Foursqare’in mobil sitesiyle neler yapabilirsiniz?

Foursuqare uygulamasını (iPhoneAndroidBlackBerry, Nokia, Windows Phone) kurup çalıştırabileceğiniz bir cihazınız yoksa, mecvut telefonunuzun internet bağlantısı ve tarayıcısıyla  http://m.foursquare.com adresine girip Foursquare’i kullanabilirsiniz. Mobil cihazların bir çoğu, gelişmiş özelliklere sahip olmadığı için GPS’i  ya da fotoğraf upload’unu desteklemiyor. Foursquare ekibi bunu dikkate alarak, akıllı telefon sahipleri olmayan kişiler için de mobil site alternatifini hazırladı. Mobil site üzerinden check-in yaparken fotoğraf gönderemez ve GPS kullanmadığınız için mekanlarda mayor olamazsınız. Mobil siteyle arkadaşlarınıza ulaşabilir,  mekanlarda yapılan önerilere gözatabilirsiniz ve check-in yapabilirsiniz. Elbette ki Foursquare uygulamasını kurabileceğiniz uyumlu bir cihazınız varsa, Foursquare’i kullanmanız çok daha eğlenceli olacaktır. Fakat böyle bir cihazınız yoksa, mobil siteyi kullanarak Foursquare’i kullanabilirsiniz.

Mobil siteyi kullanarak aşağıdaki özelliklerden yararlanabilirsiniz:

– Check-in yapabilirsiniz
– Shouting yapabilirsiniz
– Arkadaşlarınızın check-in’lerini görebilirsiniz
– Mekanları aratabilirsiniz
– Arkadaş ekleyebilirsiniz
– İstatistiklerinizi kontrol edebilirsiniz
– Rozetlerinizi inceleyebilirsiniz

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Foursqare’in mobil sitesiyle neler yapabilirsiniz?” üzerine 3 yorumlar

  1. Selamlar. Bazı kişiler bir sitede check-in yapıp “Home” diye kaydedebiliyor örneğin. Altında yine yerin adı yazıyor ama asıl mekanın adını nasıl kişiselleştirebiliyoruz ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir