Checkmate uygulaması ile otomatik check-in yapın

Foursquare’e yeni giriş yapanlar ile konuya uzak olan insanların en çok sorduğu şey, check-inlerin otomatik olarak yapılıp yapılmadığıdır. Foursquare uygulaması böyle birşeye izin vermiyor ama bunun için tasarlanmış olan Checkmate uygulaması ile bulunduğunuz mekanlara otomatik olarak check-in yapmanız mümkün.

Sürekli müdavimi olarak gittiğiniz mekanlarda check-in yapmayı unutup, gerçekten mayor olma şansınızı mı kaybediyorsunuz? Ya da hergün gittiğiniz eviniz, işiniz, ofisiniz ya da marketinize her seferinde tek tek check-in yapmaktan sıkıldınız mı? İşte Iphone için geliştirilen Checkmate uygulaması size belirlediğiniz mekanlara gittiğiniz anda otomatik check-in yapmanıza imkan sağlıyor. Hem de sadece 0,99$’a!

Uygulama ekranında son olarak ziyaret ettiğiniz mekanların listelendiniği “Add Venues” listesinden otomatik olarak check-in yapılmasını istediğiniz mekanları seçiyorsunuz. Bu seçtiğiniz mekanların yakınana gelip, bir süre o mekanda kaldığınız anda uygulama otomatik olarak bu mekana sizin yerinize check-in yapıyor. Uygulamanın daha etkili çalışabilmesi için GPS Mode’unu aktif hale getirmenizi tavsiye ederim. Böylelikle uygulama sürekli olarak GPS üzerinden yerinizi kontrol edecek ve daha doğru bir şekilde check-inler yapabilecektir. Yine aynı şekilde bu uygulamanın yaptığı check-inleri yine normal uygulamadaki gibi Facebook, Twitter ve Foursquare üzerinden paylaşıp paylaşmak istemediğinizi ayarlayabiliyorsunuz.

Uygulama her check-in yaptığında sizi telefon ekranında bilgilendiriyor, böylece fazladan check-in yapmamamnız için de sizi uyarmış oluyor.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Checkmate uygulaması ile otomatik check-in yapın” üzerine 14 yorumlar

  1. çok güzel düşünülmüş,çok başarı yazılmış tasarlanmış fakat tek kaybı sürekli gps in açık kalması. bu şarjın hemen bitmesine yol açar. konuyu okurken bunu düşündüm aslında,sürekli açık mı kalıyor yoksa belirli periyotlatda gps açılıp kapanıyor mu ? ancak sürekli açık kalıyormuş.

    ama bizim belirlediğimiz aralıklarda kendi gps ile kontrol ederse daha güzel olur ve bende yüklerim. böyle çok başarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir