Foursquare’de mekanınızı sahiplenme

Foursquare son dönemlerde Türkiye’de de mekan işletmecileri tarafından keşfedilip, gücünden yararlanılmak istenen bir sosyal medya sitesi. Peki Türkiye’de henüz resmi temsilciliği olmayan bu sitede başkaları tarafından eklenip, gönüllü Superuser’lar tarafından düzenlenmiş mekanınızı nasıl sahiplenip, yöneteceksiniz?

Sizlere Foursquare’de bir mekan sahiplenmeyi adım adım, kendi yaptığım gibi anlatacağım. Arkadaşımın işletmesi olan Kolaytatil.com alışveriş acentası için birlikte bir Foursquare kampanyası yapmaya karar verdik. Bunun için de önce acentanın Foursquare’deki mekanını üstlenmemiz gerekiyordu.

1- Foursquare.com üzerinde mekanını bulup sağ alt köşede bulunan “Claim Your Venue“ye üstlenmek istediğimiz 4SQ hesabıyla giriş yaparak tıkladık.

2- Tıkladıktan sonra Foursquare nasıl yardımcı olabileceğinizi soruyor. Belki yanlışlıkla anlamadan tıklamışsınızdır diye. Ama biz ne yaptığımızın farkındayız ve devam etmek istiyoruz. “Continue claiming this venue

3- Devam ettikten sonra Foursquare hukuki olarak mekan platformunun Kullanım Kurallarını okuyup kabul etmemizi ve bu mekanı sahiplenmeye yetkimiz olduğunu onaylamamızı istiyor. Tabii ki her sitede olduğu gibi bu sitede de okumadan Yes‘e tıklayarak kabul ediyoruz.

4- Buradan sonra Foursquare şu anda giriş yapmış olduğunuz hesap ile bu mekanın ilişkilenileceğini ve de bu mekanın Foursquare sayfasına giren herkesin bu mekanın Foursquare yöneticisi olduğunuzu görebileceğini belirtiyor. İsterseniz bu mekan yöneticiliği için başka bir kullanıcı hesabı oluşturabilme şansını tanıyor. Ancak bizim kimseden çekincemiz yok, herkes mekanın sahibi olduğumuzu öğrenebilir diyoruz ve yine “Continue with the claim” diyoruz. Bu noktadan sonra Foursquare, sisteme kayıtlı olan mekan adresine normal posta ile bir şifre gönderdiğini bildiriyor, biz de postacının yolunu gözlemeye başlıyoruz.

5- Gönderilen postayı 7 ile 14 gün bekledikten sonra postacı mektubumuzu bize getiriyor. Yukarıdaki bana gelen posta. Tabii Türkçe karakterler içeren bir adres ve isme sahipseniz hiçbiri görünmüyor. Ama Türk postacısı zekidir, aradaki boşlukları doldurabilir ve sizi bulabilir :)

6- Zarfı açtığımızda iki şey ile karşılaşıyoruz. Birincisi doğrulama kodu. Bunu nasıl kullanacağız 3 adımda çok açık bir şekilde belirtiliyor. İlk olarak http://www.foursquare.com/businesses/verify adresine gidip sisteme giriş yapmadıysanız giriş yapıyorsunuz. Sonra da karşımıza doğrulama kodunu gireceğimiz kutucuk çıkıyor. Bu kutuya da kağıdımızda yazılı olan kodu giriyoruz ve mekanımız artık bizim kontrolümüzdedir. Artık mekan bilgilerimizi düzenleyebilir, kampanyalar başlatabiliriz!

7- Zarfın içinden çıkan diğer şey ise bir çıkartma. Mekanınızın kapısına, görülen bir yerine, ya da kasasına bu çıkartmayı asarak mekanınızda check-in yapılabileceğini duyurabilir, Foursquare’i tanıtabilirsiniz.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Foursquare’de mekanınızı sahiplenme” üzerine 175 yorumlar

 1. Cok onceden bu onaylama isi icin Foursquare’e basvurduysak da hala mektup elimize ulasmadi. 5-7 gun demesine ragmen bence daha uzun suruyor.

  1. Merhaba, gönderilen postalar ABD’den geldiği için ortalama 1 ay sürebiliyor. Bu yüzden biraz daha beklemenizi öneriyoruz. İyi çalışmalar.

   1. hocam merhaba ben foursquarede sayfam sezar tattoo olarak sayfam varmış.fakat ben bilmeden kendime bir sayfa açtım.sezar tattoo sayfamı sahiplenmek istediğmde kredi kartı numaramı giriyorum.güvenlik kodunda takılıyorum.tıklıyorum birşey olmuyor.güvenlik kodunu göremiyorum.yani kısaca sayfamı sahiplenemiyorum.yardımcı olurmusunuz.facebookumla giriş yapıp sahiplenmek istedim ama yine güvenlik kodunu halledemiyorum.saygılar.

    1. hocam güvenlik kodunu hallettim.ne cahilmişim yaa.onayladım gönderdim hocam email den mesaj geldi.butonu tılayıp onuda onayladım.peki ne zaman sayfamı sahiplenebilirim.süresi varmı bunun.

     1. Merhaba, size dönüş yapmaları saat farkı, haftasonu ve yoğunluk durumuna göre değişkenlik göstrebiliyor. Birkaç gün içinde dönüş yapılmazsa resmi destek merkezi üzerinden iletişime geçerek durumu sorabilirsiniz.

   2. Merhabalar,foursquare’da işletme profilimiz var fakat tavsiyeleri göremiyoruz bu konu ile alakalı bir bilginiz var mıdır? Tavsiyeleri göremiyoruz,kapatamıyoruz ve bu konu ile alakalı bilgi alabileceğimiz herhangi bir muhattap ya da numara bulamıyoruz.Yardım edebilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler şimdiden.

  1. Merhaba,

   Foursquare’de Marka sayfası oluşturursanız yapabilecekleriniz belirli bir ücret karşılığı kullanıcıların kazanabileceği “Rozetler” sunmak ve de mekanlar hakkında bir kullanıcı gibi yorum yapmaktır. Ancak eğer 4SQ’de zaten listelenip, check-in yapılabilen bir mekanınız var ise, hali hazırda bir kullanıcı olarak bir mekanı üstlenirseniz, o mekanın bilgilerini güncelleyebilir, mekana yapılan check-inlerin istatistiklerini görebilir, ve o mekanda Foursquare Special denilen, kampanyalar, indirimler sunabilirsiniz.

 2. iyi günler yazınız için teşekkür ederim bi sorum olacak benimde.
  mekanı üstlenmenin yada yeni bir mekan yaratmanın bir ücreti varmıdır?

   1. Hocam merhaba. Bulundum üniversitede okudugum bölümü sahiplenmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım. Herhangi bir sahibi yok check-in yapılan yerin

 3. Merhaba,
  Mekanımızı üzerimize aldıktan sonra ismine ekleme yapabiliyormuyuz acaba? diyelim ki “mekan” diye açmışlar, ben onu “mekan,izmir” oalrak değiştirmek istiyorum. bu mümkün mü?
  Bir diğer sorum brands olarak sayfa oluşturunca yeni mekan oluşturamıyor muyuz?
  son meak ettiğim ise, merchants olarak açtığımızda rozet ile ilgili uygulama yapamıyor muyuz?
  cevap verirseniz sevinirim,şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba,

   Mekan sahiplendiğinde mekanın adresi, websitesi, twitter ve telefon bilgileri ile birlikte ismini de değiştirebiliyorsunuz. Ancak Foursquare’in mekan bilgileri ile ilgili olan kurallarında mekan isminin yanında şehir isminin yazması kabul edilmiyor. Mekan isminin altındaki adresinde açıklayıcı bir bilgi zaten check-in ekranlarında görülebileceği için bu türde bir uygulama yapılıyor.

   Mekan oluşturmanız için marka sayfası oluşturmanıza gerek yok. Her kullanıcı mekan oluşturabilir. O oluşturulan mekanları yine 4SQ’den sahiplenmek gerekir.

   Rozet ile ilgili uygulama şu anda sponsorluk olarak görülmekte ve binlerce doları bulan fiyatlar istenilmekte. Ayrıca rozetin büyük kitlelere hitap edip, projenin Foursquare tarafından onaylanması gerekiyor.

 4. Merhaba

  Öncelikle yazınız için teşekkürler. Belirtmek isterim ki bu bahsi geçen mektup 1 ay önce başvurmama rağmen henüz gelmedi.
  Esas problemim ve sormak istediğim şey ise foursquare’da emotions (şekiller)’in nasıl yapıldığıdır. Check-in yaptığım yerlerdeki bazı kişilerin isimlerinde ve hatta bazı mekanların isimlerinde gülen yüzler ve benzeri şekiller oluyor ben bunların nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Özellikle I-Phone’ı nson güncellemesinde aktif edilebilen bu tür karakterlerin yer aldığı bir dil mevcut ama bunları kullandıp herhangi bir yorum vb yazdığımda içi boş küçük kutu olarak görünüyor. Şimdiden teşekkürler..

  1. Eğer mektup ulaşmaz ise bir daha göndertebiliyorsunuz, bir daha ki gönderimde adresinizi farklı bir şekilde de belirtebilirsiniz.
   Ya da mekanınız ile ilişiklendirilebilecek bir kurumsal e-posta hesabınız var ise Foursquare’in yardım ekibine mail atarak mekanınızı sahiplenebilirsiniz.

   4SQ uygulamasındaki emoticonlar sadece Iphone ve Blackberry’de görüntülenebiliyor. Diğer telefon uygulamaları ya da internet sitesinde bu emoticonlar çirkin karakterler ya da kareler ile görülüyor bu da görüntü kirliliğine sebep oluyor. Bu tip smiley yüzlerin kullanılmasını ben tavsiye etmiyorum. Zaten böyle mekan isimleri super userler tarafından görüldüğünde uygun olmadığı için düzeltiliyor.

  1. Merhaba,

   E-mail aracıığıyla iletişime geçmenizin ardından belirtmiş olduğunuz mekanları resmi foursquare hesabınız için yetkilendirdik.

   İyi çalışmalar,

   foursquare Türkiye

 5. Merhaba,

  MEkanı sahiplenmemize rahmen foursquare size e-mail gönderceğiz ve sahiplenme işlemi devam edecek şeklinde uyarı verdi fakat herhangi bir e-mail almadık yaklaşık 15 gündür herhangi bir posta da elimize ulaşmadı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

  1. Merhaba, gönderilen postalar ABD’den geldiği için ortalama 1 ay sürebiliyor. Bu yüzden biraz daha beklemenizi öneriyoruz. İyi çalışmalar.

 6. Mekanımı oluşturdum ancak sahiplenme aşamasında şöyle bir sorunla karşı karşıyayım.Mekanımız eğer sitemizide incelerseniz dağın başında….. En yakın posta ofisi 26Km. ve bulunduğumuz noktaya postacı gelmiyor. Doğrulama işlemi için telefonda yanlızca Amerika olarak gözüküyor. Bu durumla alakalı ne yapabilrim.
  Şimdiden teşekkürler.
  Saygılarımla

 7. Merhaba,benim bir sorum olacak,turizm acentalarımın merkez ofisini yerime müşterilerimizden biri açmış dolayısıyla açık adresi yok.
  Ben mekanımı üstlenmek için başvurduğumda posta bana nasıl ulaşacak.Bana yeni bir adres sormuyor yollarken,değiştirmem nasıl mümkün?

 8. merhabalar kolay gelsin ben cıwıklı restaurantın sahibiyim mekanı olustururken ustlenmiştim sanırım ama 4-5 aydır gelen hiçbir mektup yada mail yok check-in ikramlarında bulunmak ve daha aktif bir hale getirmek istiyorum ama yeni bir aktivasyon kodu nasıl isteyebilirim bilgi verirseniz cok sevinirim iyi çalışmalar

 9. Merhabalar bu evrelerın dısında bizlerde farklı seçenekler çıkıyor kaç şubenız var
  şıklar
  1 adet
  10 dan az
  10 dan fazla

  sonra iletişim için tel istiyor ama us yani amerika teli onun yerıne mail ile onaykodu ıstıyorum ama oda maile göndermiyor şirketimizi üstümüze almak istiyoruz fakat bi sonuca ulaşamadık yardımcı olursanız memnun oluruz.

 10. merhaba ben kişi olarak mekanım için face üzerinden bir hesap oluşturdum şimdi odu mekana nasıl çevirebilirim. yukarıdaki yorumların tümünü okudum ancak bir çözüm önerisi bulamadım. üstelik foursquare’de mekan sahiplenme için gösterilen adımları takip etmek istediğimde başlangıçtan sonraki adımda listeden isimi bulmaya yönlendiriyor karşıma çıkan bu yazıda

  “Adım 2.
  Sahiplen Görüntülediğin sayfanın sağ kısmındaki ”Bu işletmeyi sen mi yönetiyorsun? Buradan sahiplen.” linkine tıkla.” belirtildiği gibi bir link yok…. :( lütfen yardım edin…

 11. Merhabalar ben Club Inferno’yu sahiplenmek için başvurdum fakat arama geldiğinde bir saniye sonra kapanıyor ve kodu giremiyorum dolayısıyla sahiplenemiyoruz. Ne yapmamız gerekir.

 12. ben yanlışlıkla yönetici olduğum hayran hesabı açtım bunun yöneticiliğinden çıktım geri giremiyorum bu hesabı nasıl kapatabilirim

  1. Merhaba, twitter’dan @4sqsupport’a mention göndererek veya support.foursquare.com adresine giderek konuyla ilgili olarak yardım alabilirsiniz.

 13. Merhaba, ben mekanımı sahiplendim. Ücreti kk’dan alındı. Birkaç gün istatistik, kampanya yapma gibi aktiviteleri yapabildim sonra bu sayfama tekrar erişemedim. Bana yardımcı olabilir misiniz? Sevgiler (mekan: tidbit kuruyemiş)

  1. Merhaba, foursquare.com’a girdiğinizde sağ üst kısımda isminizin yer aldığı bölüme tıkladığınızda hesabınızı kişisel olarak veya yönettiğiniz mekanın hesabı olarak kullanma seçeneği vardır, hesabı mekan yöneticisi olarak kullanmayı seçtiğinizi kontrol edebilir misiniz?

 14. Ben mekan sahiplendim fakat mekan isminde ve bilgilerinde değişiklik yapıyorum. “Değişikliklerin kaydedildi” diyor fakat bir değişiklik olmuyor

  1. Merhaba, normal şartlarda sorun olmaması gerekir. Bahsetmiş olduğunuz mekanı sitemizin raporlamalar bölümünden bize açıklamasıya beraber iletirseniz, düzenleyebiliriz.

 15. foursquare de bir mekan açtım ancak sahiplenemedim. Sağ alt tarafda çıkan “Bu mekanı sen mi yönetiyorsun? Burayı sahiplen” yazısı/link i çıkmıyor ne yapmalıyım ?

 16. Kampanya silme ile ilgili sorun yaşıyorum. Yaklaşık 4 5 ay önce açtığım 2 kampanyayı, kampanyalar arasında göremiyorum fakat cep telefonundan girdiğim zaman görünüyorlar. Normalde 1 kampanyam var Cep telefonunda bu 3 tane olarak gözüküyor bunu nasıl silebilirim?

 17. Sanırsam artık telefonla sahipleniyorsunuz arıyorlar fakat ingilizce konuştukları için hiç birşey anlamıyorum ve makanı sahiplenemiyorum bunu nasıl haledebilirim ?

  1. Merhaba, mekan sahiplenme için telefon ve posta yoluyla olmak üzere iki seçenek var. Posta seçeneğini kullanarak mekanınızı sahiplenebilirsiniz.

 18. Merhaba ben kredi karti yoluyla basvuru yaptim fakat hala email gelmedi konu hakkinda bilginiz varsa yerdimci olabilirseniz sevinirim

  1. Merhaba, normalde gün içinde sahipleniyor olmanız gerekiyordu. Konuyla ilgili olarak Twitter hesabınızdan @4sqSupport’a mention gönderebilirsiniz.

 19. Derneğimizin mekanını sahiplenmek için başvuruda bulunmuştum fakat 1 aydan fazla geçmiş olmasına rağmen elime mektup ulaşmadı. Tekrar mı başvuruda bulunmam gerekiyor.

  1. Merhaba, mekanları güvenli olarak sahiplenebilmeniz için öncelikle resmi Twitter hesabınızla Foursquare marka sayfanızı oluşturmanızı öneriyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Bizim de size yardımcı olabilmemiz için öncelikle bu işlemi yapmanız gerekiyor.

   1. Merhaba, mekanın kendi adresiyle foursquare’a kayıt oldum ve dediğiniz gibi twitter hesabımı bağladım fakat yine mekanı sahiplenemedim, foursquare onay vermedi, Ne yapmalıyım?

 20. iyi gunler. Ben mekanimin yoneticisi olmustum yonetiyordum ama su anda yonetemiyorum hesabim mevcut gorunuyor ama yonetemiyorum giris yapamiyorum yardim edin rica ederim!

  1. Merhaba, yanlışlıkla yöneticiliğinizi silmiş olabilirsiniz. Foursquare’e yeni bir başvuru yaparak mekanın yönetimini tekrar üzerinize alabilirsiniz.

   1. Hakan Bey yardım edebilir misiniz? Mekanı sahiplenmiştim ama yönetemiyorum mail adresi aynı ama doğrulama e postası bile gönderemiyorum hesabımda bir sorun var çözülmezse mekanı kapatıp açmayı talep ediyorum sizden acil yardım lütfen!!!

 21. İyi günler ben nalia karadeniz mutfağı adıyla açılan hesaptan Nalia Karadeniz Mutfağı(Bostancı) ve Nalia Karadeniz Mutfağı(Güneşli) sahipliğini almaya çalıştım e-postaya doğrulama gitti fakat hangi e-postaya gitti bilmiyorum. Sahiplenme konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhaba, doğrulama maili mekanı sahiplenirken kullandığınız Foursquare hesabına bağlı olan e-mail adresine gönderilmiştir.

 22. Merhabalar…
  Bu sahiplenmenin son aşamasında Postanı kontrol et uyarısı, e-posta’dan mı bahsediyor yoksa kanlı canlı posta kutumuzdan mı :)

 23. doğrulama kodu elime ulaştı. sizinde belirttiğiniz gibi http://www.foursquare.com/businesses/verify adresine kayıtlı mail adresim ve şifrem ile başarılı bir şekilde giriş yaptım. Doğrulama kodunu belirttiğiniz ve posta ile gelen doğrulama kodunun belirtildiği şekilde girdim lakin şu şekilde bir uyarı alıyorum;
  Sorry! We were unable to verify that claim code. Make sure you are logged in with the same account you used to request the claim code, and try again.

  neden bu şekilde bir uyarı alıyorum

  1. Merhaba, mekanı claim ettiğinizden farklı bir hesapla bu sayfaya erişiyorsanız sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantı yaptığınız tarayıcıda Foursquare’den çıkış yaparak veya farklı bir tarayıcı kullanarak yeniden deneyebilir misiniz?

 24. teşekkürler. sayenizde sorunu çözdüm. dğrulama kodu ister iken farlı bir hesap verdiğim için hata mesajı alıyormuşum.

  şimdi yeni bir sorunum var. mekanımı başarılı bir şekilde sahiplendikten sonra yönetici olarak foursquare web sitesi üzerinden yönetebiliyorum. Lakin iphone cıhazımda foursquare uygulaması üzerinden bunu yapamıyorum. web sitesi bana hem normal kişisel kullanıcı adımla hemde işletmemin kullanıcı adı ile erişim yapmamı sağlıyor iphone uygulamasında bunu yapamıyorum. şimdiden teşekkürler

   1. “Foursquare for Business” uygulamasını indirdim lakin dili ingilizce. Türkçe dil seçeneği yok sanırım. Bir sorum daha olacak. Normal kendi şahsi profilimde kayıtlı olan arkadaş listemi işletmemin hesabına nasıl ekleyebilirim?

    1. Merhaba, Foursquare for Business uygulamasının şimdilik sadece İngilizce versiyonu mevcut. Arkadaş listesini transfer etme seçeneği yok, yeniden eklemeniz ya da sizi eklemeleri gerekecek. Ayrıca işletmeniz için marka sayfası da oluşturabilirsiniz, konuyla ilgili olarak buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

     1. Merhaba mekanımızı sahiplendik ancak diğer şubelerimizi nasıl ekleyeceğimizi bulamıyoruz bir kez sahiplendiğimiz için tekrar para ödememiz gerekmiyor diye biliyorum ama şube eklemeyi başaramadım yardımcı olursanız sevinirim..

     2. Merhaba, buraya tıklayarak email adresinizi, marka sayfanızı ve sahiplenmek istediğiniz mekanları altalta ekleyerek formu gönderebilirsiniz.

 25. işletmem için marka sayfası oluşturdum ve listenize ekledim. Lakin yapamadığım tek şey işletme sayfam üzerinden arkadaş eklemeyi başaramadım. Nasıl yapabilirim

 26. Kahve Devri Cafe & Restaurant mekan işletmecisiyim acılalı 3 ay oldu ve puanımız 9.2 ama çevredeki en iyi yer aramalarında çıkmıyoruz.mekanı sahiplenmek adına başvurudada bulundum ama hala bir haber alamadım ayrıca bir kaç defa size mail attım fakat geri dönüş olmadı

  1. Merhaba, sahiplenme işlemini posta yoluyla sahiplenme seçeneğini kullanarak yaptıysanız postanın ulaşması 1 ay sürebiliyor. Eğer daha uzun bir süre geçtiyse http://support.foursquare.com/requests/new adresinden konu ile ilgili olarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. En iyi yerler gösterimi puan dışında check-in sayıları, tavsiyeler ve detayını bilmediğimiz farklı parametrelere göre hesap yapan algoritmalar ile belirleniyor.

 27. 2 ay önce işletmemizi sahiplenmek için foursquare’a
  başvurduk ama ne mail var ne de gelen bir e-posta. ayrıca
  işletmemizde asılı olan plazmalarda foursquare’da check’in
  yapanları göstermek istiyoruz bu konuda yardımcı olur
  musunuz?

 28. İyi günler arkadaşlar ben işyerini sahiplendim posta yoluyla mektup geldi ve hesabı katifleştirdim ama daha sonra farkettimki ücretlerden bahsediliyor bu konuda bilgim yoktu ve hesabı kapatmak istiyorum bunu ne şekilde yapacağız??

  1. Merhaba, birkaç gündür genel bir problem var, durumu Foursquare’e iletmiştik, sorunu çözmeye çalışıyorlar.

 29. ben 3 ay önce mekan sahiplenme işlemi yaptım mail. adresimi verdim ama 3 ay oldu hala kod gelmedi ne yapmam gerekiyor

 30. Facebookta mekanımın paylaşımını yapıyorum fakat mekanın resimleri facebookta çıkmıyor google maps haritası gibi bir şey çıkıyor eskiden mekanın resimleri çıkıyordu problem nedir ?

 31. Merhaba, ben telefon ile mekan sahiplenme işlemi yaptım. fakat henüz bir cevap gelmedi. cevabın gelmesi kaç gün sürebiliyor. cevap gelmez ise ne yapabilirim? yardım ederseniz sevinirim

 32. iş yerimi kendi üzerime almak icin basvurdum zarf geldi code giriyorum verify tıklıorum sayfa ilerlemiyor öyle kalıyor 3 gündür uğraşıyorum olmuyor sayfa ilerlemiyor

 33. Sitemizin foursquare’da bulunan mekânının ismi başka bir kullanıcı tarafından değiştirilmiş ve bunun tekrar olmaması için mekânı sahiplenmek istiyorum. Ayrıca 2011 yılında yapılan alatımınız sanırım biraz değişmiş telefon ile bir telesekter tarafından aranıyorsunuz ve çeşitli sorular sorup cevapları kayıt eden bir sisteme geçilmiş. Ve konu sürekli bir işletme temeli üzerinden yürüyor. Sorun olur mu bilmiyorum çünkü yaşadığımız site bir işletme değil. İşletme olmayan bir yerin foursquare’daki mekânını sahiplenmek istiyorum. Bu konuda işletme olsun veya olmasın sahiplenmek için aynı yolu mu izlememiz gerekiyor. Sorun şu ki insanlar mekan adını kafasına göre değiştiriyor ve foursquare yönetimi ya da her kimse buna onay veriyor. Mekânı sahiplenip bu durumu ortadan kaldırmak istiyorum.

  Koaly gelsin…

  1. Merhaba, ilgili mekanın linkini bizimle paylaşabilirseniz bilgilerini düzenleyip tekrar değiştirilmemesi için kilitleyebiliriz.

   1. Burası ( https://tr.foursquare.com/v/aydin-home/4fdf08487b0c3d21367c87e9 ) adı değiştirilen sitenin ana mekân adresi: İsmi “Gazi Sitesi” olacak. (Konumu Doğru yerde)

    Burası da ( https://tr.foursquare.com/v/gazi-sitesi/52c3669211d248c1c0bda07e ) ilkinin ismi değişince yakına başka bir kopya olarak açtılan “Gazi Sitesi” isimli mekân. (konumu yanlış kopya)

    Şimdi üsttekinin esas Gazi Sitesi olarak değişmesi ardından kilitlenmesi ve bu aşağıdakinin de onunla birleştirilmesi veya silinmesi lazım nasıl oluyor ise…

    Sürekli öneri gönderiyorum ama kimse onaylamıyor.

    Bu olayı çözebilirseniz çok güzel olacak şimdiden teşekkürler.

 34. Merhabalar.
  Seyidoğlu Baklava Cafe&Restaurant sahibiyim. Mekanımı sahiplenmek istiyorum. 1 aydan fazla bir süre önce başvuru yaptım fakat bu süreç içinde bana posta gelmedi. Bu konuda yardımcı olursanız Seyidoğlu olarak memnun kalırız.
  İyi çalışmalar

 35. Merhaba,
  Ben Alacatı Kesre Otel’in işletmecisiyim.2 sene once misafirlerimiz Kesre Butik Otel adıyla hesap olusturmuslar ve otelde konaklayan misafirlerimiz bu hesaba yorumlar yapmışlar ben sonrasında bu yorumları görüp otel ile ilgili fotoğraflar yükledim.Fakat 2-3 aydır Kesre Butik Otel’de check-in yapmak istediğimde otelimizi göremiyorum,kimse göremiyor!Sadece facebook hesabımdan görebiliyorum ve Şimdi kapalı ibaresini görüyorum.1 ay kadar önce sahiplenmek icin basvuru yaptık,henüz sonuc yok,sezona da girmek üzereyiz.Konuyla ilgili baska bir sey yapmamız mümkün mü?Yardımcı olabilirseniz cok seviniriz,Tesekkür ederiz,

  1. Merhaba, mekanınız muhtemelen yanlışlıkla sizin tarafınızdan yapılan talep üzerine kapatılmış. Mekanı yeninden açtık. Posta yolu ile sahiplenme seçeneğinde süreç yavaş işliyor, sahiplenme sürecini hızlandırmak için kredi kartı ile sahiplenme seçeneğini kullanabilirsiniz. Başvurunuzun durumu ile ilgili bilgi almak için https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 36. Rize Valiliği mekanını sahiplenmek istiyorum fakat mail doğrulama bölümünde kaldım.. 2 gündür mail gelmiyor? acaba daha fazla bekleyecekmiyim yoksa tekrar mı başvuru yapayım?

 37. Merhaba Ben mekanımızın (mephisto kitabevi) sahipliğini almak istiyorum.
  Ancak foursquare de Claim Your Venue diye bir seçenek göremiyorum.
  bu checkin yaptıktan sonra mı karşımıza çıkıyor ?
  Bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 38. merhabalar auto yavuz adında bir sayfa açtım fotoğrafları yükledim ancak yanında şimdi kapalı yazıyor bunu nasıl yayına açabiliyoruz yardımcı olur musunuz ?

 39. Selamlar,ben yaklaşık ocak ayı gibi business hesabı açtım postam falan geldi onayladım mekanın sahibiydim , bugün ise foursquare hesabımı sildim , acaba o mekanda silinmiş midir ? arkadan belli bi hesabı kapatma cezası olarak ücret gelir mi ?

 40. merhaba ben bugun 4sq hesabımı sildim ama mekan silinmemiş ben mekanımıda silmek istiyorum. bunun yolu varmıdır yardımcı olurmusunuz

 41. Bu numaradan size ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz gibi görünüyor. Farklı bir tane dene? 1 aydan fazladı sürekli bu hatayı alyorum

  1. Merhaba, Foursquare’de geçerli mekanlar silinmemektedir, geçersiz bir mekan eklediyseniz veya mekan isminde değişiklik yapmak istiyorsanız ilgili mekanı sitemizin raporlamalar bölümünden ekibimize iletebilirsiniz.

 42. Uzun zamandır merak ettiğim bir konuydu, sayenizde faydasını göreceğimizi umuyorum. Bir iki adet mekanımız var ve istemediğimiz resimler ekleniyor. Artık bunları yönetme şansımız olacak sanırım ?

 43. Siu Medya olarak Aslanlar Petrol’ün sosyal medya yönetimini biz yapıyoruz. Aslanlar Petrol 9 şubesiyle birlikte hizmet veren bir marka. Sosyal medya yönetimimize Aslanlar Petrol’ün Foursquare yönetimini de gerçekleştirmek istiyoruz.
  Foursquare aracılığıyla hepsini birbiriyle bağlantılı yapmak, kampanya oluşturmak ve hesabımı yönetmek istiyoruz. Ancak mekanı sahiplenirken yalnızca telefon aracılığıyla ve 20 dolar bir ücret ödeyerek sahiplenebileceğimizi gördük. Her şube için ayrı ayrı mı 20 dolar ödememiz gerekiyor; yoksa tek bir şube için ödedikten sonra diğer mekanlarımızla birlikte bir yönetim gerçekleştirebiliyor muyuz?

   1. peki bu formla mekanları sahiplendikten sonra, bizden her hangi bir ücret alınacak mı? 9 şube için tek bir ücret mi yoksa her şube için ayrı bir ücret mi ?

 44. Daha önce açmış olduğum mekan yaklaşık 1 yıldır kapalı üstlenme olayınıda yapmıştım ama geri dönen olmadı her seferinde düzenleme önerden mekanın açık olduğunu düzeltiyorum ama değişen birşey yok yardımcı olursanız sevinirim.

 45. Merhaba foursquare mekânıma alakasız ve sahte yorumlar yapılmış bu Yorumları nasıl kaldırabilirim lütfen yardım edin . Hangi yolla kaldırabilirim veya kaldırta bilirim

 46. merhabalar ben sosyal medya yoneticiligi yapiyorum bir mekanin sahiplenmek istiyorum ve bunun icin gerekli islemleri yapip mektup olayini beklememek icin 20 dolari gozden cikardim 4sq mail adresine onaylama durumu ole ilgili mail gonderilicek dedi fakat hala bekledigim mail gelmedi bunun belirli bir suresi var mi cevabiniz icicn simdiden tesekkurler

  1. Merhaba, bu işlem genel olarak birkaç gün içerisinde sonuçlanır ancak sahiplenme işlemleri Foursquare’in New York’ta bulunan ofisi tarafından yönetildiğinden noel tatili nedeniyle süreç uzamış olabilir. Konuyla ilgili olarak https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=11424 adresinden veya Twitter’da @4sqsupport hesabı üzerinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 47. Merhabalar
  Daha önce 4sq’de sahiplendiğim mekanda kimlerin check-in yaptığını görebiliyordum. Şimdi swarm’da bunu takip edemiyorum ya da göremiyorum. Mekanda yapılan checkinleri güncel olarak takip edebileceğim bir uygulama var mıdır ya da swarmda nasıl görebilirim?
  Cevap veriseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  Çağla

 48. Iyi günler. Foursquaredaki bazı paylaşılan fotograflarin bizimle ilgisi yok. Konser, degisik sozler ve siirler ve çeşitli parti etkinliklerinin afisleri paylasilmis. Bunlardan kurtulmanin bir yolu var mı acaba.

 49. Merhabalar, yaklaşık yarım saat önce başvuru yaptım. Şubemizin sayfasını satın almak için. Ancak telefonuma herhangi bir geri dönüş alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 50. Merhaba. Kafemizin duvarına asacağımız bir televizyon ile kafemizde chekin ve yorum yapan kullanıcıları görmek istiyoruz. bunu nasıl yapabiliriz.

 51. Merhabalar, yönetici olarak başvuruda bulundum. fakat mail ile geri dönüş yaptılar << üzgünüz seni sahancı mekanının yöneticisi olarak onaylayamıyoruz<< dediler. gerekli yönelendirme mevcut degil maildede. antalyadayım, bu sorunu çözebilirmiyim.

 52. Merhaba bir sorum olucak simdi foursquare uyeligi aldikdan sonra swarm ile iliskilendirip swarmida yonetebiliyor muyuz? Mekanimizla ilgili kampanyalar oldugunda swarmdan check in yapanlarin gormesini istiyoruz,mayorlukleri sifirlamak istiyoruz acilis kapanis saatlerini degistirmek istiyoruz bunu yapabilmemiz mumkunmu?

 53. merhaba ben kıbrısta bir cafe sahibiyim ve cafeyi sahiplenmeye çalışıyorum kart bilgilerimi girdikten sonra Konu: Üzgünüz, seni Club BOO’M mekanının yöneticisi olarak onaylayamıyoruz
  bu şekilde bir uyarı maili geldi ve mekanımı sahiplenemiyorum?destek bölümüne basınca aşağıdaki resim çıkıyor
  http://hizliresim.com/2n52PE
  yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

 54. Merhaba benim işletmemin puanlarını sıfırlamışlar.Yardım merkezine mail atıyorum ve bana sadece linkimi atıyorlar ama ne puanlarımı geri alabiliyorum nede çözüm üretebiliyorum.Sizin yazılarda sahiplenmek için yazdığınız adımları okudum ama ben yapamadım.bu kodu alabilmek için ne yapabilirim.

 55. Merhaba yazı için teşekkürler.
  ben api üzerinden bir uygulama yazıyorum fakat 429 kodlu bir yetkilendirme hatası alıyorum.
  yetkilendirme süreci nasıl işliyor?

 56. merhabalar. yaklaşık 1 hafta önce mekanımı kredi kartı ile sahiplendim fakat hesap doğrulamayı bi türlü yapamıyorum. bir uygulama geliştridim ve uygulamaya şu an 1000 sorgu veriyor. hesabı doğrularsam 10.000 sorgu veriyor. sahiplendiğim kredi kartı ile doğrulamayı yapamıyorum. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

 57. Merhaba,mekanımı sahiplenmiştim ve eski ortağım bu hesabı yönetiyordu, hissesini ben devraldım ve mail ve şifre bende olmadığı için birşey yapamıyorum. Nasıl tekrar sahiplenme yapabilirim?

  1. Merhaba,

   Konuyla ilgili mekanın foursquare üzerine kayıtlı olan twitter adresi var ise ve var olan twitter adresine erişiminiz varsa @Foursquare twitter dan mekanın yeni sahibi olaraktan kendi foursquare adresinizi göndermeniz ve mekanı sahiplenmek istediğinizi belirtirseniz size yardımcı olacaklardır.

   Fakat üsteki durumda ki gibi mekanın twitter adresi bilgileri sizde yok ise buradaki linke tıklayıp destek talebi oluşturup gerekenleri gereken bilgilerle beraber destek talebi formunu doldurursanız en kısa sürede Foursquare size yardımcı olacaktır.

   Açacağınız destek bildirimi veya attacağınız twittin ingilizce olması size ekstradan hız kazandıracaktır.

 58. İyi günler Özgür Bey,
  Benim bir işletmem vardı ve ortağımla birlikte yönetiyorduk. Ancak geçen sene bu mekanı ben aldım. Foursquare de hesap açmış. Açtığı e posta hesabını, şifreyi vb. hiçbir bilgisi olmadığı için hesabı yönetemiyorum. Mekanın ismini de değiştirdiğim için şimdi hem kendi işletmem hem de eski isim ve fotoğraflar gözüktüğü için bundan rahatsız olmaktayım. Bu nedenle bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Hesabın silinmesini veyahut hesabı sahiplenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler…

 59. İyi günler işletme sayfamı mail adresime giriş yapamadığım için kaybetmiştim. Fakat daha sonra yazışmalar sonucunda işletmemi sahiplendim. Daha doğrusu bana sahiplendiğini içerirken bir mail geldi. Fakat mobil den açtığım zaman hesabımı işletme sayfamı bulamıyorum. Bilgisayrdan açtığımda ise işletme saydçfanızı yönetin çıkıyor fakat tıkladığımda işletme sayfama erişemşyorum. Sahiplendiğime göre nasıl sayfamı yönetebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 60. İyi günler Özgür Bey;
  İşletmemizin adresi ve ortakları ve konsepti değiştiği için eski hesabın silinmesini istiyoruz. yardımcı olursanız seviriiz.
  Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.