Scoville ile artık Top Tuesday’ler var

Twitter’ın her Cuma #ff (follow friday)’i varsa artık Goscoville.com sayesinde Foursquare’in de #toptuesday geleneği olacak. Scoville servisi ile artık gidip check-in yaptığınız mekanları favorilerinize ekleyip bir liste oluşturabilecek ve de diğer sosyal medya servislerinde paylaşabileceksiniz.

Scoville henüz beta test aşamasında olmasına rağmen son günlerde sosyal medyada yaygınlaşarak hızlı bir şekilde kullanıcı edinmeye başlayan yeni bir Foursquare bazlı hizmet. Scoville’de Foursquare hesabınızla ortak bir hesap açıp, Facebook ve Twitter hesaplarınızla bağlantı oluşturarak, her Salı günü My Top Tuesday denilen ve o hafta Salı gününe kadar ziyaret edip check-in yapmış olduğunuz mekanların arasından favorilerinizi belirleyerek oluşturduğunuz listenizi oluşturarak paylaşıyorsunuz.  My Top Tuesday listeniz sayesinde favori mekanlarınız hakkında tavsiyelerde bulunarak arkadaşlarınıza ve tüm takipçilerinize bulunduğunuz şehrin güzelliklerini tanıtıyorsunuz.

Salı’ya kadar yaptığınız check-inler arasında belirlediğiniz bu tavsiyeler her Salı günü hem Scoville sayfanızda, hem de hesabınızla ilişiklendirdiğiniz Facebook ve Twitter sayfalarınızda otomatik olarak yayınlanıyor. Bir şehirde en çok tavsiye edilen mekanlardan oluşan bir liste ise o şehrin Top Tuesday sayfasında yayınlanıyor.

Ancak bir şehrin Top Tuesday sayfası olabilmesi için ne yazık ki o şehrin kilidinin açılması gerekiyor. Şehir kilidi ise ancak o şehirden 1000 adet Scoville kullanıcısının kaydolması gerekiyor. Henüz yeni olan bu serviste Türkiye’den kilidi açılmış bir şehir ne yazık ki bulunmamakta. Bu yüzden bu servisi olabildiğinde Foursquare arkadaşlarınıza tavsiye ederek üye olmalarını sağlamanız gerekiyor.

Scoville web sitesini ziyaret etmek için tıklayıız.

[blackbirdpie url=”http://twitter.com/4sqturkiye/status/52818124210315264″]

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.