GranataPet, nefis bir çalışmaya imza atmış: “Check in! Snack out!”

Almanya’nın önde gelen hayvan gıda markalarından biri olan GranataPet, Foursquare’le nefis bir çalışmaya imza atmış. GranataPet, insanların köpekleriyle birlikte yürüşe çıktığı yerlerdeki reklam panolarını kiralamış. Köpeklerin sahipleri reklam panolarının önüne gelip check-in yaptığında, panonun hemen altında bulunan kaplara otomatik olarak mama doluyor. Aynı işlemi bir kaç gün tekrarlayan kişiler, köpeklerinin panoların önünde durmaya ve kendilerinden mama istemeye başladığını görmüş.

Reklam panosunun çalışma sistemi şu şekilde oluyor. Panosunun bulunduğu lokasyon ve Foursquare’in durumu, hazırlanan sunucular tarafından her saniye kontrol ediliyor. Yeni bir check-in yapıldığında, sunucular reklam panosunda bulunan karakutuya kısa mesaj göndererek haberleşiyor. Ardından küçük dostlarımız için taze mama dolu kaplar geliyor.

Oldukça basit ve etkili bir fikir olmuş. Sloganları da oldukça hoş; “Check in! Snack out!”

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

GranataPet, nefis bir çalışmaya imza atmış: “Check in! Snack out!”” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.