Foursquare’de yeni özellik: Bildirimler

Foursquare sosyal ağların özelliklerini katmaya devam ediyor, check-inlere yorum/fotoğraf ekleme gibi özelliklerden sonra bence çok uzun zamandır eklenmesi gereken yeni bir özellik de bugün ilk olarak Android tabanlı cep telefonlarına bir güncelleme ile eklendi. Aşağıdaki şekilde de görebildiğiniz gibi tüm menülerin üzerinde sağ üstte yer alan bildirim noktasında kaç tane yeni bildirim olduğu bilgisi yer alıyor. Bildiğimiz gibi Foursquare bu zamana kadar sadece arkadaşların check-in’lerini, yorumları, rozet kazanımlarını vb. uyarıları gönderiyordu. Yeni bildirim sayfasında aşağıdaki uyarılar yer alacak, ayrıca bu bildirimlerin ayarlarını web üzerinden yapabiliyorsunuz, örneğin bildirimleri 1 saatliğine durdurabiliyorsunuz.

• Arkadaşlarınızdan biri check-in’inize yorum bırakması
• Yorum bıraktığınız bir check-in’e yeni yorum veya fotoğraf eklenmesi
• Arkadaşlarınızdan biri bıraktığınız ipucuyu yapması
• Arkadaşınız ve sizin Yapılacaklar Listesinde aynı mekanın yer alması
• Bulunduğunuz mekanın kalabalıklaşması (50 ve üzeri check-in)
• Facebook’taki bir arkadaşınızın Foursquare’e üye olması
• Valiliği kaybetmeniz

Genelde bu tür yenilikler önce iOS‘a gelirken bu defa önce Android uygulamasına geldi, diğer işletim sistemleri için de çalışmaların sürdüğü ve yeni uygulamalar çıkana kadar foursquare.com’daki yeni bildirimler kısmına bakılması tavsiye edildi.

Web sayfasında görünen bildirimler ise aşağıdaki gibi; ilgili bağlantıya tıkladığınızda bildirimlerin listesi pop-up olarak açılıyor. Tahminim Foursquare’in burayı daha da zenginleştirip Facebook’taki gibi bir “News Feed” haline getireceğidir. Hatta yakın zamanda kimin kimi eklediği bilgisini, arkadaşlık taleplerini de burada göreceğimizi tahmin ediyorum.

Ata İsmet Özçelik

1979 İstanbul doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduktan sonra bankacılık, danışmanlık gibi sektörlerde çalıştı. Internet ve sosyal medya ile fazlasıyla ilgili aynı zamanda sinema tutkunu. Foursquare'de SU Level2.

Foursquare’de yeni özellik: Bildirimler” üzerine 16 yorumlar

  1. “Genelde bu tür yenilikler önce iOS‘a gelirken bu defa önce Android uygulamasına geldi,” lafi android’in pazar payindaki inanilmaz yukselisi dogrular nitelikte :D

    1. Merhaba, bunu yapabilmek için twitter hesabınızı foursqaure hesabınıza bağlamanız ve check-in’lerinizi twitter’da paylaşmanız gerekiyor. Detaylı bilgi için buradaki yazımızı ve altındaki yorumları inceleyebilirsiniz.

  2. merhaba. sormak istediğim birşey var. Bana sadece bulunduğum bölgedeki arkadaşlarımın bildirimleri geliyor. bütün aktiviteler açık olduğu halde. fakat arkadaşımın tüm dünyadaki herkesin bildirimi geliyorç mesela izmirde istanbuldakilerin yada new yorktakilerin geliyor. neden ben izmirde oldugum halde sadece izmirdekiler geliyor. bunun bir ayarı var mı?

    1. Merhaba, daha önceleri de sadece aynı şehirde bulunan arkadaşlarınızın bildirimleri geliyordu, sistemde yapılan değişiklikler ve güncellemeler nedeniyle farklı durumlar oluşmuş olabilir.

  3. merhaba,bende 4s e yüklediğim foursquare ilk başta gayet iyi çalışırken bildirimleri telefonumda yayınlamamaya başladı. programı açtığımda arkadaşlarımın bildirimlerini görebiliyorum sadece. ayarlarla oynadım ilk başta düzeliyo aradan bir süre geçtikten sonra aynı sorun devam ediyor. bunun nedeni nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim

  4. Peki ya telefondan nasıl görüntüleyebilriz o mekanda check in yapanları ? Görüntüleyebiliriz daha doğrusu, yazamamışım pardon :)

  5. Merhaba ben bir şey merak ediyorum da foursquare de en iyi fotoğrafları seçtiğimizde fotoğraf sahibine bildirim gidiyor mu?

  6. Merhabalar son guncellenen foursquare de arkadaslarimin kimi ekledigini goremiyorum. Onceden su sunu ekledi vs gibi gorunuyordu. Yeni halinde bu ozellik kalktimi acaba? Teşekkürler simdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.