WordPress için yararlı Foursquare eklentileri

Blog dünyasının en çok kullanılan açık kaynaklı blog yazılımlarından biri olan WordPress, dünya çapında milyonlarca blog yazarı tarafından kullanılmakta. Foursquare’in dünya çapında yaygınlaşması ile birlikte WordPress kullanıcıları arasında olan Foursquare’ciler de, gerek check-in’lerini, gerekse Foursquare mekan bilgilerini bloglarına canlılık katmak için çeşitli yazılmış eklentilerle sitelerine ekleyebiliyorlar.

İşte bu eklentilerden bazıları da şunlar;

Foursquare Venue for WordPress

Özellikle gezi bloglarında, yazarların gittiği mekanlar ile ilgili Foursquare bilgilerini yazılarda paylaşmaya yarayan bu eklenti ile mekanlarda o anda bulunan kullanıcılar, kimin mayor olduğu ve o mekanda bugüne kadar kaç check-in yaptığı bilgilerini de aynı zamanda okuyuculara paylaşmanızı sağlıyor.

http://wordpress.org/extend/plugins/foursquare-venue/

Foursquare Latest Checkins

Yan menünüzde en son nereleri ziyaret ettiğiniz göstermek istiyorsanız bu eklenti en uygunu. Az ama öz bilgi ile, fazla görüntü kirliliği yaratmadan istediğiniz sayıdaki son Foursquare check-inlerinizi okuyucularınızla paylaşıp, mekanların 4sq sayfasına bağlantı verebilirsiniz.

http://wordpress.org/extend/plugins/foursquare-latest-checkins/

Foursquare Integration

Foursquare kullanımızı blogunuzda ister bir yazıda, isters sabit bir sayfada isterseniz de yan menüde listeleyebilir, ya da daha renkli olmasını istiyorsanız Google Haritalar üzerinde noktalar halinde göstererek, mekanların 4sq sayfalarına bağlantı verebilirsiniz.

http://wordpress.org/extend/plugins/foursquare-integration/

Foursquare Map

WordPress kurulu blogunuzun yan menüsüne, takipçilerinize çok fazla bilgi ve detay vermeden bir harita ekleyerek check-inlerinizin yerlerini sergileyen bir eklenti.

http://wordpress.org/extend/plugins/foursquare-map/

Foursquare Recent Checkins

Tıpkı Foursquare Latest Checkins uygulaması gibi bu eklenti de check-in yaptığınız son 5 mekanı, blogunuzun yan menüsünde, harita üzerinde mekan adı ve yorumunuzu da ekleyerek gösterir.

http://wordpress.org/extend/plugins/foursquare-recent-checkins/

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

WordPress için yararlı Foursquare eklentileri” üzerine 3 yorumlar

  1. Selamlar. Ben siteme bi bölgede yapılan tüm checkin leri göstermek istiyorum. Atıyorum taksimde yapılan checkinler gösterilsin. Böyle bi eklenti varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir