Foursquare oyun alanı

Microsoft, HTML5 desteğiyle güçlendirdiği yeni tarayıcısı Internet Explorer 9’un tanıtımında Foursquare ile işbirliğine giderek ziyaret ettiğimiz mekanları, caddeleri ve yaşadığımız şehri başka bir boyuta aktardı. Gün içinde ziyaret ettiğimiz mekanları işaretleyerek arkadaşlarımızla tatlı bir yarış içinde olduğumuz Foursquare, bu boyutu ile adeta bir zamanların efsanesi olan Sims serisini andırıyor.

Foursquare hesabımız ile giriş yaptığımız adreste aramak istediğimiz mekanı, bölgeyi girerek etrafımızdaki mekanları sanal olarak görüntüleyebiliyoruz. Kategorilendirilmiş her mekan için farklı farklı tarzlarda düzenlemiş binalar bulunan Foursquare playground’da, o an içeride bulunanların sayısını pembe baloncuklar içinde görebiliyor, aynı zamanda binalara tıklayarak içlerine girip o an içeride kimlerin olduğunu görüntüleyebiliyoruz. Kalabalık mekanlarda ise asansörler vasıtası ile diğer katlara çıkabiliyoruz.

Popüler mekanların yüksek gökdelenler ile tasvir edildiğini oyun alanında, mekanların içinde bulunan sandığa tıkladığımız an karşımıza mekan hakkında yapılan yorumlar ve ipuçları gelirken, duvarda asılı olan çerçeveye tıkladığımızda ise bu mekanın mayorunun kim olduğunu görebiliyoruz.

Foursquare playground’ın her ne kadar çevrenizdeki mekanların sayısına ve yoğunluğuna göre güncellenen bir haritası olsa da sanal şehrinizin etrafında birkaç tur atmanızda fayda var, aksi takdirde karşınızda görmeyi umduğunuz mekanları göremeyebilirsiniz.

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Foursquare oyun alanı” üzerine 3 yorumlar

  1. Bende IEden uzak duran biriyim ve bir müddet daha kullanmayı düşünmüyorum fakat objektif olmak gerekirse IE 9 ile hem hız, hem güvenilirlik açısından oldukça iyileştirmiş Microsoft kendini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir