FoursqWAR ile mayor değil general olun

Foursquare ile “check-in” yaptığınız mekanların “mayor”ı olmak yerine bileğinizin hakkıyla savaşarak “general”i olmak istemez misiniz?  Foursquare mekan bilgilerini kullanan FoursqWAR uygulaması size bu imkanı sağlıyor. Artık sevdiğiniz mekanların diktatörü olabilirsiniz!

Foursquare’in mekan bilgilerini kullanarak geliştirilen FoursqWAR oyunu ile artık mekanlara ordunuzla saldırıp, savaşıp fethederek, o mekanın generali olabilir, savaş tecrübenizi ve ordunuzu geliştirerek askeri rütbeler kazanabilirsiniz.

FoursqWAR Project Zebra isimli bir İrlanda firması tarafından IOS işletim sistemi ile çalışan Iphone ve Ipad cihazları için geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Bu uygulama Foursquare’in mekan bilgilerinden yararlanarak, bulunduğunuz GPS konumuna göre size en yakın mekanları listeleyerek saldırma ve ele geçirme şansı tanıyor. Mekan sahipsiz ise direk ele geçirebiliyorsunuz ama eğer bir başka FoursqWAR oyuncusunun hakimiyeti altındaysa ve savunması için askeri birlik bırakılmış ise savaşmanız gerekiyor.

Oyunda hergün size 200 yeni er veriliyor. İsterseniz erler ile savaşa katılabilir, isterseniz erlerinizi eğiterek, casus, tankçı, keskin nişancı, bomba uzmanı ve hatta John Rambo’luk statüstünde daha güçlü birimlere yükseltebilirsiniz. Oyuna Foursquare veritabanından eklenen 1 milyonun üzerine mekan bulunmakta ve özellikle Avrupa’da oyunu oynayanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Şu anda Türkiye’de pek bilinmeyen bu oyun ilerleyen günlerde popüleritesi yeni yeni artan Foursquare ile birlikte daha çok karşımıza çıkacaktır.

FoursqWAR: AppStore, Resmi Web Sitesi

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

FoursqWAR ile mayor değil general olun” üzerine 3 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.