Foursquare uygulaması yeni PlayStation Vita’da

Sony’nin merakla beklenen yeni mobil oyun platformu PlayStation Vita’da platform arayüzüne uygun bir Foursquare uygulamasının olacağı duyuruldu.

Japonya’da 2011 yılının sonunda, Avrupa ve ABD’de 2012’nin ilk aylarında piyasaya sunulması beklenen Sony’nin yeni mobil oyun platformu Playstation Vita’nın bir Foursquare uygulamasına sahip olacağı dün basına duyuruldu.

Uygulama ücretsiz bir indirilebilerek kullanıcıların PS Vita cihazı ile check-in yapmalarına fırsat tanıyacak. Vita’nın 3G bağlantısı ve GPS özelliği bulunan modellerine sahip kullanıcılar gittikleri heryerde check-in yapabilecekler.

Böylelikle Foursquare, PS Vita piyasaya sunulduğunda yüklenebilir olacak olan Facebook, Skype ve Twitter gibi sosyal ağların arasında yerini almış  oldu. Sony Ericsson firması şu anda PSP oyunlarını Android işletim sistemine sahip PSP ROM ve PSP Tuşları olan Xperia PLAY aygıtı kullanıcılarına sunmaktadır. Bu cihaza sahip olanlar hali hazırda yüklenebilir olan Foursquare Android uygulamasını indirerek check-in yapabilmekteler.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.