Tavsiyelerin/İpuçlarının detaylarını öğrenin!

Foursquare’de bırakılan tavsiyelerin/ipuçlarının önemini, daha önceden Twitter hesabımızda ve Her oyunun kuralları vardır başlıklı yazımızda bahsetmiştik. Şimdi tavsiyelerin detaylarına geçmeden önce tavsiyelerin öneminden kısaca tekrar bahsedelim.

İlk defa gittiğiniz ya da müdavimi olduğunuz mekanlardaki deneyimlerinizi diğer Foursquare kullanıcırıyla paylaşabilirsiniz (Java Chip Chocolate Frappuccino’nuzu mutlaka extra blended olarak deneyin!). Benzer farklı örnekler de verebilirsiniz (17.00-19.00 arasında happy hour var ve bu saatler arasında menüdeki her şey yüzde 50 indirimli!).

Tavsiyeleriniz sizden sonra gelecek arkadaşlarınıza ya da kullanıcılara yol gösterecektir. Aynı zamanda siz de mekanlara gittiğinizde siparişlerinizi vermeden önce check-in yaparak mekan hakkkında yapılan yorumlara gözatarak fikir alabilirsiniz.

Tavsiyelerin/İpuçlarının detaylarını öğrenin!

Tavsiyelerinizi daha öncenden kimlerin yaptığını, kimlerin dikkate aldığını  veya yapılacak listesine eklediğini öğrenebilirsiniz. Bu detaylara erişebilmek için mekanlara eklediğiniz tavsiyelerin detaylarına ulaşmak için tarih alanına tıklayabilirsiniz. Aynı şekilde mekanlarda başkaları tarafından yapılan tavsiyelerin detaylarına da ulaşabilirsiniz.

Tarih alanına tıklayıp detay sayfasına ulaştığınızda dört farklı bilgiyle karşılacaksınız.

1- İlk alanda yazılan tavsiyenin detaylarını görebilirsiniz.

2- İkinci alanda hangi arkadaşlarınızın tavsiyenizi dikkate alıp uyguladığını ya da daha önceden yaptığını (I’ve done this) görebilirsiniz.

3- Üçüncü alanda hangi arkadaşlarınızın bu tavsiyeyi uygulamak istediğini ve yapılacak listesine eklediğini görebilirsiniz.

4- Dördüncü alanda hangi kişilerin tavsiyenizi dikkate alıp uyguladığını ya da daha önceden yaptığını (I’ve done this) görebilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Tavsiyelerin/İpuçlarının detaylarını öğrenin!” üzerine 2 yorumlar

  1. Web sitesinden yazdığınız tip’in altındaki “Jan 25 | Done by 4 people” gibi olan detay linkine tıkladıktan sonra, pencerenin sağ üst kısmından eklediğiniz tip’i silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.