Foursquare’de marka sayfası nasıl oluşturulur?

Daha önce Foursquare, marka sayfaları için özel bir galeri oluşturdu! yazımızın ardından, Foursquare’in işletmelere ve markalara sunduğu hizmetler yazımızda marka sayfalarının hangi markalar için uygun olduğunu ve bu platformu nasıl kullanacaklarına dair kısa ipuçları vermiştik. Şimdi ise bir marka sayfası nasıl hazırlanır hızlıca bahsedeceğiz.

Öncelikle markanız için oluşturduğunuz standart hesabınızı Twitter hesabınızla birleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemi nasıl yapılacağını Foursquare hesabınızı Twitter ve Facebook hesaplarınızla nasıl bağlayabilirsiniz? yazımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ardından Foursquare Page Request Formunu indirin ve verilen uyarıları dikkate alarak formu doldurun. Daha sonra formda yazan email adresine gönderin. Ayrıca formda bahsedelien iki farklı görseli de istenilen ebatlarda hazırlayıp göndermeyi unutmayın. Başvurunuz ortalama 1-2 gün içerisine Foursquare tarafından incelenecek ve sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Marka sayfanızın Foursquare tarafından onaylanması, ileride markanıza ait rozetler oluşturabileceğiniz anlamına gelmiyor. Rozet başvurularınız için ayrıca Foursquare Partner Badge Inquiry formunu doldurup göndermeniz gerekiyor.

Sayfanız Foursquare tarafından onaylanıp yayınlandığında, Marka Ekle formumuzu doldurarak bizleri haberdar edebilir ve markanızı listemize ekleyebilirsiniz.

Marka sayfası oluşturmakla ilgili sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümü aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Foursquare’de marka sayfası nasıl oluşturulur?” üzerine 13 yorumlar

  1. Marka sayfası oluşturmak için herhangi bir ücret ödenmiyor. Fakat badge’ler için ücret ödeniyor ve her badge başvurusu Foursquare tarafından maalesef kabul edilmiyor.

 1. MERHABA HAKAN BEY.FİRMAM ADINA SAYFA OLUŞTURMAK İSTİYORUM FAKAT EXCELL FORMU ÇOK NET DEĞİL YADA BEN NET GÖREMEDİM.BU YÜZDEN SAYFA OLUŞTURMAK İÇİN FARKLI BAŞVURU ALTERNATİFİ VE TÜRKÇE BAŞVURU FORMU VARMI BU KONUDA YARDIM VE DESTEĞİNİZİ RİCA EDİYORUM.

  1. Merhaba, maalesef farklı bir form bulunmuyor. Sahiplenmeyle ilgili konular için Foursquare’in resmi destek merkeziyle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler.

 2. Merhaba
  bizim şirketimiz mağazacılık üzerine ve 6 mağazamız bulunuyor giyim kuşam üzerine. Şirket hesabı (6mağazamızıda ayrı tanıtabilcrğimiz) hesap oluşturabiliyormuyuz?

 3. Merhaba;
  Marka Sayfası oluşturmak istiyorum. Türkiye genelinde 105 mağazamız bulunmakta. Bu mağazalarımız tek bir marka hesabı üzerinden sahiplenebilirmiyim. Ve iletişime geçilebilicek bir telefon numarası varmıdır acaba yetkili?
  Teşekkür ederim.

 4. Merhaba;
  Marka Sayfası oluşturmak istiyorum. mağazamızı tek bir marka hesabı üzerinden sahiplenebilirmiyim. Ve iletişime geçilebilicek bir telefon numarası varmıdır ?
  Teşekkür ederim.

  1. Merhaba, mağazanızı marka sayfasını kullanarak sahiplenebilirsiniz. Topluluk grubu olduğumuz için telefonla destek veremiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.