Firefox ile bilgisayarınızdan check-in yapmanız mümkün

Foursquare’i kullanmanız için artık bir mobil cihaz sahibi olma zorunluluğunuz bulunmuyor. Firefox internet tarayıcısı altında çalışan FoursquareFox eklentisi ile artık dizüstü bilgisayarlarınızı kullanarak o an bulunduğunuz ofis, cafe, alışveriş merkez ya da restoran gibi onlarca mekandan “check-in” yapabileceksiniz!

Açık kaynaklı yazılımı ile bir çok yazılımcıya eklenti yazma şansı tanıyan internet tarayıcısı Mozilla Firefox’un 3.5 ve üstü sürümünü kullanıyorsanız, San Fransisco’lu genç yazılımcı Jason Wiener tarafından programlanmış olduğu FoursquareFox eklentisi ile dizüstü bilgisayarınızın GPS konumuna göre bulunduğumuz yerdeki kayıtlı mekanlara check-in yapabilirsiniz.

Eklentiyi kurduğunuzda adres çubuğunun altında yer alacak olan FoursqureFox çubuğundan Foursquare hesabınıza giriş yapıp, diğer bütün mobil uygulamalarda yaptığınız, arkadaşlarınızın yerini öğrenme, civarınızdaki mekanlara “check-in” yapma, arkadaşlık taleplerini değerlendirme, Twitter-Facebook bağlantılı olarak Foursquare’den takipçilerinize seslenebilmek gibi bütün aklınıza gelen tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

FoursquareFox eklentisini Firefox’unuza indirmek için tıklayınız

Meriç Güven

Foursquare Türkiye'nin yanı sıra Mental Masturbasyon ve I Love Çeşme isimli bloglarda da yazı yazmaktadır. Aynı zamanda Foursquare SU2 seviyesinde kullanıcıdır.

Firefox ile bilgisayarınızdan check-in yapmanız mümkün” üzerine 9 yorumlar

  1. Ben de az önce denedim, Firefox’un yeni sürümü 4.0 henüz desteklemiyor. Yakında güncel sürümü yayınlanacaktır diye düşünüyorum.

  2. Firefox 4 ile olan uyumsuzluğu bir an çözmelerini sağlamak için uygulamanın sitesindeki soldaki “feedback” linkine tıklayarak ilgili konuya oy verebilirsiniz. En çok oy alan sorunu en öncelikli ele alıyorlar.

  3. Firefox eski versiyonları olan 3.6.15 i de 4.0 ı da kurup denedim ama olmuyor, artık geçerli değil mi bu eklenti? Kullanmam için ne yapmam gerek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.