Şimdi GetGlue’da bulunduğunuz konumu da paylaşabilirsiniz

GetGlue ile  kitap okurken, film ya da dizi izlerken check-in yapabilir, Foursquare’de olduğu gibi Twitter ya da Facebook’ta yaptığınız check-in’leri paylaşabilirsiniz. Bu yazıyı yazmamızın sebebi, geçtiğimiz günlerde GetGlue’nun yeni çıkan sürümüne Foursquare desteğinin de eklenmiş olması.Bundan böyle GetGlue ile yapacağınız check-in’ler için Foursquare hesabınız aracılığıyla bulunduğunuz konumu da belirtebileceksiniz. Uygulamanın Foursquare’i destekleyen yeni sürümü iPhone için çıktı. Yakın bir tarihte Android ve iPad sürümlerinin de çıkması bekleniyor. Ülkemizde kullanımı çok yaygın olmasa da aslında oldukça eğlenceli.

Örneğin sinemaya gittiniz, kafede maç izliyorsunuz ya da kütüphanede kitap okuduğunuzu farzedelim. Yaptığınız tüm bu aktiviteler için GetGlue aracığıyla check-in yapabilir ve Foursquare desteği sayesinde bulunduğunuz konumu da arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Arkadaşlarınız GetGlue check-in’lerinizi bulunduğunuz lokasyonla birlikte görmesi, gerçek anlamda o an nerede ne yaptığınızı daha iyi anlamalarında yardımcı olmalarını sağlayacaktır.

GetGlue’da da tıpkı Foursquare’de olduğu gibi rozetler (badges) var. Fakat GetGlue bunlara rozet yerine etiket (stickers) adı altında kullanıyor. Ayrıca GetGlue ile sadece check-in değil, ilginizi çeken binlerce konuyu “Like” edebilir ve favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Ben GetGlue’yu bir süredir  kullanıyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, GetGlue’da her şey bir like butonuyla başlıyor ve bir girdiniz mi çıkamıyorsunuz. Her like ettiğiniz konunun ardından sizlere benzer bir konu daha sunmasıyla birlikte kapılıp gidiyorsunuz. Aslında bu durum da adının neden GetGlue olduğunu çok iyi açıklıyor.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Şimdi GetGlue’da bulunduğunuz konumu da paylaşabilirsiniz” üzerine 2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.