Foursquare üniversite temsilciliği

Daha önce Foursquare ve Harvard Üniversitesi’nin anlaşması ve ülkemizde de Yeditepe Üniversitesi’nin Foursquare’i resmi olarak kullanmaya başlamasının haberleri açıklanmıştı. Üniversitelerden gelen başvuru sayısının 1,000’i geçmesi, ve 25,000’den fazla üniversite rozetinin kazanılması sonucunda bu ilgiyi farkeden Foursquare, geçen ay dünya üzerindeki tüm üniversiteler için sayfa oluşturma ve öğrenci temsilciliği olanağı sağlamaya başladı. Bu yazımızda Öğrenci Temsilciliği Programı’na (Student Ambassador Program) katılarak neler yapabilirsiniz ve hangi aşamalardan geçeceğiniz konusunda bilgi vermek istedik.

Temsilci nedir, ne yapar?

Temel olarak, temsilci olduğunuzda  üniversite kampüsünüz ve çevresindeki popüler mekanları ekleyebilir, önerilerde bulunabilir ve Foursquare’i bu mekanlar hakkında bilgilendirebilirsiniz. Kısaca Foursquare’in kampüs içindeki gözü ve sesi olabilirsiniz. Örneğin, okuldaki yurdun yatak kapasitesi değil de yurtta gece 2’de nereden yemek bulabileceğiniz türünde “kıymetli” bilgilerin paylaşılması ve okul içinde bilgi akışının sağlanması hedeflenmekte. İlerleyen aşamalarda ise okul içerisinde meet-up’lar organize ederek ya da aktiviteler yaparak Foursquare hakkında arkadaşlarınızın farkındalığını arttırabilirsiniz.

Nasıl kayıt olacaksınız?

Bu programa kayıt olmak ise çok kolay! İlk aşamada linkteki formu doldurup göndermeniz yeterli. Kısa süre içerisinde size tamamlamanız gereken görevler hakkında bir e-posta gelecek ve programa dahil olacaksınız. Şimdiden kampüs içindeki ve etrafındaki mekanları eklemeye ve üniversitenizden yeni insanları Foursquare’e üye yapmaya başlayabilirsiniz.

Foursquare üniversite temsilciliği” üzerine 5 yorumlar

    1. Merhaba, bu konu foursuare’in New York’taki merkezi tarafından takip edildiği için net bir süre veremiyoruz ancak, yaklaşık 10 gün içerisinde dönüş yapacaklarını tahmin ediyoruz.

      1. Maalesef 10 günden epey fazla bir sure geçmesine ragmen olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılmadı. Ne yapabilirim acaba bir öneriniz var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.