Starbucks’tan 40. yıl kutlamaları

İlk mağazasını 1971 yılında Seattle’da açan Starbucks, bugün 40. yılını tüm dünyada çeşitli sürprizlerle kutluyor. “Starbucks Tribute Days” olarak geçen bu kutlamalar için Starbucks Türkiye, bugün tüm ziyaretçilerine Tall boy Günün Kahvesi’ni ücretsiz olarak ikram ediyor.

Ayrıca Starbucks’ın Foursquare kullanıcıları için de bir sürprizi var! Starbucks’ı takip eden ve bugün herhangi bir Starbucks mağazasında check-in yapan herkes  Starbucks Tribute rozeti kazanıyor.

Starbucks Tribute rozetini nasıl kazanabilirim?

Rozeti kazanabilmek için, öncelikle Starbucks’ı takip etmeniz ve herhangi bir Starbucks mağazasına gidip check-in yapmanız yeterli olacaktır.

Güncelleme 1: Starbucks Tribute rozeti ülkemizde henüz aktif olmadı. Ayrıca şu an Türkiye’de geçerli olup olmadığını araştırıyoruz.
Güncelleme 2: Foursquare ekibinden aldığımız bilgiye göre, rozet sadece Amerika’da kazanılabiliyormuş.

Ücretsiz kahveyi nasıl alabilirim?

Ücretsiz kahvenizi alabilmeniz için, herhangi bir Starbucks mağazasına gitmeden önce linkteki görseli cep telefonunuzdan kasiyere göstermeniz yeterli olacaktır. Cep telefonuyla uğraşmak istemem derseniz, görselin yazıcı çıktısını alarak da Starbucks mağazalarına gidebilirsiniz.

Kurallar: Sadece 10 Mart 2011 tarihinde geçerlidir. Para yerine geçmez, paraya çevrilemez. Başka bir promosyon ile birleştirilemez. Bir alışverişte yalnızca 1 adet kupon kullanılabilir.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Starbucks’tan 40. yıl kutlamaları” üzerine 7 yorumlar

 1. Sanırım sadece Amerika’da geçerli.
  (OPEN TO LEGAL RESIDENTS OF THE U.S. AND THE DISTRICT OF COLUMBIA (EXCLUDING NEW YORK AND FLORIDA) WHO ARE AT LEAST 18 YEARS OF AGE AND OLDER (EXCEPT RESIDENTS OF AL AND NE, 19 YEARS OF AGE AND OLDER) AT TIME OF ENTRY. U.S. LAWS GOVERN THIS SWEEPSTAKES. VOID IN PUERTO RICO AND WHERE PROHIBITED. NO PURCHASE OR PAYMENT OF ANY KIND IS NECESSARY TO ENTER OR WIN. A PURCHASE OR PAYMENT WILL NOT INCREASE OR IMPROVE YOUR CHANCES OF WINNING. )

  1. Konuyla ilgili yurt dışına mail gönderdik. Geri dönüş olduğunda sizlerle paylaşacağız. Bilgi için teşekkürler.

 2. Yaptım hiçççççbirşey olmadı…

  Ayrıca yeri mi bilmiyorum hiçbir soruna bakmıyorsunuz tonla EVİMMM, HOME SWEET HOME, AHMETS HOMİEEE, AYŞE’S HOMİEE, ALLAHIN İZİ, CEHENNEMİN DİBİ, BLAH BLAH BLAH, tonlarca mekan ekli, hepsini şikayet ediyorum bir tanesi mi kapanmaz!

  Ne 4square-tr’miş be….

  1. Rozet konusunda Foursquare tarafından resmi olarak bir açıklama yapılmadığı için böyle bir durum oluştu. Yurt dışına mail atıp detayları sorduk, yanıt geldiğinde paylaşacağız.

   Mekan raporlamaları konusunda hiç bir yere bakmıyorsunuz demeniz biraz acımasızca olmuyor mu? Sonuç olarak hayranları tarafından kurulmuş bir oluşumuz ve hiç bir ücret almadan bu işlemi yapıyoruz ki böyle raporlama sistemi Foursquare’in kendi resmi sitesinde dahi yok.

   Gelen tüm raporlamalara zaman ayırarak değerlendiriyoruz. Raporlama işlemlerinin tüm yetkisi direkt bizim elimizde değil. Örneğin adres düzenlemeleri, lokasyon değişiklikleri, mekanları kapatmat vs. gibi değişikliklerini hemen yapabilirken, mekan silme ve birleştirme işlemleri bir onay sonrasında yapılıyor.

   Yani siz bizlere raporluyorsunuz, biz de özel yetkilerimizi kullanarak Foursquare’e raporluyoruz. Uygun gördükleri takdirde gerekli işlemler yapılıyor. Birleştirilme işlemleri genelde hemen yapılırken, kapanmasını bekleyen ve lokasyonunu kaybetmiş binlerce -evet yanlış okumadınız binlerce!- mekan bulunuyor.

   Sweet Home, Ahmet’s Home vs. gibi mekanları kullanıcılar kendi evleri için açıyorlar. Bunlara direkt müdahele etmeyiz, sonuçta oradaki evlerin arasında sizin de eviniz olabilir bizim de.

   1. Yani standart kullanıcılardan pek de farkınız yok doğrudan moderatör değilseniz. Böyle olacağı aklımın ucundan geçmedi… E-kolay gelsin ozaman.

    Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.