16 Nisan 2011: “Foursquare Day”

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Foursquare Day” olarak bilinen Foursquare Günü için yepyeni ve sıradışı bir rozet hazırlandı. Rozetin tasarımının çıkış noktası, Foursquare Day’in blog’unda bulunan görselden geliyor. 16 Nisan 2010, Cumartesi günü aktif olacak bu rozeti herhangi bir mekanda check-in yaparak kazanabilirsiniz.

Ayrıca etkinliğe özel olarak bir de t-shirt hazırlandı ve normal fiyatı üzerinden %40 indirimle satışa sunuldu. Gri olarak tek renk  hazırlanan t-shirt’ün üstünde 4SQDay logosu bulunuyor.

Foursquare Day’le ilgili güncel haberlere, Twitter’da #4sqday hashtag’ini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Foursquare ekibinin 4sqDay mesajı

Foursquare Day (4SQDay) nedir?

Geçen yıl ABD’nin Florida eyaletindeki Tampa şehrinde, bir grup Foursquare kullanıcısı tarafından düzenlenen etkinlikteki amaç; bölgede bulunan tüm kullanıcıları biraraya getirerek kaynaşmasını sağlamaktı. Bunun üzerine çeşitli ülkelerde de Foursquare Day (4SQDay) adı altında etkinlikler düzenlendi.

Bu yıl yapılacak etkinliğe Foursquare de resmi olarak desteklemeye başladı ve blog’unda konuyla ilgili bir yazı hazırladı.

Neden 16 Nisan tarihinde kutlanıyor?

Her yılın 4. ayı olan Nisan ve 4’ün karesi (squared) 16 Nisan!

Türkiye’de de 4SQDay için bir etkinlik düzenleniyor mu?

Dünyadaki tüm etkinlik listesine buradan ulaşabilirsiniz. Ülkemizde de bir etkinlik oluşturulmuş durumda. Katılmak isteyen kişiler etkinlik sayfasının sağ üst tarafında bulunan “Count me in” button’una tıklayabilirler.

Etkinlik 16 Nisan 2011 tarihinde, saat 16:00’da hepimizin yakından takip ettiği İstanbul’daki Blogger’s Base’de yapılacak.

Not: Türkiye’deki etkinlik foursquareturkiye.com tarafından düzenlenmemektedir. Etkinlikte karşılaşılacak program değişikliklerinden dolayı foursquareturkiye.com ve yazarları sorumlu değildir.

Güncelleme: 16 Nisan 2011

<iframe title=”YouTube video player” width=”640″ height=”390″ src=”http://www.youtube.com/embed/rHb53ZEXXlc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

16 Nisan 2011: “Foursquare Day”” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir