Foursquare 2010 yılı içinde rekor büyüme kaydetti

Konum tabanlı mobil uygulamaların en popülerlerinden olan Foursquare giderek yükselen bir grafiğe sahip. Bunun kanıtı da şirketin açıkladığı büyüme verileri. Rapora göre, uygulama geride bıraktığımız 2010 yılı içinde yüzde 3400 (yazıyla üç bin dört yüz) büyüme gösterdi. Gün geçtikçe büyüme oranı da artan Foursquare, geçtiğimiz hafta içinde 6 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. 2010 yılında, Uluslarası Uzay İstasyonu’ndan yapılan dahil tam 381.5 milyon check-in’in yapıldığı servis, ünlü Amerikalı televizyoncuların ve sanatçıların Washington’da düzenlediği ‘Rally for Sanity’ etkinliğindeki 30.525 check-in’le tek bir etkinlikteki en çok check-in sayısına da ulaştı. En çok check-in yapılan şehirler arasında ise Penn Station, Ace Hotel, Terminal 5, Union Square Garden gibi mekanlara sahip New York ilk sırada gelirken; spor salonu chek-in’lerinin yoğunlukta olduğu California onu izledi. Fast food zinciri Wendy’s’in Wisconsin/Madison’daki şubesine de Wendy adında 224 kişinin check-in yaptırması bir başka rekor oldu. Bu şubenin Mayor’unun adının Wendy olması da sizi şaşırtmayacaktır herhalde.

Aşağıdaki görselin orijinalini incelemek için http://foursquare.com/2010infographic adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca dünya haritasının büyük haline ulaşmak için lütfen tıklayın.

Kaynak: LOGFoursquare

Foursquare Türkiye

Foursquare Türkiye'nin kendi duyurularını, basın bültenlerini, çeşitli blog ve web sitelerindeki haberleri kaynak göstererek yayınlandığı genel hesabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.