Foursquare’de ne kadar eskisiniz?

Teknoloji ve internette son çıkan yenilikleri ne kadar iyi takip edebilirsiniz? İnternette trend olmaya başlayan siteleri henüz popüler olmadan keşfedip, kullanmaya başlar mısınız? Peki Foursquare’i ne zaman keşfedip üye oldunuz?

Foursquare’de her ne kadar kullanıcı adınız ya da e-posta adresiniz ile giriş yapıp kullansanız da, her kullanıcının kaydolma sırasına göre 32’den başlayarak bir kullanıcı numarası bulunmaktadır. Neden 32? Çünkü Foursquare’in kurucusu ve CEO’su Dennis Crowley’in kullanıcı numarası 32’dir. Peki siteyi kuran bir insan nasıl 32. kullanıcı olabilir? Cevap basit. Siteyi kurma aşmasında veritabanını o kadar batırmıştır ki ancak önceki 31. kullanıcıyı oluşturup silerek 32. kullanıcı olarak ilk kullanıcı olabilmiştir :)

Hipper Than You ya da diğer adı ile How Hip Are You isimli site, Foursquare şifreniz ile giriş yaptığınızda bu kullanıcı numaralarına göre sizin Foursquare’deki arkadaşlarınız ve dünyaca ünlüler arasında ne kadar önce keşfettiğinizi gösteren bir sıralama oluşturuyor.

Şu anda 8 milyonu aşan kullanıcı olan kullanıcısı bulunan 4SQ’in ilk kullanıcılarından olmak, sizin ne kadar moda ve trendlerden anlayan, keşfedici ruhlu bir insan olduğunuzu ortaya koyuyor :)

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.