Foursquare’in BlackBerry için ‘Alpha’ sürümü yayınlandı

Daha önce “BlackBerry Messenger için Foursquare entegrasyonu geliyor” başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi, BlackBerry kullanıcıları için yepyeni bir Foursquare güncellemesi yayınlandı. Gerçi her ne kadar yayınlandı desek de aslında bu bir deneme sürümü. Alpha kod adıyla yayınlanan bu deneme sürümüyle Foursquare, BlackBerry için iyileştirilmiş görsel ve eğlenceli bir uygulama yapısına kavuşuyor. Bu yeni sürümde diğer işletim sistemleri için geliştirilen Foursquare uygulamalarındaki gibi “Explore/Keşfet” özelliği eklenmiş durumda. Bunun yanı sıra daha görsel bir yapı ile hafta boyunca topladığınız puanları, arkadaşlarınız arasında kaçıncı sırada olduğunuzu, en çok bulunduğunuz 5 mekanı ve daha çok hangi kategorilerde keşif yaptığınızı takip edebiliyorsunuz.

Şu an BlackBerry’nin test sürüşü alanında bulunan BlackBerry Messenger 6’nın da gün yüzüne çıkmasıyla, geçmiş yazımızda da belirttiğimiz gibi Foursquare’i BBM ile entegre ederebileceksiniz. Bu sayede nerede olduğunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilecek, rozetlerinizi sergileyerek kendinizi şımartabilecek, BBM statünüze nerede olduğunuzu kolayca iliştirebileceksiniz.

Şahsen uygulamayı bir kaç gündür hiç sıkıntı yaşamadan kullandığımı belirtebilirim. Eğer siz de bu deneme sürümünü cihazınıza indirmek isterseniz; öncelikle cihazınızda bulunan Foursquare sürümünü kaldırın ve daha sonra cihazınızın tarayısından http://www.foursquare.com/blackberry/alpha adresine girerek Foursquare v3.0’a sahip olabilirsiniz.

Önemli Not: Lütfen bu sürümün alpha olduğunu unutmayın. Bu sürümü cihazınıza kurup kurmamak tamamen sizlerin tercihine bağlıdır. Ufak bir ihtimal de olsa cihazın başına gelebilecek olumsuz sonuçlar için garanti veremiyoruz ;)

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.