Foursquare’in BlackBerry 1.9.77 sürümü ve getirdiği yenilikler

Uzun süredir beklenen yeni BlackBerry sürümü, geçtiğimiz günlerde Foursquare tarafından yayınlandı. Yaklaşık bir aydır beklenen bu güncelleme, Foursquare’in SXSW etkinliği dolayısıyla biraz gecikti.

Foursquare’in yaptığı açıklamalara göre, yeni uygulamanın arkaplanında bir çok çalışma yapılmış. Bu çalışmalar Android/iPhone’daki mevcut keşfet ve istatistik özelliklerini de kapsıyormuş. Bu özellikler BlackBerry’nin daha sonraki büyük güncellemesiyle birlikte kullanıcıların kullanımına açılacakmış.

Foursquare’in BlackBerry 1.9.77 sürümüyle gelen güncelleme ve yeni özellikler

– Arkadaşlarınızın check-in’leri için yorum yazabilme ve okuyabilme özelliği eklendi.
– Rozetlerin bulunduğu trophy case alanı güncellendi.
– Kullanıcıların güncellemeleri direkt uygulama üzerinden kontrol edebilmesi için yetki verildi.
– Fotoğraf galerilerini görüntüleme özelliği eklendi.
– Mekanlara eklenen fotoğrafların üzerine tıklayarak büyütme ve tekrar tıklandığında fotoğraf galerisini görüntüleme özelliği eklendi.
– Arkadaşlarınızın yorum veya fotoğrafla yaptığı check-in’leri, dashboard olarak adlandırdığımız gösterge penelinde listelenmesi.
– Gösterge paneli (dashboard) geliştirilerek daha hızlı görüntülenmesi sağlandı.
– Arkadaş ekleme ve profil fotoğrafı yükleme sorunları düzeltildi.
– Veri bağlantısı güçlendirildi ve https bağlantısı sorunu giderildi.
– Ve daha bir çok özellik eklendi.

Daha fazla bilgi ve uygulamayı güncelleyebilmek için Foursquare’in cihazlar bölümüne ve BlackBery App World’e gözatabilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Foursquare’in BlackBerry 1.9.77 sürümü ve getirdiği yenilikler” üzerine 21 yorumlar

 1. Merhaba .. Foursquare uygulamasını Blackberry curve 8520 ye yükledim ve izinleri kendimce değiştirdim ve şu an telefonumu kullanamıyorum..bir uyarı geliyor ve tamam desem bile hemen geri geliyor.bundan kurtulmak için bir fikir verebilir misiniz acaba?

 2. merhaba, blackberry curve 8520 kullanıyorum foursquare uygulamasında mekan bulamıyorum,arkadaşlarımın daha önce işaretlediği yerleri seçip kullanabiliyorum sadece. facebookta ise yer bildirimi yapabiliyorum foursquare kullanmadan. bu sorunumun nedeni ne acaba?

  1. Merhaba, foursquare’in en son sürümüne sahip değilseniz güncelleme yapmayı, eğer en güncel sürüme sahipseniz uygulamayı tamamen kapatıp açmayı deneyebilir misiniz?

  1. Merhaba, twitter hesabınızın bağlantısını yaptıysanız, check-in ekranında twitter’da paylaşmak için ilgili yeri işaretlerseniz check-in’leriniz twitter hesabınızda paylaşılır.

  2. bende 8520 kullanıyorum ve foursquare’n yeni sürümünüü kabul etmiyor yani 8520 için sürüm yapmamışlar ve mağduruz hele ben indiremiyorum telefona hiç bir şekilde 1 ay oldu alalı bir yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba, Blackberry’de internete bağlı bir çok uygulamada olduğu gibi foursquare için de BIS aboneliğinizin olması gerekiyor.

 3. foursquare de hiç bir şekilde yer bildirimi yapamıyorum. must parameter 2or near yazısı çıkıyor. ne yapmam gerekli yardımınızı bekliyorum

  1. Merhaba, bu durum Blackberry uygulamasının son sürümünde yer alan bir problemden kaynaklanıyor. Foursquare’in Blackberry ekibi sorunu çözmeye çalışıyor.

  1. Merhaba, App World uygulamsının içinden Foursquare’i aratın, sahip olduğunuzdan daha güncel bir sürüm varsa yükleyebilirsiniz.

 4. Merhabalar, foursquare uygulamasını yaklaşık 1 ay önce indirdim. 3 check-in yaptıktan sonra bir daha check-in yapamadım. Her defasında ‘must parameter 2or near’ hatasını verdi. Bu sırada App World’e giremedim, çünkü App World ün yeni sürümünü indirmemi istiyordu. Bende eski App World ü ve kullanamadığım (!) foursquare uygulamasını sildim. App World ün yeni sürümünü indirdikten sonra tekrar foursquare indirmek istedim. Fakat bu sefer Download ibaresi yok. Yerine ‘Unavailable for this device’ yazıyor. Cihazımın bunu desteklemediğini söylüyor. Ne yapmam gerekiyor? Not: BlackBeryy Curve 8520 kullanıcıyım.

  1. Merhaba, telefonunuzun yazılımınızın daha güncel bir versiyonu varsa onu yükleyip tekrar deneyebilirsiniz. Eğer sonuç alamıyorsanız telefonunuz uygulamanın mevcut sürümünü desteklemiyor demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.