Foursquare’deki lokasyon bilgilerinizi, Facebook’taki sayfanıza ekleyebilirsiniz

Foursquare’deki mekanınızı ya da dilediğiniz mekanları, Facebook’taki kurumsal sayfanızda görüntüleyebilmeniz için VenueWidget uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ve üstelik 5 farklı mekana kadar ekleyebilme özelliğini destekeyen VenueWidget’ı kurması oldukça kolay. Tüm bunları yapabilmeniz için Foursquare’de bir mekan belirlemeniz gerekiyor ve tabii ki Facebook’taki sayfanıza ekleyebilmeniz için Facebook sayfanızın yöneticisi olmanız gerekiyor.

Uygulamanın kurulum aşaması, şu an için sadece sadece İngilizce dilini destekliyor. Mekanları listeyen sekmelerde ise İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Yunanca gibi dil seçenekleri bulunurken henüz Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Yakın zamanda Türkçe dil desteğinin de ekleneceğinden eminiz.

Foursquare Türkiye olarak, Facebook sayfamıza Popüler Mekanlar başlığı altında örnek mekanlar oluşturduk. Dilerseniz aşağıdaki açıklamaları okuyarak siz de Facebook sayfanıza mekanlarınızı ekleyebilirsiniz.

VenueWidget’ın kurulumu

1- http://www.facebook.com/venuewidget adresine giderek, sayfanın sol altında bulunan “Sayfama Ekle” linkine tıklayın.

2- Widget’ı eklemek istediğiniz sayfayı seçip “Sayfaya Ekle” buttonuna tıklayın.

3- http://apps.facebook.com/venuewidget/ adresine giderek, uygulamayı kurabilmeniz için “İzin Ver” buttonuna tıklayın.

4- Uygulamaya izin verdikten sonra tekrar http://apps.facebook.com/venuewidget/ adresine yönlendirileceksiniz. Bu ekran iki adımdan oluşuyor. 1. Find Your Venue (Mekanını bul) ve 2. Select your Facebook Page (Facebook sayfanı seç). Buradaki en stabil yöntem “Search by venue ID” seçeneği. Birinci adımda bulunan Search buttonunun hemen yanındaki “Search by venue ID” seçeneğini kullanarak direkt olarak mekanınızı aratmadan ekleyebilirsiniz. Foursquare’deki mekanınızın sayfasına gidip, adres çubuğundaki alanın sonunda bulunan ve sadece rakamlardan oluşan ID kısmını kullanmanı bu alana yazın ve “Search” buttonuna tıklayın.

5- Arama sonuçlarında eklemek istediğiniz mekanı gördüğünüzde, mekanın üstüne gelerek sağ taraftaki alana sürükleyin. Buradaki alana maksimum 5 mekan ekleyebilirsiniz.

6-  Şimdi ise ikinci adıma geçerek,  VenueWidget’ı ekleyeceğiniz Facebook sayfasını ve dil seçeneğini belirleyip “Save setting” buttonuna tıklayarak kaydedin.

7- Bu işlemden sonra otomatik olarak Facebook sayfanıza yönlendirileceksiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Foursquare’deki lokasyon bilgilerinizi, Facebook’taki sayfanıza ekleyebilirsiniz” üzerine 15 yorumlar

 1. iphone’uma indirdiğimde yerimi bildirmeye yanlışlıkla izin verme dedim bundan dolayı foursquare’i doğru dürüst kullanamıyorum programı silip yeniden yükledim ayarlardan her türlü denedim ama izin verme yerini bulamadım,ne yapmam gerekiyor ?

  1. Merhaba, telefonunuzun ayarlar menüsününe girip konum servisleri adımından listenin içerisinde foursquare’i bulup izinleri aktif edebilirsiniz.

   1. ben ı phone 5 kullanıyorum ve foursquare de chekin yapmam
    ıcın ızın vermem gerekiyormus ama sizin dediğiniz konum bilgisi
    kısmını telefonun ayarlarında bulamadım yardımcı olur
    musunz?

  1. Merhaba, uygulamayı engellemiş görünüyorsunuz, telefon ayarları altındaki ilgili menüden engellemeyi kaldırmanız gerekiyor.

 2. iphone 4 kullanıcısıyım ve foursquare’a facebook’u eklemek istediğimde “Blocked App: You blocked this app. Visit the Settings Page to add or remove blocked apps.” hatası veriyor, uygulamayı engellemiş gözüküyosunuz demişsiniz,nerden kadırcam bunun engelini yardımcı olursanız çok sevinirim..

 3. Merhaba iphone 5 kullanıcısıyım. Foursquare yükledim ancak facebookla eşleştirmemişim sanırım şimdi yerimi facebook üzerinde paylaşamıyorum, bunu nasıl düzeltirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.