Foursquare artık daha güvenli!

Foursquare’de check-in olmak artık daha güvenli, çünkü Foursquare websitesinde, mobil sitesinde ve cep telefonu uygulamalarında “HTTPS” protokolünü kullanmaya başladı.

Peki HTTPS, nedir?

HTTP’nin sonuna eklenen “S(ecure)” harfinin de açıklamaya çalıştığı gibi Foursquare üzerindeki tüm bağlantılarımız artık daha güvenli. Bu protokol aracılığıyla artık Foursquare’e gönderdiğimiz tüm bilgiler, internete bağlanmak için herkese açık ağları kullanıyor olsak bile şifrelenerek gönderilecek.

Foursquare bu haberi Twitter aracılığıyla duyurdu ve bu yöntemle tüm hesapların güvenliğinin arttırılmış olacağından bahsetti. Facebook ve Twitter’dan daha sonra HTTPS protokolüne geçmiş olmasına rağmen Foursquare diğer iki sosyal ağdan farklı olarak bu uygulamayı opsiyonel değil “varsayılan” olarak kullanmaya başladı.

Kullanıcıların nerede olduklarını paylaştıkları bir sosyal ağ olduğu düşünüldüğünde daha güvenli olması hem bizim için hem de ilerideki potansiyel saldırılara karşı Foursquare için iyi olduğu su götürmez bir gerçek.

Kaynak: mashable.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir