia ile birleşerek Foursquare check-in’leri ile aktive edilebilen yeni bir makine yarattı; “Nokia Gift Machine.” Bu makine, Check-in yaptığınızda sizlere şeker, çikolata, çeşitli Nokia aksesuarları hatta Nokia cep telefonları bile verebiliyor.

Şimdilik sosyal medya haftasının resmi sitesi olan Glasgow’un binasında duran makineden katılımcılara verilmek amacıyla 1000 adet yapılmış. Makineye check-in yapan herkes, sosyal medya haftası bitiminde yapılacak olan çekiliş ile bu 1000 makineden bir tanesine sahip olma şansını yakalıyor. Sosyal medya haftasına katılan şirket sahipleri bu makineye çok rağbet edecekler gibi gözüküyor.

Foursquare API’si daha önce benzer projede de kullanılmıştı. GranataPet’in ilgi gören projesi; billboardların içerisine mekanizmalar yerleştirerek köpek sahiplerinin yaptığı check-inler sonucunda önündeki kabı belirli miktarda köpek mamasıyla dolduruyordu.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.