Amazon sunucusu arızalandı, Foursquare durdu

E-ticaret dışında sunucu hizmetleri de veren Amazon’un EC2 bulut bazlı sunucu sistemi arızalandı. Sistemde barındırılan, aralarında Foursquare, Reddit, Quora, Hootsuite gibi devlerin de bulunduğu binlerce sitenin yayını durdu.

Amazon EC2 (Elastic Compute Cloud) sunucu hizmetini uygun fiyat ve esnek barındırma rejimleri sunduğu için tercih eden özellikle startup (başlangıç aşamasındaki) siteler, yüklerini farklı firmalara paylaştırmadığından Amazon’daki kesinti tüm servislerin kesilmesine yol açtı.

Sistemdeki arıza konusunda sitelerin anasayfalarında “kısa süre sonra yeninden birlikte olacağız” mesajları görülürken, Amazon sorunun bir an önce giderileceği açıklaması yaptı.

Tek sunucu olarak Amazon’u seçen firmalar, büyüdükçe hızlı şekilde sunucu alanı ve bant genişliğinde değişiklik yapabiliyor, böylece ihtiyaca uygun barındırma sağlanabildiğinden alan ve trafik verimliliği sağlanıyor. Amazon EC2, bu yüzden pek çok küçük ve orta ölçekli site için tek (merkezi) barınma yeri konumunda.

Kaynak: Yeni Medya Düzeni

Foursquare Türkiye

Foursquare Türkiye'nin kendi duyurularını, basın bültenlerini, çeşitli blog ve web sitelerindeki haberleri kaynak göstererek yayınlandığı genel hesabıdır.

Amazon sunucusu arızalandı, Foursquare durdu” üzerine 2 yorumlar

  1. yakşanlar iyi çalışmalar ben buraya üye olmadım ama ismim
    gözüküyor ismimin gözükmemeesini istiyorum nasıl yardımcı
    olabilirsiniz

    1. Merhaba, herhangi bir konunun altına yorum gönderdiyseniz isminiz gözüküyor olabilir. İlgili linki bize gönderebilirseniz kontrol edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.