Kendi Foursquare haritanızı çıkartıp yaşantınızı görün

Her gün Foursquare ile sabahtan akşama gittiğimiz mekanlara check-in yapıyoruz, rozetler ve “mayor”lıklar kazanıyoruz. Peki hiç günlük hayatınıza bir geri adım atıp, uzaktan kuş bakışı bakmayı düşündünüz mü? 4SQMap sitesi size bu şansı sağlıyor.

4SQMap, Foursquare hesabınız ile giriş yaptığınızda, check-in ve arkadaşlık bilgilerinizi alıp, Google Maps ile harmanlayarak sizin nerelerde check-in yaptığınızı, hangi mekanların “mayor”ı olduğunuzu, hangi rozetleri hangi mekanda kazanmış olduğunuzu, arkadaşların en son nerede görüldüğünü ister harita üzerinde, ister uydu görüntüsü üzerinde sizlere gösteren, bir nevi yaşam ve gezme-tozma haritanızı çıkaran bir uygulama sitesi.

Bu uygulama ile şehrin en sık hangi bölgesinde takıldığınızı, arkadaşlarınızın yaşadığınız şehirde nerelere yayılmış olduğunu kolaylıkla görebiliyorsunuz. Check-in yaptığınız bir mekanı haritada bularak kaç kere check-in yaptığınızı ve en son ziyaretinizi görebilirsiniz.

Hayatınızın istatiğini merak ediyorsanız bu site tam bu işi yapıyor. Ancak eğer gizli saklı işler çeviriyorsanız bu siteyi eşiniz ya da sevgilinize asla duyurmayın :). Çok fena hesap sorulabilirsiniz.

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.