Her oyunun kuralları vardır

Bu kılavuzla birlikte Foursquare topluluğu arasında yapmanız gerekenler ve asla yapmamanız gereken başlıca kuralları derleyerek, Foursquare kullanımını daha da eğlenceli hale getirecek başlıca bazı konulara dikkat çektik.

Her zaman yapmanız gerekenler

Foursquare kullanan arkadaşlarınızı bulun
Foursquare kullanımı arkadaşlarınızla daha eğlencelidir. Çünkü listenizdeki arkadaşlarınızla bulunduğunuz konumu çekinmeden rahatça paylaşabilir, istediğiniz zaman arkadaşlarınızın nerede olduğunu görebilirsiniz. Fakat daha önce hiç tanımadığınız insanlara arkadaşlık daveti göndermeniz pek hoş bir durum değildir. Siz de tanımadığınız kullanıcılardan gelen arkadaşlık davetlerini kabul etmeyin. Foursquare’de kullanıcılar check-in yaptığında, o an bulundukları konumu belirttiği için güvenliğiniz açısından da pek iyi bir fikir olmayabilir.

Check-in’lerinize mesaj (shout) ekleyin
Sadece check-in yapmakla kalmayın. Check-in yaparken kısa da olsa ne yaptığınıza ya da ne düşündüğünüze dair fikir verebiliecek mesajlar (“Inception’ı izliyorum” ya da “Mano Burger’le birlikte parmaklarımı da yiyiyorum”) yazın. Check-in’lerinizi hiç bir mesaj yazmadan direkt Facebook ya da Twitter’a gönderiyorsanız, bilin ki bir çok arkadaşınız bu durumdan hoşlanmamaktadır. Düşünceleriniz yapacağınız check-in’in bir parçasıdır. Ayrıca check-in yapmadan da direkt shout ile mesaj yazabilirsiniz (“Sonunda ofisten çıkabildim.” ya da “Akşam yemeğine gitmek isteyen?”).

Diğerler kullanıcılar için tavsiyelerde bulunun
İlk defa gittiğiniz ya da müdavimi olduğunuz mekanlardaki deneyimlerinizi diğer Foursquare kullanıcırıyla paylaşın (Java Chip Chocolate Frappuccino’nuzu mutlaka extra blended olarak deneyin!). Benzer farklı örnekler de verebilirsiniz (17.00-19.00 arasında happy hour var ve bu saatler arasında menüdeki her şey yüzde 50 indirimli!). Tavsiyeleriniz sizden sonra gelecek arkadaşlarınıza ya da kullanıcılara yol gösterecektir. Aynı zamanda siz de mekanlara gittiğinizde siparişlerinizi vermeden önce check-in yaparak mekan hakkkında yapılan yorumlara gözatarak fikir alabilirsiniz.

Yapılacak listenizi oluşturun
Gideceğiniz mekanları ve mekanlarda bulunan önerileri yapılacak listenize ekleyin. Böylece daha sonra nereye gitmek istediğinizi ve neler yapmak istediğinizi hatırlayabilirsiniz.

Profilinize fotoğraf ekleyin
Mekanlarda mayor olabilmeniz için profilinize mutlaka fotoğraf eklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde hiç bir zaman mayor olamazsınız. Ayrıca profil fotoğrafının size kazandırdığı diğer bir artısı ise, tanıdıklarınıza arkadaşlık davetleri gönderdiğinizde karşı tarafa kim olduğunuza dair fikir vermiş olursunuz.

Foursquare’i kullanarak etrafınızdaki yeni mekanları keşfedin
Yeni bir yere gittiğinizde, Foursquare uygulamanızı çalıştırarak etrafınızdaki mekanlardan haberdar olabilir ve tavsiyeleri okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İsterseniz off the grid olun
Bulunduğunuz konumu listenizdeki arkadaşlarınızla paylaşmak istemiyorsanız, check-in yaparken  [off the grid] özelliğini kullanın. Böylece kimse nerede olduğunuzu bilmeyecektir. Fakat dilerseniz daha sonra history bölümünden nerelere gittiğinizi görebilir, hem de gittiğiniz yerlerin arşivini tutmuş olursunuz.

Diğer kullanıcılara karşı saygılı olun
Foursquare topluluğuna karşı pozitif olun! Unutmayın ki mekanlarda yaptığınız her yorum ve öneriyi diğer Foursquare kullanıcıları da görecektir. Mekanların altına alakasız ya da hakaret içerikli yorumlar yazmayın.

Hiç bir zaman yapmamanız gerekenler

Hareket halindeyken check-in yapmayın
Bir mekanda uzun süreli kalacaksanız check-in yapın. Üstüste gereksiz check-in yapmayın. Çünkü bunun hiç bir anlamı olmadığı gibi, bulunduğunuz mekanın mayor’ı olabilmeniz için de bir işe yaramayacaktır. Unutmayın; aynı mekanda günün belirli saatlerinde check-in yapsanız dahi, mayor olabilmeniz için sadece 1 defa check-in yapmış sayılacaksınız. Eğer normalin üstünde fazla sayıda check-in yaparsanız, rapid fire denilen Foursquare’in hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Biliyoruz siz de rozetleri seviyorsunuz ama bu rozetleri oyunu kuralına göre oynayıp kazandığınızda eğlenceli olacaktır.

Gerçek olmayan mekanlar eklemeyin
Foursquare’deki mekanlar mutlaka insanların buluşma noktaları olmalıdır. Aynı mekanlarda yapılan her etkinlik için yeni mekanlar oluşturmayın. Örneğin Atatürk Olimpiyat Stadı’nda U2 konserindesiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi “shout” özelliğini kullanarak check-in’lerinize düşüncelerinizi ya da bulunduğunuz mekan hakkında yorumlarınızı ekleyin ve asla yeni bir mekan oluşturmayın. Ayrıca diğer önemli bir konu, mekan arama özelliğini kullanmadan bulunduğunuz yeri yeni mekan olarak hemen eklemeyin. Unutmayın; mekan arama özelliğini kullanmak yeni bir mekan eklemekten çok daha kısa sürecektir. Hem böylece Foursuqare’i kopya mekan kirliliğinden de uzak tutmuş olursunuz.

Tanıdığınız birinin evinde değilseniz orada check-in yapmayın
Foursquare üzerindeki “Ev” (Home) olarak kaydedilen mekanlarda check-in yapmak oldukça hassas bir konudur. Kendi evinizde check-in yapmanızda hiç bir sakınca yok. Evinizin kategorisini “Home” olarak seçtiyseniz, etrafınızdaki Foursquare kullanıcıların mekan listesinde evinizi görüntüleyemecektir. Kullanıcılar ancak evinize verdiğiniz isimle arama yaptığında sizin evinizi bulacaktır. Bu durumda kendi evinize özel bir isim eklemeniz en doğrusu yöntem olacaktır. Arkadaşlarınızın yada tanıtıklarınızın evini, ev sahibinin izni olmadan Foursquare’e eklemeyin.

Diğer kullanıcılar için uygun bir dille kullanışlı öneriler yazın
Önerileriniz için yazdığınız mesajların içeriği mekan ve kullanıcılar için uygun olmadığı takdirde silinecektir.

Öneriler bölümünde spam yapmayın
Spam mesajları (reklam amaçlı web site linkleri, satışa yönelik iletişim bilgileri, iş yerinizle ilgili bilgiler ve diğer reklam içerikli mesajlar) Foursquare’in hizmet kurallarına tamamen aykırıdır. Bu durum hesabınızın kapatılmasına neden olabilir. Önerilerinizi yazdığınızda diğer kullanıcıların da aynı öneriyi yazmadığından emin olun ve diğer kullanıcılar için kullanışlı öneriler yazmaya gayret gösterin.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Her oyunun kuralları vardır” üzerine 473 yorumlar

 1. sorum şu: bazı arkadaslarımın foursquare check in lerine twitter da arkadaslarını etiketliyorlar bunu nasıl yapabilirim cevaplarsanız cok sevinirim :)

    1. Hayır, check-in yaparken twitter’da paylaştığınızda beraber check-in yaptığınız kişilerin hesap ayarlarında da bu paylaşıma izin verilmişse sistem otomatik olarak I’m at … w/@… şeklinde tweet atıyor.

  1. My Profile menüsünün alt kategorisinde yer alan History bölümüne giderek, geçmişe ait aktivitelerinizi inceleyebilir ve silebilirsiniz.

  1. Şu anda off the grid yerine check-in yaptığınız ekranda kilit simgesi bulunuyor. Bunu kapalı duruma getirdiğinizde check-in’lerinizi arkadaşlarınızla ve Facebook veya Twitter hesaplarınızda paylaşmamış oluyorsunuz.

 2. foursquare dan add as friend yaptığımda looks like there was an error … diye başlayan bir uyarı çıkıyor.bu uyarı son zamanlarda çok fazla çıkmaya başladı.giderilmesi mümkünmü?

  1. Çok sayıda kişiye arkadaşlık daveti gönderdiğinizden kaynaklanabilir. Foursquare, güvenliğiniz açısından yakından tanıdığınız kişileri arkadaş listenize eklemenizi öneriyor.

  1. foursquare’de bir mekanın mayor’ı olabilmek için son 60 gün içerisinde o mekana en fazla check-in olan kişi olmanız gerekir, tabi ki aynı gün içerisinde yapılan check-in’lerden sadece bir tanesi hesaba katılıyor.

 3. MERHABALAR.EŞİMİN SAHİBİ OLDUĞU BUTİK SEVDA İŞ YERİ HARİTADA GÖRÜNMÜYOR ACABA BELLİ BİR KİŞİ BEĞENDİKTEN YADA CHİKEN YAPTIKTAN SONRAMI GÖRÜNÜR OLUYOR

  1. Merhaba, işyerinizin foursquare’de arama yaptığınızda görünüyor olması için herhangi bir kriter ya da yapılması gereken bir işlem yok.

  1. Göndermiş olduğunuz daveti geri çekemezsiniz ancak karşı taraftaki kişi talebinizi kabul edip sizi arkadaş olarak ekledikten sonra telefonunuzdan veya web arayüzünden arkadaş listenizden çıkarabilirsiniz.

 4. bazı arkadaşlarımın yerleri benim ekranımda belirirken,benim yer bildirimlerimkimsenin ekranında belirmiyor.genel listeye bakarlarsa sadece yerimi görebiliyorlar.bunun sebebi ne?

  1. Sorun karşı tarafın telefonunun bildirim ayarları veya foursquare ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Arkadaş listenizdeki kişiler için bildirim ayarlarını istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz, mesela yaptığı check-in’ler için bildirim almak istemediğiniz kişileri, telefonunuzdan ya da foursquare web arayüzüne giderek bildirim ayarlarınıdan düzenleyebilirsiniz.

 5. merhaba, arkadaşlık istegi gonderdım ve karsıdakı kısı ıptal etmıs olmasına ragmen friend request pending yazısı cıkıyor.. neden acaba? bir daha arkadaslık ıstegı gonderemıyorum?? acıklarsanız cok sevınırım

  1. Bazen sistemsel ya da bağlantı sorunları nedeniyle arkadaşlık istekleri reddedilse bile işleme alınmamış olabiliyor. İstek gönderdiğiniz kişiden, cihazından ya da web arayüzünden tekrar kontrol edip onaylamasını veya reddetmesini isteyebilirsiniz.

 6. nokia dan check-in yapıyorum.off the grid uygulaması kendılıgınden acıkmış, kapatamıyorum.nasıl kapatabılırım ?

  1. Merhaba, mevcut sürümde bununla ilgili bir ayar bulamadık, check-in ekranında Share with friends kısmındaki kutucuğun kendiliğinden işaretli olması gerekiyor, off the grid check-in yapmak istediğinizde işareti kaldırabilirsiniz.

 7. Selamlar ; siteniz ve cabanız için teşekkürler..Ben şuan bekleyen tüm arkadaşlk isteklerini kendim kaldırabilirmiyim ve ya bir yere mail atmamla kalkacak bir durummudur ? cünkü bekleyen 500 isteğim olduğu görülüyor, ilk zamanlarda bilicsizce herkesi eklediğimden dolayı böle bir durum oluştu. Yardımlarınızı bekliyorum , esenlikler ..

  1. Merhaba, uygulamayı kullanarak gönderilen arkadaşlık isteklerini iptal etme şansınız yok ancak, Twitter’dan @4sqsupport’a mention göndererek yardım istemeyi deneyebilirsiniz.

  1. Merhaba, tekrar arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz, eğer isteğiniz karşı tarafça görüntülenmiyorsa karşı tarafın sizi eklemesini isteyebilirsiniz.

  1. Merhaba, telefonunuzun GPS’inin açık olup olmadığını ve uygulamanın son sürümüne sahip olup olmadığınızı kontrol edebilir misiniz?

  2. benim telefon da nokia c3-01 nearby sadece wifi kullandığımda çıkıyor telefon internetinden haritadan yer seçmemi istiyor mekanları kendi bulmuyor sanırım telefonun gps i yokmuş başka bi çözümü var mıdır bu sorunun? teşekkürler…

 8. Merhabalar benim sorunum su android kullanicisiyim ve yaptigim her check-in de rapid-fire uyarisini aliyorum dediginiz gibi 50 dakika hatta gunlerce ara versem bile check-inlerime yenj checkinde ayni hayayi aliyorum bana yatdimci olabilir misiniz?

  1. Merhaba, telefonunuzun GPS’i açık değilse, uygulama konumunuzu tam olarak algılayamayıp uzaktan check-in yaptığınızı düşünerek bu uyarıyı veriyor olabilir. Eğer GPS’iniz açıkken bu sorun oluşuyorsa uygulamayı tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilir misiniz?

   1. Gpsim surekli acik.. uygulamayi tekrar yukledim simdi sorun duzeldi gibi fakat zaman zaman sabit durdugum yerde haritadaki noktam hareket halinde acaba gpsten kaynaklanan bir problem olabilir mi?

    1. Sorunun düzelmesine sevindim, harita ekranında yerinizi gösteren noktanın hareket etmesi normal, GPS, sinyali ilk bulduğu andan sonra daha hassas şekilde tam bulunduğunuz noktaya sabitlenene kadar imleç gezinir. Bulunan konumun milimetrik olmadığını ve cihzdan cihaza değişen belirli bir hata payı olduğunu da unutmamak gerekir.

     1. wifi açık olmadan check in yapamıyorum. kendı ınternet paketimden check in yapmak istıyorum ama wifiya bagşan diyor nasıl duzeltecegım lutfen yardımcı olurmusunuz

     2. Merhaba, cihazınız wi-fi’ı açmanızı istiyorsa konum ayarları ile ilgilidir. Çünkü cihazlar genellikle konum belirlemede doğruluk oranını arttırmak için wi-fi’ın açık tutulmasını ister veya tavsiye eder. Bunun dışında cihazınızla wi-fi bağlantısı olmayan bir ortamda internete girebiliyorsanız, Foursquare’i de kullanabilmeniz gerekir, ancak wi-fi’ı açık tutarak konumunuzun daha sağlıklı belirlenmesini sağlamış olursunuz.

  1. Merhaba, check-in yaptığınız mekanı silemezsiniz ancak, yapmış olduğunuz check-in’i silmek için web arayüzünden https://foursquare.com/kullanıcıadınız/history adresine giderek silmek istediğiniz check-in’i seçip açılan ekranda sağ üst köşede yer alan çarpı işaretine tıklayarak silebilirsiniz. Nasıl yeni mekan ekleyeceğinizi öğrenmek için https://foursquareturkiye.com/2011/04/12/foursquaree-yeni-bir-mekan-venue-nasil-eklenir/ adresindeki yazımızı inceleyebilirsiniz.

 9. Merhaba, bir yere 60 gun süresince var olan Mayor’dan cok daha fazla check in yaptıgım halde mayor olamıyorum, when will i be mayor sitesinden günlerdir bakıyorum ve hep -4 veya -5 days to be Mayor deniliyor yani aslında benim yaptıgım check in’lerin sayısının fazla olduğu anlaşılıyor fakat hep -eksi gözüküyorum. Sebebi nedir acaba? Teşekkür ederim.

  1. Merhaba, mayorluk konusunda son 60 günde yapılan check-in’lerin dışında bu süreçte kimin daha önce check-in yaptığı da önemlidir. Örneğin işyerinize check-in yaparken sizden daha önce ofise gelerek check-in yapan bir arkadaşınız varsa bu kişi mayorluk yarışında sizin önünüze geçer.

 10. Merhaba, benim sorum şu. 2-3 ay önce evimi açtım. Yaklaşık 3 hafta bende ekli olmayan ve orada check-in olmayan biri fotoğraf yüklemiş. O fotoğrafı silmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

  1. Merhaba, uygulamanın içerisinden ilgili mekandaki fotoğrafı seçip alt kısımda çıkan (iPhone için) flag bölümünden resmin silinmesi için talep gönderebilirsiniz.

 11. puanlarımda haftalık olarak belli günlerde değil neredeyse her gün hiçte az olmayan bir miktarda düşüş oluyor sebebi nedir eskiden yoktu bu sorun galaxy ace kullanıyorum

  1. Merhaba, puan hesabında her zaman son 7 güne bakılıyor, bu durumda mesela bundan 7 gün önce farklı mekanları ziyaret edip o gün bolca puan topladıysanız o puanlar son 7 gün istatistiğinden düştüğü için fazla puan kaybedersiniz.

 12. merhaba gittiğim bir mekanın sayfasına resim ekledim onu nasıl silebilirim.Bir de gittiğim yerle ilgili resim eklediğimde benim check in imde çıkmıyor hata veriyor fakat mekanın sayfasına ekleniyor resim nasıl yapabilirim bunu?

  1. Merhaba, ilgili mekanın sayfasına giderek ekelmiş olduğunuz resmi seçerek silebilirsiniz. Check-in ekranında yer alan fotoğraf makinesi ikonunu kullanarak, telefonunuzda yer alan ya da yeni çekeceğiniz bir fotoğrafı ilgili check-in’ize ekleyebilirsiniz.

 13. merhaba, iphone’dan check-in yapıyorum foursquare kullanıcıları tarafından görünüyor bir sorun yok ama twitter’a gönderdiğimde herkes de I’m at şeklinde çıkarken ben de check out şeklinde çıkıyor pc’den paylaştığımda I’m at şeklinde paylaşabiliyorum. yardımcı olun lütfen

  1. Merhaba, twitter ve facebook hesaplarınızı foursquare hesabınıza bağladıysanız, check-in ekranında facebook ve twitter simgeleri yer alır, örneğin twitter’da cehck-in’izi paylaşmak istediğinizde twitter simgesine tıkladıktan sonra check-in yaparsanız check-in’iniz twitter’a I’m at … şeklinde gönderilecektir. Siz muhtemelen check-in yaptıktan sonra paylaşma özelliğini kullandığınız için twitter’a farklı şekilde gönderiliyordur.

 14. merhabalar.. foursquare hesabıma twitter ve facebook hesaplarım bağlı olmasına rağmen paylaşımlarım sadece twitterda çıkıyor.. facebookta paylaşımlarım hiç bir şekilde çıkmıyor.. tüm ayarları kontrol ettiim ancak çözmedim yardımcı olursanız seviniirim teşekkürler.

 15. Merhaba, Ben foursquare’da önceden yapılacaklar listemi yapmadan aslaa check-in yapamıyorum :( sadece 1 kez yapabildim sonrası yok. Telefonum android işlemci destekliyor herşeyi fakat check-in yok. Yardımcı olur musunuz ?

  1. Merhaba, normalde bu şekilde bir hata olmaması gerekiyor, telefonunuzda en son sürümün yüklü olup olmadığını kontrol edebilir misiniz?

   1. Merhaba, soruma yanıt verdiğiniz için teşekkürler öncelikle, en son güncellenen foursquare yükledim tlf.numa fakat yine de check-in olmuyor. Böyle bir şey olmaması lazım evet ama işte o olmayan benim tlf.da oluyor hala çözemedim.

 16. Mayoru olmayan mekandayım de check-in yaptım… siteden kontrol ettiğimde mayor olmam lazım ama olmuyor… acaba bu 60 gün olayı herşey için mi geçerli?

  1. Merhaba, mayoru olmayan bir mekanda sizden başka check-in yapan olmadıysa üst üste iki gün check-in yaptığınızda mayor olursunuz. Ancak başkaları da check-in yapıyorsa yine geriye dönük olarak en fazla check-in yapan kişi mayor olur.

  1. Merhaba, gönderdiğiniz arkadaşlık isteiğini geri çekemezsiniz, ancak karşı taraf isteğinizi kabul ettikten sonra ilgili kişiyi arkadaş listenizden çıkarabilirsiniz.

 17. Selamlar ; iphone4 kullanıcısıyım.
  4square uygulamasından ayarlar kısmından arkadaş ekle’ye tıkladığımda ve arkadaşlar bölümünden sağ üstteki arkadaşlık sekmesine tıkladığımda program donarak hata veriyor, sebebi nedir acaba ? ne yapabilirim ?

    1. O zaman çıkış yapıp yeniden giriş yapmayı, yine işe yaramazsa programı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilir misiniz?

  1. Merhaba, aklıma gelen son çözüm olarak iOS işletim sistemini yeniden başlatmak (lock ve home tuşlarını ekran kararana kadar beraber basılı tutarak) veya sıfırdan kurmayı deneyebilirsiniz. Bilgilerinizin kaybolmaması için yedek almanızı, eğer bu konularda deneyimli değilseniz, deneyimli olan birilerinden yardım almanızı tavsiye ederiz.

 18. daha öncede sormuştum ama ilgili mekanın sayfasından resmimi silebileceğimi söylemiştiniz fakat resmin üzerine tıkladığımda sadece resmmi etiktetleme seçeneği çıkıyor ve check inime resim koymak istediğim zaman mekanın fotograflar kısmına ekleniyor.ne yappabailirim?teşekkürler

  1. Merhaba, telefonunuzdan fotoğraf eklediğiniz mekanın sayfasına giderek eklemiş olduğunuz fotoğrafı seçtiğinizde alt kısımda silmek için ilgili butonu görebilirsiniz. (iOS ve Android’de test edilmiştir) Check-in’ize fotoğraf eklerken alt kısımda fotoğrafın herkes tarafından görülebilmesini sağlayan bir seçenek göreceksiniz. Paylaşıma izin vermezseniz fotoğraf mekanın sayfasına eklenmeyecektir.

 19. Merhaba.. Foursquare mekan arama bölümünde kendi çalıştığım işyerim olmadığı için ben kendim mekan oluşturdum.. Toplam 44 check in var bunların 41 tanesi bana ait ama hala mayor olamadım yardımcı olursanız sevinirim…

    1. Eğer profil fotoğrafınız varsa, son 60 gün içerisinde en çok check-in yapan kişi sizseniz ve check-in’leriniz “off the grid” (gizli) değilse mayor olmanız gerekir.

  1. Merhaba, uygulamanın içerisinde isminizin yer aldığı sekmeye giderek silmek istediğiniz check-in’in üzerine tıklayın, açılan ekranda BB tuşuna basarak gelen menüde check-in’izi silebilirsiniz.

  1. Merhaba, öncelikle web üzerinden https://foursquare.com/settings/sharing adresine giderek twitter bağlantınızı yapmanız gerekiyor. Daha sonra check-in yaparken alt kısımda yer alan twitter simgesini aktif ettiğinizde check-in’iniz, birlikte check-in yaptığınız arkadaşınızın twitter hesabını da mention yaparak twitter’da paylaşılacaktır.

   1. peki bunun için twitter gerekli mi örneğin ben 5 tane 4sq kullanıcısı arkadaşımla aynı mekanda check in yaptığımda etiketleme yapamaz mıyım?

    1. Merhaba, twitter üzerinde etiketleme yapabilmeniz için twitter hesaplarının olması gerekiyor. Ancak eklenen son yenilik ile check-in ekranında shout kısmında arkadaşlarınızın twitter kullanıcı adlarını veya isimlerini yazarak da etiketleme yapabilirsiniz.

  2. Yaptığım check-in ler majority sayılmiyor. Misal kendi evimde 13 te durmuş durumda arkadaşımın is yerine son 60 günde 5 kere gitmeme rağmen mayor 3 ile başkası.

 20. merhaba.. profilime girip daha önce check-in yaptığım birkaç mekanı silmek için check-in’in sağ tarafındaki çarpı şeklindeki kutucuğa tıklıyorum ama sonuç vermiyor yani silinmiyor. acaba bir problem mi var yoksa silmek için başka bir yöntem mi var?

 21. merhaba ben foursquare android kullanıcısıyım ve sorunum şu;bir mekanda 30 kişi online görünmesi halinde ben sadece arkadaşlarımın arkadaşlarını görebiliyorum

  1. Merhaba, bulunduğunuz mekanda diğer check-in yapan kişileri görebiliyorsunuz, ancak sizin bulunmadığınız bir mekanda sadece arkadaşlarınız ve arkadaşlarınızın arkadaşları listeleniyor. Bu durum muhtemelen son güncelleme ile gelen ve güvenlik sebebiyle yapılmış olan bir kısıtlamadır.

 22. teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için bir sorum daha olucak ben foursquare deki arkadaşlarımı benden başkası görsün istemiyorum bunu ayarlamak mümkün mü mümkün ise nasıl yapabiliriz ?

 23. Evim için mekan eklerken bağlantımda bir sorun oldu. Beceremediğimi düşünerek aynı işlemleri tekrar ettim. Şimdi aynı mekandan dört adet eklenmiş. Yanlış eklenen mekanları nasıl silebiliriz??

  1. Eğer mekanlar ev/home kategorisindeyse gizlilik ilkelerinden dolayı ancak siz silebilirsiniz. Foursquare’in web sitesine giderek evinizi aratıp bulun. Haritanın hemen sağ alt tarafında düzenle/edit linkine tıklayın. Ardından açılan sayfadan mekanı silebilirsiniz. Bu işlemi oluşturduğunuz diğer 3 mekana da uygulayın.

 24. Merhaba,
  Kendi evimde 60 gün içinde en çok check-in yapan kişi benim. Üstelik check-in yapan kişilerle aramızda bayağı da bir fark var. Fakat hala daha evimin mayor ı olamadım. Her check-inimde ise bana “Mayor olmana 1 gün kaldı” diyor ama o 1 gün bir türlü gelmedi :) Bunun sebebi ne olabilir acaba?

  1. Merhaba, foursquare profilinizde fotoğrafınız varsa ve evinize sizden başka check-in yapan kişişer sizden önce check-in yapmıyorlarsa mayor olabilmeniz gerekir.

  1. Merhaba, daha önce yorumlar silinebiliyordu ama şu anda sadece kendi yorumlarınızı silebiliyorsunuz gibi görünüyor. Bu işlemi yapmak için; foursquare.com’a bilgisayarınızdan giriş yaparak sağ üst kısımda kullanıcı adı ve profil resminizin bulunduğu bölümde tıklayın, açılan droplist’te History’ye tıkadığınızda geçmiş check-in’leriniz görüntülenir, silmek istediğiniz yorumun buluduğu check-in’in üzerine gelin, sağ üst kısımda bir ok işareti göreceksiniz, buna tıkladığınızda yeni bir sayfa açılır, burada yorumların üzerine geldiğinizde yine sağ üst kısımda x işareti çıkar, buna tıkladığınızda yorum silinir.

 25. İphone 4 kullaniyorum. 4square’de Eklediğim bir mekanın cadde gibi detaylarını silebilir miyim ? Bir de tam koordinatları giremedim bulundugum yeyerden 30 mt kadar fatk ediyor konumu nasil değiştirebilirim?

  Yardımlarınız Icin tesekkurler.

  1. Merhaba, kendi eklediğiniz bir mekanın bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Konum, check-in yapıldıkça, olması gereken yere otomatik olarak taşınacaktır.

  1. Merhaba, kullandığınız cihaza göre farklılık göstermekle beraber, genel olarak sağ üst kısımda “check-in” yazan veya pin (iğne) şeklinde bir buton vardır, ona tıkladığınızda yakınlardaki mekanlar listelenir, bulunduğunuz yeri seçerek check-in yapabilirsiniz.

  1. Merhaba, check-in yaptığınız mekanın mayor’u da aynı zamanda mekanda bulunduğunda bu şekilde bir bilgi veriliyor ve ekstra puan kazanmış oluyorsunuz.

 26. Merhaba , evimde en fazla check in yapan benim arkadasim 10 gun bana check in yapmamasina ragmen benim evimde check in yaptiginda direk ona mayorlugu verdi , yaklasik 5 gundur ben chek in yapmama ragmen bana 1 gun kaldi diyor ama arkadasim 5 gundur check in yapmiyor ve sehir disinda!! Ayrica 60 gundur ben en yuksek check in yapanim!! Her kaybettigim mayorlugu geri alamadim, hepsine 1 gun kaldi diyor!! Bunun nedenI ne ? Programda sorun mu var ?? Arkadas sayisinda ki fazlalik bunu etkiliyor mu?

  1. Merhaba, son 60 gün içerisindeki check-in sayılarınız eşitse, gün içerisinde ilk check-in yapan mayorluğu alır. Uygulamadan kaynaklı bir sorun olma ihtimali çok düşük, ayrıca durumun arkadaş sayısı ile de alakası yoktur.

 27. Merhaba yaptığım çheck-inleri twitterda göremiyorum üstelik hesabımı bağladım.Your twitter and foursquare accounts have been linked successfully diye bir yazdı da geldi.ama hala check-inlerim twitterda çıkmıyor,telefonum nokia x6.Bilgisayardan nasıl ayarları düzenleyebilirim yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba, check-in yaptığınız ekranda alt kısımda twitter ve facebook simgeleri olması gerek. Bunların üzerine tıkladığınızda ya da yanlarında bulunan kutucukları işaretlediğinizde check-in’leriniz twitter’da ve facebook’ta paylaşılacaktır.

 28. Merhaba mayor’u aldugum home kategorisindeki kişisel evime tanımadıgım insanlar check-in yapmış. Arkadaşlarım dısına gorunmediğini sanıyordum bunu nasıl engellerim?

  1. Merhaba, eklediğiniz mekanı silme seçeneği bir müddet sonra ortadan kalkıyor ama kontrol etmek isterseniz foursquare.com’a bilgisayarınızdan giriş yaparak silmek istediğiniz mekanı bulun, mekanın sayfasında haritanın altında “edit venue” linkine tıklayarak gelen sayfada silme seçeneği varsa silebilirsiniz. Bu şekilde çözüme ulaşamazsanız, sitemizin raporlamalar bölümünden ilgili mekanı bize sebepleriyle beraber iletirseniz silinmesini sağlayabiliriz, ancak bahsettiğiniz mekanın kategorisi “Home” ise biz de müdahale edemiyoruz.

 29. merhaba, blackberry kullanıısıyım ve bana sadece like aldığımda veya check inlerime yorum yapıldığında bildirim geliyor mesela mayorlığı kaptırdım tesadüfen mekana bakarken mayorın ben olmadığımı fark ettim bildirim gelmedi. ayarlara girip bildirimlere bastım mayorlığı kaptırdığımda hem mesaj hem bildirim şeklinde yollansın diye işaretlemişim zaten. eskiden bildirim geliyordu birden bozuldu nasıl düzeltebilirim? teşekkürler

 30. merhaba wi fi üzerinden check in yapabiliyorum fakat wi fi yokken avea internet paketim olduğu halde foursquare hata veriyor ayarlarda da bağlantıyı sormuyor bu durumu nasıl ayarlayabilirim?

    1. Merhaba, muhtemelen cihazınız gsm üzerinden internete bağlanma problemi yaşıyor. Farklı bir uygulama ile gsm üzerinden internete bağlıyken Foursquare’i kullanmayı deneyebilirsiniz.

 31. merhabalar

  foursquare uygulamam wlan ile giriş yapmak istiyor sürekli fakat benim avea internet paketim var. Bu sorunu nasıl çözebiliriz

  telefonun markası: nokia 5800 exp music

  1. ben buldum sanırım çözümü en azından ben de biraz işe yaradı ama telefon biraz sapıttı galiba. ayarlar-bağlantı-hedefler-internet seçildiğinde öncelik olarak avea interneti 1. sıraya koyarsan problem kalmıyor.

   İyi akşamlar

 32. sizin cihaz da 5800mış foursquare türkçe mi? internet bağlantısını bulamadım hatta emin olmak için çeviri yaptım yine çıkmıyor :/ connection diye bir ayar yok ve ok işareti de görünmüyor. nokia mağazadan indirmiştim foursquare ı siz nereden indirdiniz? olmazsa silip oradan indirmeyi deneyim..

  1. foursquare türkçe evet telefon da aynı bakıyorum bakıyorum ama var yani bende bağlantı ayarları. Oradan ayarladım ve düzeldi mağazadan indirdim ayrıca..sizin bir şekilde ,yanlışlıkla bir yere gitmiştir belki diyeceğim ama küçük bir olasılık, o bağlantı ayarlarını bulmanız gerekiyor.

  1. Web sitesi üzerinde yazdığınız tip’in tarihine tıkladıktan sonra sağ üst taraftaki X simgesine tıklayarak silebilirsiniz.

 33. merhaba, mayorluğunu kaptığım bir mekanın kategorisini değiştirmek istiyorum ama sadece sorun bildir çıkıyor. diğer mayorluklarıma bakıyorum onlarda mekan düzenle ya da sorun bildir çıkıyor. nasıl kategoriyi değiştirebilirim lütfen yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhaba, mekanlarla ilgili düzenlemeleri sadece Superuser yetkisine sahip kullanıcılar veya varsa mekan yöneticileri yapabilir. Kategorisi veya diğer bilgileri yanlış olan mekanlarla karşılaştığınızda sitemizin raporlamalar bölümünden bize iletirseniz yardımcı olabiliriz.

 34. merhaba,önceki seyahatlerimde facebook üzerinden yapmış olduğum yer bildirimlerimi foursquare’e yüklemek istiyorum böyle bir bağlantı var mı? ya da geçmişe dönük yer bildirimi ekleyebiliyor muyuz?
  tşk

 35. Merhaba .. Foursquarede bana arkadaşlık isteği yollayıp kabul ettiğim insanlar 5 dakika içinde kendiliğinden arkadaş listemden çıkıyor neden ?

 36. Iyi Akşamlar :) Ben Nokia c5-03 telefon kullanıyorum internet paketinden dışarda foursquare’ye giremiyorum yardım ederseniz tesekkür ederim. :)

  1. Merhaba, bu durum bağlantı ayarları tercihi sıralamasında 3G birinci tercih olarak seçili olmasından kaynaklanıyor olabilir.

 37. check in için yer oluştururken yazım yanlışı yaptım..yenisini tekrar yaptım ama eskisini silemiyorum yardımcı olur musunuz

 38. ben yanlışlıla arkadaşlık isteği yolladım. daha sonra isteği iptal edemedim. bende hesabımı sildim. acaba o kişide arkadaşlık isteğim görünür mü?

 39. evimi mekan olarak ekledim fousquare a fakat orda check in yapamıyorum çünkü bulunamıyor sebebi nedir acaba?
  haritada arattığımda bulunabiliyor

  1. Merhaba, haritadan aratarak bulabiliyorsanız birkaç kez bu şekilde check-in yaptıktan sonra otomatikman listelenmeye başlaması gerekir.

 40. Lutfen cevap yazin off the grid ozelligini kaldiramiyorum. Facebook ve twitterda yayinkanmasi icin tik isaretini isaretledigim halde gizli

 41. Hakan bey merhaba;

  benim şöyle bir sorum olacak size. İphone de ki Foursquare de üstte yer alan Bildirimler de ki bildirimleri nasıl silebiliriz (temizleyebiliriz )

 42. Merhaba, daha once de ekleme talebi geri cekme sorulari sorulmus bende hic tanimadiklarima ekleme yolladim bu application i bi oyun zannederek simdiyse geri cekemiorum ve bircok kullanici ne reddediyor ne de kabul.. Bu durumu ortadan kaldirmak icin tek yontem hesabimi silmek mi?

 43. merhaba ben blackberry kullanıyorum foursquare’ın son güncellemesini yükledim ama check-in yapamıyorum;hem mekanlar çıkmıyor hem de must provide paramete II or near hatası veriyor.yardımcı olursanız sevinirim

 44. Merhaba benim sorunum şu:
  foursquare ye eklediğim resimi nasıl silebilirim?
  fotografa baktığımda 1 nisanda bilmem nerde eklemiş görünüyorum ama geçmiş günlerdeki check-in lerime baktığım zaman öyle bir yerde check-in yapmamışım yardımcı olursanız sevinirim ..
  teşekkürler…

 45. Selamalar Arkadaş ekleme yapamiyorum sanirim gonderim
  limitim dolu.Tum arkadaslik isteklerimi iptal edebilecegim bi durum
  soz konusu mu? Tesekkurler simdiden.

  1. Merhaba, bilgisayarınızdan Foursquare’e giriş yapıp arkadaşlık isteği gönderdiğiniz kişilerin profiline giderek göndermiş olduğunuz istekleri iptal edebilirsiniz.

 46. İste sorun o 500 kisiyi tek tek nasil tekrar bulacagim: ) sanirim boyle bi secenek henuz eklenmemis Foursquare’ye. İlginiz icin tesekkurler tekrar.

 47. merhabalar gittiğim mekanda tek checkin yapan benim mayor olamıyorum.profil fotoğrafımda var mekanın fotoğrafı olması gerekiyormu?60 gün içinde 10dan fazla chechkin yaptım.

  1. Merhaba, profil fotoğrafınızın olması gerek ancak mekanda fotoğraf olmasına gerek yok. Son 60 gün içinde sizden daha fazla check-in yapan birileri olma ihtimali yüksek, yine de bilgisayarınızdan https://foursquare.com/settings/privacy adresine giderek hesabınızla giriş yapın ve ikinci bölümdeki ikinci seçeneğin işaretli olup olmadığını kontrol edin.

  1. Merhaba, profil fotoğrafını silme seçeneği yok ancak bilgisayarınızda bulunan farklı bir fotoğraf/ikonla değiştirebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızdan https://foursquare.com/settings/ adresine gidip hesabınızla giriş yaparak ilgili bölümden fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Aynı işlemi telefonunuzdan da yapmanız mümkün.

 48. foursquare üye oldum. Sonra kendi evimi kaydettim. bir kaç
  gün sonrada hesabımı kapattım . acaba kaydettiğim adres hala
  görünürmü?

 49. mrb.. ben arkadaşlık isteği yolladım yanlışlıkla ama karşı
  taraf kabul etmeden iptal ettim isteğimi.. sorum şu : ona benim
  arkdaşlık isteği yolladığıma dair bildirim gitmiş midir?

  1. Merhaba, mekan sayfanızdaki mayor’ın bulunduğu alanın hemen altındaki ‘Revoke’ linkini kullanarak silebilirsiniz. Yalnız bunu yönetici account’unuzla yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde bu link sayfanızda görünmeyecektir.

 50. merhaba,e72 kullanıyorum ve suan off the grid olarak
  görünüyorum.Check-inlerimi arkadaşlarımla paylaşamıyorum bunu nasıl
  düzeltebilirim?

    1. Web sitesinde bununla ilgili bir ayar bulunmuyor, check-in ekranında facebook ve twitter ikonlarının dışında “share with friends” seçeneği olması gerekiyor.

 51. Merhaba şirketimizde bazı personeller şirketle alakası olmayan saçma sapan fotoları işyeri adresi üzerinde eklemiş durumda bunları nasıl silebiliriz acil yardımınız gerekmekte.

  1. Merhaba, mekanla ilgili olmayan fotoğrafları mekanın sayfasına giderek seçip alt kısmında bulunan flag this photo linkini kullanarak raporlayabilirsiniz.

 52. slm mekanda tek checkin yapan kişi benim (kendi evim) ama mayor olamıyorum bunun bir süresi falan var mı 5 gündür kullanıyorum teşekkürler

 53. aynı şekilde bu mekan arama yapınca çıkmıyor netten eklemiştim mekanı arkadaşlarım bulabiliyor ama ben foursquare mobilden girince kendi evimi görmeiyorum ancak arkadaşlarımın günlügünde görürsem check in yapabiliyorum

  1. Merhaba, mekanı web üzerinden eklediyseniz arama sonuçlarında çıkmayabiliyor. Mayor olamama konusunda ise muhtemelen check-in’lerinizi gizli (off-the grid) yapıyorsunuz o nedenle mayor olamıyorsunuz. Foursquare’e bilgisayarınızdan giriş yaparak mekanı silin ve telefonunuzdan yeniden ekleyerek check-in yapın.

   1. check-in leri mi arkadaşlarım görebiliyor ama onda bir sorun yok mekanı telefondan ekleme şansım da yok nokia 6700 classic modelde foursquare mobile da olmuyor mekan bilgilerini size attım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 54. mekanda benden başka check-in yapan yok

  You have 1 check-in at this spot in the last 60 days
  You need at most 1 more check-in to be mayor!
  Your last check in was 7 hours ago

  hala böyle yazıyor :S

  1. Muhtemelen gizli check-in seçeneği açık olduğu için kendi check-in’lerinizi görebiliyorsunuz ama farklı bir hesapla mekan sayfasına girildiğinde check-in sayısı görülemiyor.

 55. gizlilik ayarlarında 8 tane kutucuk var 1. bölüm 4 tane 2. bölüm 4 tane olarak bende 1. bölümde ilk ikisi hariç diğer 2si işaretli 2.bölümde 4te4 işaretli yani açık oluyor bu şekilde çok soru sordum ama sorunu çözmeye çalışıyorum tşk :)

  1. Bahsettiğim bölüm gizlilik ayarlarında değil. m.foursquare.com adresinde check-in yaparken mekanın ismini bulduktan sonra gelen ekranda “check-in” butonunun altında üç tane kutucuk var, bunların ilkinde “show this check-in to friends” seçeneğinin seçilmiş olması gerekiyor. Kontrol edebilir misiniz?

    1. Mobil siteden check-in yaparak mayor olunamadığı ve web’den eklendiğinde listelenmesinde problem yaşandığı için yapılabilecek birşey yok gibi görünüyor.

 56. bütün gün açmak için ugraşmama ragmen forsquare de hata raporu bulundu deyip kendi kendine kapandı ve hala düzelmedi .foursquare beklenmeyen bi şekilde kapanmış dio ve kapanı ne yapmam gerek

 57. Merhaba herhangi bir mekanda check-in yaptığımda o mekanda dakikalar içinde listemdeki biride check-in yapmışsa twitter adresimde @xxx şeklinde gözüküyor. Bunu kapatmanın bir yolu var mıdır ?

   1. dediğinizi yapmışdım. Benim sıkıntım arkadaşlarımın beni etiteklemesi deil arkadaşım benimle birlikte o mekanda check-in yapmışsa ben etiteklemesem bile otomatik etitekleniyor. bunu kaldırmak istiyorum. bu dediğinizi yaptığımda değişen bişey olmamıştı.

    1. O zaman arkadaşınızın bu özelliği kapatması gerekiyor ya da check-in’izi twitter’da paylaşmayarak da bunun önüne geçebilirsiniz.

 58. Merhaba, Foursqaure’de bir mekanda check-in olunca
  görsellerin Twitter’da çıkmasını nasıl sağlayabilriiz ya da
  sağlayabilir miyiz? İkinci olarakta Foursquare’de bir mekanda
  check-in olunca o mekanın görselleri otomatik olarak görünür dimi?
  İyi çalışmalar.

  1. Merhaba, check-in’ize fotoğraf ekleyerek twitter’da payaştığınızda paylaştığınız fotoğraf twitter’daki linke tıklandığında görüntülenebilir. Bir mekana eklenmiş olan fotoğraflar ise mekanın sayfasına girildiğinde görülebilir.

 59. samsung gt-s5830i kullanıyorum checkin yaptığımda fotograf yuklerken secilmis olan goruntuyu yuklerken bir hata meydana geldi mesajini aliyorum. ne yapabilirim?

 60. merhaba ben samsung corby kullanıyorum ve foursquare kullanmak istiyorum telefona inmiyor biliyorum m.foursquare kullan dediler ama ordan check-in yapamıyorum yapılabiliyor mu ?

 61. ben bır soru sordum ve admın tarafından sorunuz ıncelenıyor dıye bılgı yazıyordu ama ne cvp var ne bırşey ne oldu sorumu begenmedınızmı???

  1. Merhaba, bilgisayarınızdan Foursquare’e giriş yapıp arkadaşlık isteği gönderdiğiniz kişilerin profil sayfasına gidin, buradan göndermiş olduğunuz istekleri tek tek iptal edebilirsiniz.

  1. Merhaba, yapmış olduğunuz yorumu silmek için telefonunuzdan veya bilgisayardan mekanın sayfasına giderek yorumunuzu bulun, alt kısımda silme ile ilgili seçeneği görebilirsiniz.

 62. Merhaba.samsung galaxy i8150 kullanıyorum.wifi bağlantısı varken check in yapabiliyorum ancak wifi yokken olmuyor.avea 1gb internetim var ama check in yapmak için telefon wifi bağlantısı istiyor.wifi olmadan telefonumdaki internetle nasıl check in yapabilirim?

  1. Merhaba, telefonunuzun bağlantı ayarlarında öncelikli bağlantı tercihi gibi bir ayar varsa sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

  1. Kişi engelleme bulunmuyor. Çünkü güvenliğiniz açısından tanımadığınız kişileri arkadaş listenize eklememeniz gerekiyor.

 63. mrb,ben maıl adresımı degıstırdım fakat foursquareda degıstıremıyorum..adresı degıstırıyorum altına şifremı yazıyorum şifre aynı değil yazıyor..nasıl olacak anlayamadım..tsklr

  1. Merhaba, check-in ekranında twitter ve facebook simgelerinin yanında off-the grid seçeneği ile ilgili buton olması gerekiyor, aktif ise devre dışı bıraktığınızda sorun ortadan kalkacaktır.

 64. İşyeri adresimi ekledim aynı mail adresine kayıtlı hesap üzerinden. Fakat check-in yapabilmek için seçenek çıkmıyor, check-in vs yapamıyorum. Neden olabilir ve çözümü nedir?

 65. Merhaba benim telefonum iphone ve ilk başlarda check-in yaptığımda alt taraftan +7 puan kazandınız filan diye baloncuk çıkıyordu. Fakat sonradan kendiliğinden artık çıkmamaya başladı onu tekrar nasıl getirebilirim yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler..

  1. Merhaba, kişiyi arkadaş listenizden çıkararak veya arkadaşlık isteği gönderdiğinde reddederek engelleyebilirsiniz. Arkadaşlıktan çıkarma işleminin nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi almak için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Tanımadığınız kişileri arkadaş olarak eklememenizi tavsiye ediyoruz.

 66. Merhaba. Bi durum anlatıcam böyle birşey olması mümkün mü acaba. Bir mekanda check in yaptım diyelim. Foursquare da arkadaşım olan birisi de aynı mekanda check in yapmış. Benden sonra check in yapan arkadaşımın check ın ınde otomatık olarak etiketlenir miyim? Yani benim haberim olmadan onun duvarında benım ısmımde gozukur mu birlikte aynı mekandaymışız gibi?

  1. Merhaba, Foursquare üzerinde otomatik olarak etiketlenmezsiniz ancak arkadaşınız check-in’ini twitter’da paylaşırsa twitter üzerinde etiketlenebilirsiniz.

 67. Hocam merhabalar; ben bir mekan oluşturdum. Bu mekana yaklaşık 45 günde 30 check-in yaptım. Yaklaşık her gün de yapıyorum. Mayor olamadım. Ancak hesabını yeni açan bir arkadaşım bu mekanda 3 check-in yaptı ve mayor oldu. Bu işte bir mantıksızlık yok mudur?

   1. Lanet şifremi unuttum ve şifre sıfırlamak için bir haftadır talep gönderiyorum bi türlü gönderilmiyor NEDEN???Bi an önce şifre sıfırlama linkimi lütfen mailime gönderin!!!

 68. Profil fotoğrafım var, check-in’lerim gizli değil. Ayrıca Location Information bölümündeki bütün kutucuklar işaretli. Ancak yine de mayor olamıyorum. Sadece bu belirttiğim mekanda değil bunun gibi bir çok mekan var ama mayor olamıyorum?

  1. benimde aynen. profil resmim var gizli de yapmıyorum
   location daki 2.kutucuğumda işaretli ama bir türlü olamıyorum.
   Sadece kendimin açtığı mekanda mayor oldum. ama diğer yerlerde
   olamıyorum .

 69. Merhaba;
  Telefonum blackberry check-in yapamıyorum şu yazı çıkıyor ‘FOURSQUARE ERROR – Must provide parameter ll or near’ ne yaptıysam düzeltemedim hatta programı sildim tekrardan yükledim ama olmadı lütfen yardımcı olabilirmisiniz.TEŞEKKÜRLER.

 70. merhaba benım soyle bir sıkıntım var yaptıgım chek ın leri sadece arkadaslarımın gormesını ıstıyorum bunu nasıl yapabilirim bilgisayardan veya ıphonedan ? teşşekurler

 71. sahibi oldugum isletmeye tanimadigim kisi tarafindan farkli bi mekanda cekilmis forograf eklenmis silemiyorum fotograflari bildirdim ancah hala duruyolar. masil kaldirabilirm fotograflari yardimci olurmusunuz

  1. Merhaba, fotoğrafları direkt silme seçeneği yok, konuyla ilgili olarak buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca support.foursquare.com/requests_new adresinden bir ticket oluşturarak Foursquare’den fotoğrafın silinmesini talep edebilirsiniz.

 72. Beni bugun arkadas olarak birisi kabul etti, ve ben o kisiye cok onceden istek yollamistim, ancak istek yolladigim zamanin tarihi kesinlikle lazim, ne zaman istek yolladigima bakabiliyor muyum? Cok onemli

 73. Foursquarede top mekanlarımdan birinde mayorluğu kaptırdım, mayor olan arkadaşım şu an tatilde ve benden sadece 1-2 gun fazla check-in yaptı, ben aralıksız 1 haftadır(arkadaşım tatilde olmasına rağmen) mayor olmama 5 gün kaldığını söylüyor, 1 haftadır aynı muhabbet çok saçma bu, yardımınız için şimden teşekkürler.

  1. Merhaba, mayor olmak için son 60 gündeki check-in sayısına bakılıyor. Sizin ve arkadaşınızın dışında mekana sizinle benzer sayılarda check-in yapan kişi(ler) olabilir, bu nedenle henüz mayor olamamış olabilirsiniz.

   1. Hayır mayor hala bahsettiğim arkadaşım görünüyor, bende onun bahçesinde sinsice ilerliyormuşum. Koşsamda bişey farketmiyor:)) foursquarle ilgili yazılımsal bi hata olabileceğini düşünüyorum. İyi bi foursquare kullanıcısıyım ne şekilde ve nasıl check-in yapılacağını iyi biliyorum. Bizden başka checkin yapan kişi sayısı çok az miktarda ve mayor olabilecek checkin sayısı yok. Daha detaylı bi bilgilendirme ollursa sevinirim.

 74. merhaba yapmış oldugum check-inleri facebook ta paylaşırken
  I’am at gibi yazılar cıkıyor arkadaşlarımda fakat o bende olmuyor
  nasıl yapabilirim :)

 75. ben foursquaremı yaklasık 1 ay once sıldım tamamen sımdı tekrardan aynı mail adresimle giriş yapamıyorum nedenı nedır aca yardım edermısınız?

 76. İyi günler check in yaptığım yerdeki herkesi göremiyorum misal 175 kişi varsa 35 40 tanesini görüyorum en altta 140 kişi daha burda diye bi ibare vara ama orassida pasif android kullanicisiyim

 77. Merhaba 1 gecede 4 farklı mekanda check in yaptım hatta diğer ağlarlada paylaştım ancak crunked rozetini vermedi neden olabilir ? Mekan veya mekan kategorilerinden kaynaklı olabilir mi?

  1. Merhaba, mekan kategorisinden kaynaklanıyor olabilir, ancak bazen rozetler tarif edildiği şekilde açılmayabiliyor, başka bir zaman tekrar deneyebilirsiniz.

 78. Merhaba;
  Arkadaşlarımdan bir kişinin tüm paylaşımlarını beğenmiş olarak görünüyorum
  İlk kez gördüğüm bir resiminin altına bakıyorum ben çoktan beğenmişim :))
  Bu nasıl olabilir ?? Nasıl düzeltirim ?

  1. Merhaba, bu durum uygulamadaki bir hatadan kaynaklanan ve Foursquare tarafından bilinen bir sorun, hata bulunduğunda sorun giderilecektir.

   1. Teşekkür ederim .. Hata bulunana kadar ben yokum hiç hoş değil bu :(( Hesabımı dondurabiliyormuyum
    Yada silersem daha sonra tekrar alabilirmiyim aynı mail adresi üzerinden ??

 79. İİakşamlar
  bir sorum olacaktı. ben 3 hfta önce biriyle foursquradan arkadaş olduk. daha sonra kendisinin saçma davranışları yüzünden onu çıkarmak istedim. ama sanırım o beni check in lerine kapalı yaptıı için ben onu hala uygulamada görebiliorum:(((ama arkadaş listesinde görmüyorum.arkadaşlıktan çıkar dediimde olmuyor. Olmadığı için de sürekli onu görebiliyorum bu da benm siirimi bozuyor En kısa sürede bu konuda bana yardımcı olursanız sewinirim.

 80. Merhaba ben daha cok foursqare e mini laptop ımdan ya da ipad imden griyorum fakat google chrome a check in i web chrome dan eklememe ragmen check in yapılmıyor. surekli loading yazıyo ama check in cıkmıyor

 81. Merhaba kardeşim Foursquare’de gönderdiğim arkadaşlık isteklerini nasıl görebilirim kime göndermişim mesela ?? yardımcı olursan sevinirim

   1. Bekleyen istekleri delete dememe rağmen uygulamaya girdiğimde o kişiyi bulduğumda hala arkadaşlık isteği beklemede olarak gözüküyor. Sebebi ne olabilir ?

    1. Merhaba, uygulamadan çıkış yapıp yeniden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra kontrol edebilir misiniz?

 82. Merhabalar oturdugum sitenin mayoruyum yanliz yanlislikla yeri gizledim sanirim ve su anda gizliligi nereden kaldiracagimi bulamiyorum yardim ederseniz sevinirim

  1. Merhaba, bahsetmiş olduğunuz mekanın linkini bize sitedeki iletişim formları aracılığıyla gönderirseniz kontrol edebiliriz.

 83. merhaba eskı adresime ulaşamıyorum facebook ile giriş yapıyordum suan yenı bı adres açtım ve telefon numaramı eklemek istiyorum fakat eskı hesabımda numaram ekli olduğu için yenı hesabıma ekleyemiyorum yardımcı olurmusunuz.

 84. Merhabalar. Twitter adresimi nasıl değiştirebilirim? Bide 500 kişi olayina bi wl atın. Ben zamanında bilincsizce kullandım fakat suan arkadaşlarımı ekleyemiyorum

 85. ıphone 5 kullanıyorum yanlız foursqu arkadasımda farklı gorunuyor bende farklı cıkıyor telefonda gunnceledıgım halde surumlerınde aynı olmasıda goz onunde oldugu halde neden farklı gorunuyor sızce

 86. iyi çalışmalar .. halen beklemekte olan ekleme taleplerimi nasıl iptal edebilirim ? pek çok ekleme talebim bekliyor tek tek isimlerini hatırlayamıyorum.. bunları görebileceğim ve iptalliyebilceğim bi seçebek mevcutmu ? teşekkürler

 87. MErhaba, check in yaparken off the grid seçmişim farketmeden. Geriye dönük gizli check-inlerin bu özelliğini değiştirebiliyor muyuz? Hiç kimse görmeyince bi anlamı da yok.

 88. Merhaba, foursquarede yaptığım check inler facebook adresimde yayımlanmıyor, kaç kez bağladım. ama olmuyor bunu düzeltmek için ne yapmak gerek.

   1. Hıc bır sekılde ekrana cıkmıyor facebook bağlantı ayarı sürekli uyarı veriyor zaten foursquare check inlerin facebooka yazılamdığına dair ama o ekrana girdiğimde göremiyorum.

  1. Merhaba, mobil sürümde yapılan güncelleme sonrasında bu seçenek devre dışı bırakılmış durumda. Alternatif bir yol olup olmadığını araştırıyoruz.

 89. Foursquare de yaptıgım check inler twitterımda görünsün istiyorum.foursquare da sohbet ayarlarından twitter adresime baglantı yaptım ama yine görünmüyor.yardımcı olursanız sewinirim :)

  1. Merhaba, yaptığınız check-in’lerin twitter’da paylaşılabilmesi için check-in ekranında yer alan twitter seçeneğini aktif hale getirmeniz gerek.

  1. Merhaba, 16 Kasım tarihinde iki kez sormuş olduğunuz soruyla ilgili olarak 18 Kasım tarihinde vermiş olduğumuz yanıtı ilgili sorunuzun altında görebilirsiniz.

  1. Çözüm bulabilirsek kısa bir yazıyla veya sosyal medya hesaplarımızdan yapacağımız paylaşımlar kanalıyla haberdar olabilirsiniz.

 90. Merhaba. Windows Phone kullanıcısıyım, telefonum Lumia 720. Son bir haftadır Foursquare’de check-in yaptığım mekanlar gözükmüyor. Siteden girdiğimde check-in yaptığım mekanın yanına [arkadaşlarla paylaşılmadı] yazısı çıkıyor. Üstelik sorun giderilir belki diye foursquare’yi telefonumdan kaldırdım ve yeniden yükledim. Fakat yine aynı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 91. telefonum samsung grand istek yolladım facebook taki arkadaşlarıma fakat facemde önceden olup sildim bi kişide kabul etmiş bunun sebebi ney başka biyerden bulup yollayabilirmi herhangi bi sebebden ….

 92. eski guncellemede arkadaş önerme sayfasını yenileyince önerilerde bulunuyordu ancak yeni güncellemede daha fazla arkadaşlık önerin yok diyor

  platform: android

 93. Merhabalar daha önce checkinnlerde görünen sayfamız bu kez checkinn sayfasında görünmüyor.Ancak arama yaparak görebiliyoruz.Sizce neden olabilir

  1. Merhaba, uygulamada yapılan güncellemeler nedeniyle bazen bulunduğunuz konumda sürekli check-in yaptığınız mekanlar listelenmeyebiliyor.

 94. Merhaba ben yanlışlıkla bi arkadaşlık isteği gönderdim fakat sonradan hesabımı kapattım aradan bi hafta geçti profilimi tekrar açarsam arkadaşlık isteği kaybolur mu?

 95. Profil fotoğrafım var, check-in’lerim gizli değil. Ayrıca Location Information bölümündeki bütün kutucuklar da işaretli. Ancak yine de mayor olamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

 96. https://foursquare.com/mobile/friends adresıne gırdıgımde lıstemdekı kısıler gorunuyor!!onceden gırdıgımde ıptal edebılıyordum ama bu sefer olmuyor anlayamadım..yardımcı olursanız sevınırım..

  “Merhaba, mobil sürümde yapılan güncelleme sonrasında bu seçenek devre dışı bırakılmış durumda. Alternatif bir yol olup olmadığını araştırıyoruz.” demiştiniz, bir gelişme çözüm var mı?

 97. mekana hiç gelmeyen birisi abuk sabuk fotoğraf attı, uzaktan check-in yaparak mayor oldu. bende bunun üzerine yöneticilik satın aldım. mayorluğunu iptal ettim ama fotoğrafını hala kaldırtamadım. bu konuda yardım edin lütfen,kanser edecek bu durum beni!!!!

  1. Merhaba, bahsettiğiniz durum kullanıcıların kişisel bilgileriyle ilgili bir konu olduğu için ilgili formu doldurarak direkt Foursquare ekibine ulaşabilir ve talebinizi aktarabilirsiniz. Teşekkürler

 98. Merhaba benim bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Arkadaşlık isteklerini kabul ettiğimde profilimde örnek veriyorum x kişisi ve y kişisi artık arkadaşlar yazısı çıkıyor bunu kaldırmaya çalıştım ancak olmadı bu tür yazıları profilimden nasıl kaldırabilirim ? Şimdiden teşekkürler…

  1. Merhaba, arkadaşlık isteği, beğeni gibi bildirimler, yenileri eklendikçe geriye dönük olarak siliniyor, maalesef mevcut durumda direkt olarak silme seçeneği bulunmuyor.

 99. Merhaba. Benim foursquare hesabımda kayıtlı arkadaşlarımın yaptıkları check in leri istem dışı beğeniyorum. Hepsini değil bazılarını. Arkadaşlarımda da aynısı oluyormuş nasıl önleyebiliriz bu durumu. Şimdi den teşekkürler.

  1. Merhaba, bu durum uygulamadan kaynaklanan bir sorun, daha önce Foursquare’e iletmiştik ancak henüz sorun çözülemedi.

 100. Merabalar.ben bir mekanda oldugum ve checkin yaptigimda “konumunuzu tam anlayamadik.bulundugun konum checkine uzak oldugu icin puan veya rozet yok” yazisi cikiyor.bu nasil giderilir

  1. Merhaba, telefonunuzun konum ayarlarını kontrol edin, bazı cihazlarda konumun doğruluğunu arttırmak için wi-fi’ın açık tutulması öneriliyor.

 101. Merhabalar, bir mekanin mayoru son 60 günde 17 check-in di. Bense 18 aralıksız günle mayor oldum. 19. Ve 20 günler mayor burda 19; ve mayor burda 20, bildirimlerini aldım. yani yeni mayor benim ve sayı son 60 gün de 20 check-in oldu. Ertesi gün adam hala 17 check-in ile mayor görünüyordu ve bana mayorluk kaybettin diye ne bildirim ne de e-mail geldi. Böyle bir şey nasıl olabilir ?

 102. Hocam Gönderdiğim Arkadaşlık İsteklerinin Tümünü İptal Etmek İstiyorum Beklemede Olan Tüm Arkadaşlık İsteklerimi Görebileceğim Bir Yer Var Mı ? Ayrıca Profilim Kısmında Kimlerle Arkadaş Olduğum Yazıyor Ve Bu Bildirimler Silinmiyor Bu Çok Sıkıcı Bir Durum Ben Profilimde Sadece Check-İn lerim Görünsün İstiyorum Bir Çözümü Var Mı Bunun ?

  1. Merhaba, maalesef uygulamanın mevcut halinde gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerini görebileceğiniz bir arayüz bulunmuyor. Benzer şekilde bildirimleri silmek için de bir seçenek yer almıyor, arkadaşlarınız profilinize girdiklerinde sadece son 5 check-in’izi görebiliyorlar.

  1. Merhaba, Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız check-in ekranında sol alt kısımda check-in’lerini gizli veya görünür yapmaya yarayan bir seçenek olması gerekiyor (kilit veya kişiler simgesi) bunu kullanarak check-in’lerinizi görünür hale getirebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip olmayan bir cihaz kullanıyorsanız konuyla ilgili olarak http://support.foursquare.com/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

 103. Merhaba bu kadar ilgili ve sorunlara çözüm ulaştırma cabanıza teşekkür ederekten sorunumu paylaşayım,sinir yapmış vaziyetteyim…

  sorunumbeklenmedik şekilde foursquare beklenmeyen bir şekilde kapanmış.Bu hatayı gidermemizi kolaylaştırmak adına anonim bir bir hata raporu göndermekistermisiniz HAYIR ve Gönder şıklarından göndere basıyorum bın kere bastımışımdır dun geceden berı hala aynı ve bır dakıka dolmadan kapanıyor,bi yardımcı olursanız sevinirim..Şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhaba, uygulamayı kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilir misiniz? Bunu yapmadan önce telefon yazılımınızın güncel olup olmadığını da kontrol etmeniz yararlı olabilir.

 104. Merhabalar,

  Foursquare’de 500 kişi sınırına ulaşmışım. ve arkadaşlarıma istek yollayamıyorım sınırdan dolayı. Lütfen bu durumla ilgilenirmisiniz?

 105. foursquare hesabımı kapatmak istiyorum.şifremide unuttum mailimede hiç bir şekilde ulaşamıyorum.hesabımı nasıl kapatabilirim.çok fazla spam alırsa kapanır mı.lütfen yardım edin.

 106. Merhaba eskiden foursqare ımda olan biri şuan arkadaşlarımda görünmüyor bnde onun arkadaşlarında görünmüyorum fakat onun sayfasına girdiğimde arkadaşlıktan çıkart yazıyor bu durumda hala arkadaşlarımda var ve bildirimleri kapalı açamıyorumda beni arkadaşlarından çıkarmış olabilir mi yada onun check inlerini görmeyeyim diye beni engellemiş olabilir mi

  1. Merhaba, engelleme gibi bir seçenek yok, sizi arkadaşlıktan çıkarmış olabilir, ancak uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yapılmadığı durumlarda hala arkadaş listesinde görünüyor olabilirsiniz.

 107. merhaba, daha önce arkadaşım olan bir kişi beni silmiş ve kendisi bugün beni arayıp ona sürekli arkadaşlık isteği yollayıp yolladığımı söyledi.
  halbuki ben bir kez bile arkadaşlık isteği yollamadım nerden çıktı şimdi bu izah eder misiniz?

 108. selam benim ogrenmek istedigim iphonelarda bir mekanda check-in yaptiginizda orda baska check-in yapanlarin listesinin nerdeyse hepsini gorebiliyosunuz ancak android islemci telefonlarda 15-20 kişi görülüyor daha fazlasini nasil gorebiliriz check-in yapanarin tamamini goremiyoru

  1. Merhaba, iki işletim sistemi için yayınlanan versiyonlar değişik zamanlarda yayınladındıkları için farklılıklar olabiliyor. Bununla ilgili özel bir ayar bulunmuyor.

 109. merhaba,samsung s4 kullanıyorum check-in yaptığım yerde check-in yapan herkesi göremiyorum sınırlı sayıda gösteriyor bunu düzeltebiliyor muyuz ?

 110. Merhabalar ben nokıa e71 kullanıcısıyım.Ve foursquare uygulamasını indiremiyorum telefonunuz uygun değil diyor. Bir arkadaşımın tanıdığı kullanabiliyormuş aksine. Bu nasıl oluyor? ve ben genelde m.foursquare adresinden check-in yapıyorum ve her check-in den sonra “mobil net check in leri sana rozet kazandırır ama mayor olamazsın” diyor ben mayor olamıyor muyum kısaca.. ?

  1. Merhaba, Nokia E71 gibi Symbian işletim sistemli cihazlar için artık yeni versiyonlar yayınlanmıyor, bu nedenle uygulamayı indiremiyor olabilirsiniz. Mobil siteden check-in yapıldığında mayor olunamıyor.

 111. Merhabalar öncelikle süper bir site olmuş ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Benim foursquaremde ana sayfadaki üstdeki 3 çizgi işareti gri gözüküyor.Ayarlar sekmesinden gizlilik ayarından,arkadaşlarım eposta adresimi görsün kutucuğu aktif e basıyorum sonra tekrardan pasif oluyor,ayrıca check in yapınca listeme arkadaşları ekliyemiyorum.Ne yapmam gerekiyor?Yardımlarınızı rica ederim

 112. merhaba bu sorunu hiç okumadım sanırım sadece ben yaşıyorum. .fourqaurde arkadaşımın yada istek gönderen birinin iletişim bilgisindeki facebook kısmına tıkladığımda benim facebook anasayfam gorunuyor. bu neden oluyor olabilir ?

  1. dostum muhtemelen telefon üzerinden bağlanıyorsun. tarayıcında “masaüstü siteyi göster” dediğin zaman sorunun çözülecektir.

 113. Arkadaşlık isteği yolladığım birinde beklemede yazarken şu an o kişiyi görüntüleyemiyorum tekrar o kişinin profiline nasıl bakabilirim

 114. hocam foursquarede gönderdiğim tüm arkadaşlık isteklerini tek sayfada görebileceğim bi liste yokmu facebookta gönderilen arkadaşlık istekleri bölümünde olduğu gibi ?

 115. Merhaba kolay gelsin şunu soracaktım arkadaşımın gönderdisini beğendikten sonra orada yapılan sohbetler telefon ekranıma geliyor nasıl kapatabilirim. Teşekkür ederim

 116. Merabalar ben s3 kullanırken gps i açmadan bulunduğum yerde internetle check in yapabiliyordum s5 aldım fakat check in yapabilmem için gps i açmamı istiyor eskisi gibi sadece internetle nasıl checkin yapabilirim ?

  1. Merhaba, telefon ayarlarında konumunuzu belirlemek için şebeke desteği gibi açık konumda olmayan yardımcı seçenekler olabilir, ancak en doğru ve hızlı sonucu alabilmek için gpps’i açık tutmanız yararlı olacaktır.

 117. Merhab daha dune kadar yer bilidirimi yapa biliyordum simdi uygulama aciliyor yer bildirimi yapamiyorum eski bildirimleri goruyorum ama yenileri goremiyorum aynisi arkadasimda da oldu sildik uygulumayi olmadi napmamiz gerek guncelemeden mi oldu acaba boyle

 118. Merhaba , birine arkadaşlık isteği yolladığımda karşı taraf reddederse , tekrar kişinin proline girdiğimde ,arkadaş ekle butonu mu görülür yoksa bekleniyor mu ? Arkadaşlık isteğime cevap vermeyedebilir mi kişi ?

 119. Merhaba, şuanda arkadaş ekleyemiyorum ve arastirdim foursquare beklemede 500 istek limiti koymuş ben şuanda normal arkadaşlarımıda ekleyemiyorum bu beklemede olan daha önce eklediğim istekleri iptal etmek istiyorum. Bu durum gerçektende sinir bozucu bir durum lütfen bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum, bu istekleri nasıl iptalini sağlayabilirim?

 120. Merhaba sorunum mayorlukla ilgili..
  Kendi evimde hemen aldığım mayorluğu sahibi olduğum Tekel Bayisinde alamiyorum. Sahibiyim derken direkt yurtdışından posta onaylı..

  Evimin mayoru olurken hangi ayarların varsa simdi de o ayarları kullanıyorum.

  Ayrıca bufeye benden başka checkin yapan tek biri oldu o da alamadı mayorlugu..

  Derdime bir çare ?

  1. Merhaba, kurallar gereği mekana yönetici olarak atanan hesaplar mayor olamıyorlar. Ayrıca Swarm uygulamasının yayınlanması ile beraber mayor’luk sistemi de değiştirildi. Detaylar için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  1. Merhaba, Swarm uygulamasının yayınlanmasıyla yeni açılan hesaplar ve mevcut hesabını Swarm’a kaydettirmiş olan kullanıcılar rozet kazanamıyorlar.

  1. Merhaba, check-in’leriniz twitter ve facebook’ta paylaşmadığınız sürece arkadaşınız olmayan kişiler tarafından görüntülenemez.

 121. arkadaşlar ben check-in yaptığımda hiç rozet kazanmamaya başladım 26 rozette kaldı uzun zamandır böyle 1000. check-inde farkettim ten hundred rozeti falan gelmedi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim ?

  1. Merhaba, Swarm uygulamasının yayınlanması ile birlikte rozetler devre dışı bırakılmaya başlandı. Bu nedenle rozet kazanamıyor olabilirsiniz.

 122. Merhaba; Bazı rozetleri kazanmak için gerekli check-inleri yaptığım halde rozetleri kazanamıyorum. (overshare, superstar, crunked, great outdoors). One more checkin den kontrol ediyorum, mesela great outdoors %180 ama rozet alamadım. Ayrıca crunked için 3 checkin yaptım, one more checkinden kontrol ettim, 1 adet ceheckin kaldığını gösteriyordu. 2 farklı yerde checkin yaptım ama yine de rozeti alamadım. Sorun nedir sizce, nasıl çözebilirim?

  1. Merhaba, Swarm uygulamasının yayınlanması ile birlikte rozetler devre dışı bırakılmaya başlandı. Bu nedenle rozet kazanamıyor olabilirsiniz.

  1. Merhaba, uygulamada check out yapmak gibi bir seçenek yer almıyor. Uygulamayı İngilizce olarak kullanıyorsanız bir mekanı arkadaşınızla mail yoluyla paylaştığınızda mail başlığında bu ifade yer alıyor (örn. Check out Starbucks on Foursquare)

  1. Merhaba, Swarm uygulamasının yayınlanmasından sonra rozetler, yeni hesap açanlar ve hesabını Swarm’a bağlamış olan mevcut kullanıcılar için devre dışı bırakıldı.

  1. Merhaba, işletim sistemine göre değişiklik göstermekle beraber, check-in ekranında twitter ve facebook butonlarının yanında off the grid seçeneğini açıp kapatmaya yarayan bir buton daha olması gerekiyor, kontrol edebilir misiniz?

  1. Merhaba, Swarm uygulamsının yayınlanması ile beraber rozetler kademeli olarak kaldırılmaya başlanmıştı. İlk etapta yeni hesap açanlar ve mevcut Foursquare hesabını Swarm’a kaydedenler rozet kazanamıyordu, son birkaç gündür ise mevcut hesabını Swarm’a kaydetmemiş olanlar da rozet kazanamamaya başladı.

 123. Foursquare uygulamasinda check in yaptigimda twittera gonderiyorken, swarm uygulamasi gondermiyor. Twitteri, uygulamada kayitli. Foursquare dan da check in yapamiyorum otomatik swarm uygulamasini aciyor ama swarm check inleri twittera gondermiyor

 124. Merhaba benim arkadaş listemde 40 kişi var Yeni kişi eklemek istediğimde 500 kişi sınırı diyor ben okadar insan eklemiş olamam sizden ricam bu konuda yardımcı olurmusunuz arkadaşlık yollamayi sifirlarmisiniz kolay gelsin

 125. Swarm uygulamasında check-inlerimi Twitter’a gönderdiğimde swarmapp.com şeklinde reklam mı diyeyim artık böyle bir link koyuyor. Her check-inin ardına üstelik. Halbuki Foursquare’da bunu çok nadir yapıyordu. Bunu nasıl önleyebilirim?

  1. Merhaba, bu mesaj uygulama tarafından otomatik olarak yayınlanıyor, swarm’ın 4sq.com gibi bir kısaltılmış hali olmadığı için bu şekilde görülüyor, bu duruma müdahale etme şansınız bulunmuyor.

 126. Merhaba ben e postami değiştirdim. Öğrenmek istediğim eski e postama degistirdigime dair bildirim gidermi ? Bir de bu uygulamayi telden kaldirip tekrar yukledigimde yine ayni hesaptan giris yapip kullanabilirmiyim ? Simdiden teşekkürler.

  1. Merhaba, güvenlik nedeniyle eski e-posta adresinize değişiklik yapıldığına dair bildirim gidebilir. Uygulamayı kaldırıp yeniden kurmanız halinde mevcut giriş bilgilerinizle hesabınıza erişebilirsiniz.

 127. Merhabalar birkac yil once bir hesap acmistim fakat onla ilgili hotmail hesabimi ve sifremi hatirlayamiyorum.profil fotografimin orda durmasindan rahatsiz oluyorum o hesabi kapatmak istiyorum bir sekilde.ayrica aktif kullandigim baska bir foursqaure hesabim var zaten. O giremedigim eski hesabimi kapatmamda yardimci olursaniz sevinirim

 128. Merhabalar, daha oncede sorulmus ama ben cevabi yeterli bulamadim.Swarm da check in yapmam icin wi-fi nin acik olmasini istiyor.Ama girdigim ortamlarin cogunda wifi yok yada sifreyi alamiyorum ve kendi mobil verimle check in yapmak istiyorum.Bu sorunu nasil halledebilirim.Tesekkur ederim.

  1. Merhaba, wi-fi’nin açık olması konumunuzun belirlenmesinin kolaylaşması için isteniyor, herhangi bir ağa bağlı olmanıza ya da wi-fi olan bir ortamda olmanıza gerek yok.

 129. Merhaba swarm da arkadaslarim yer bildirimi yapmamis olsa dahi nerde.olduklari otomatik gorunmektedir. Swarm uygulamasini sildigim zaman nerde oldugum gorunur mu

 130. Merhaba ben samsung S4 kullanıyorum. Swarmda sadece wifi ağına bagliyken check in yapabiliyorum.mobil internetim olmasına rağmen mekan bulmuyor.kendim aratirsam da daha önce sadece bir iki kişinin check in yaptığı mekanlar çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

 131. bu foursquare swarmdan tanımadığım insanlar profil resmim dışındakileri görsün istemiyorum kimle arkdaş oldum en son nerede check-in yaptım bunları görmesinler yalnızca profil fotomu görebilsinler bunu nasıl yapabilirim

 132. Dün swarma giremedim şifre mi de unuttum yeni şifre istiyorum mail olarak gönderildi diyor ancak maile bakıyorum gelmemiş şifre mi nasıl bulabilirim

 133. Herhangi bir mekanda arkadas listemden bir kisi beni eklemeden checkin yapmissa, bende tek basima checkin yaptigimda birlikte checkin yapmis gibi gozukuyor. Bunun icin bir cozum varmi?

 134. MERHABALAR;
  BAZI İŞ YERLERİNİN ÖNÜNDEN GEÇERKEN SWARM BURADAMISIN ?
  Mesajı gönderiyor.Kendi iş yerimin önünden geçerken veya müşterilerime bu şekilde bir mesaj gelmiyor.Bunu aktif hale getirebilmemiz için ne yapmamız gerekiyor.
  Konu ile alakalı yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Merhaba, düzenli olarak düzenleme yaptığınızda Fousquare/Swarm ekibi tarafından profiliniz değerlendirilerek Superuser seviyenizi artırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu fazla düzenleme değil doğru düzenleme sayısıdır. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir