Foursquare marka sayfaları güncellendi

Foursquare’in arayüzüne yaptığı yenilikler durdurak bilmiyor. Listeleme, otomatik tamamlama, yenilenmiş marka sayfası yaratma ekranı ve güncellenmiş iPhone uygulamasından sonra bugün de Foursquare marka sayfalarının yönetimini kolaylaştırıcı birçok yenilik ile güncellendi.

Foursquare’de marka sayfası olanlar bu sabah bir eposta ile uyandılar. Foursquare bütün eski marka sayfalarını yeni yönetim paneli ile güncellediğini duyurdu. Peki bu güncelleme ne gibi özellikler getirdi?

 •  Artık Foursquare sayfanızı bir Facebook sayfasına bağlayıp, paylaşım yapabiliyorsunuz. (Kullanıcı değil!)•  Marka sayfaları artık web sitesinden  (foursquare.com) check-in yapabilecek ve de bilgisayarlarından check-in’lerine resim ekleyebileceksiniz.

•  Mobil cihazlardan yeniden düzenlenmiş mobil websitesini kullanarak  check-in yapabileceksiniz. Ancak artık Foursquare mobil uygulamalarından check-in yapamayacaksınız.

•  Büyük firmalar için büyük bir geliştirme var: Sayfalar artık birden fazla yönetici ile kontrol edilebilecek, ve de artık bir kişi birden fazla siteye yönetici olabileck. Artık eskiden kalma kullanıcı adı ve şifrenizi diğer yöneticilerle paylaşmanıza gerek yok!

Yeni sistem ile eski sistem arasındaki en büyük farklılık, eskiden marka sayfaları başlı başına bir kullanıcı hesabı iken, artık marka sayfaları birden çok hesabın yönetebildiği birer bağımsız sayfa. Tıpkı Facebok sayfaları gibi. Büyük firmalar birden fazla yöneticiyi sayfalarına atayabilecekleri gibi, sosyal medya uzmanları da bir tek hesap ile birden fazla sayfayı yönetebilcekler.

Yukarıda da belirttiğim gibi kısa bir süre içinde, bu güncelleme bittiğinde artık iPhone, Android ya da BlackBerry mobil uygulamarından check-in’ler yapılamaz olacak. Ancak mobil uygulamalar bu yeni sayfa yönetimine entegre edilip, yeniden check-in yapılabilir hale gelene kadar mobil web sitesi üzerinden cihazlarınız ile check-in’ler yapabileceksiniz. Yine bilgisayarlardan check-in yapabilmenin aktifleşmesi ile bu eksiklik bir nebze daha az hissedilecek gibi görünüyor.

Birçok  kullanıcı Foursquare sayfalarını Instagram ve PicPlz gibi 3.parti uygulamalar ile entegre edip renklendiriyorlar. Bu geçiş döneminde ne yazıkki bu uygulamalarda bir süreliğine devre dışı kalacak.

Foursquare’deki bu hızlı gelişim bakalım ilerleyen günlerde bize daha neler getirecek!

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Foursquare marka sayfaları güncellendi” üzerine 2 yorumlar

  1. Marka sayfama yönetici ekleyemiyorum. Nedeni ne olabilir. Yönetici yapmak istediğim kişinin profiline geliyorum ancak yönetici yap şeklinde bir seçenek maalesef çıkmıyor. Yardımcı olabilir misiniz.

    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.