VenueWidget şimdi Türkçe!

Foursquare’deki lokasyon bilgilerinizi, Facebook’taki sayfanıza ekleyebilirsiniz başlıklı yazımda VenueWidget uygulamasından bahsetmiştim. Yine kısaca bahsedecek olursak, VenueWidget ile Facebook hayran sayfalarınıza Foursquare üzerindeki mekanlarınızı ekleyebiliyorsunuz. Özellikle işletmeler için son derece yararlı olan bu uygulama, sizlere bir Facebook sekmesi içinde en fazla 5 farklı mekanı ekleme imkanı sunuyor. Daha fazla mekan eklemek için uygulamayı geliştiren firma olan Tridaz‘la iletişime geçmeniz gerekiyor.

VenueWidget’ı kullandığım ve faydalı bulduğum için, uygulamayı hazırlayan Tridaz‘a email gönderdim ve uygulamanın Türkçe çevirisini yapmaktan memnuniyet duyacağımdan bahsettim. Ardından Tridaz’ın kurucularından Tomas’tan yanıt geldi ve 24 saat geçmeden çeviriyi tamamlayıp gönderdim. Ertesi gün de uygulamanın Türkçe dil desteği yayına alındı.

[blackbirdpie id=”103091924994498560″]

Avantajları nedir?

Bu uygulamayı Facebook sayfama neden eklemeliyim diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Uygulamanın sağladığı avantajlardan bazılarını aşağıdaki gibi sıralayabilirim.

• Foursquare’de aktif bir şekilde yer aldığınızın göstergesi olacak.
• Birden fazla mekanınız varsa, kullanıcıları ana mekanınızın dışında diğer hangi mekanlarınızın popüler olduğunu görecek. Ardından kullanıcılar denemek ve o mekanlara da gitmek isteyecek.
• Mekanların check-in sayılarını ve eklenen en popüler tip’i görebilecek.
• Kullanıcılar mekanların mayor’larını direkt Facebook üzerindeki tek bir sekmeden takip edebilecek.
• Kullanıcılar işletmenin resmi mekanlarını görecek ve başka kişilerin oluşturduğu kopya mekanlarda check-in yapmamaya özen gösterecek.

Nasıl kurulur?

Uygulamanın kurulumunu daha önceki yazımızda adım adım anlatmıştım. Foursquare’deki lokasyon bilgilerinizi, Facebook’taki sayfanıza ekleyebilirsiniz bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Darısı Foursquare’in web sitesi ve mobil uygulamalarının başına…

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

VenueWidget şimdi Türkçe!” üzerine 2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.