Kadıköy Eminönü ve Karaköy Vapur İskele’leri birleştirilsin mi? [Anket]

İstanbul’un en çok kullanılan iskelelerinden biri olan Kadıköy Vapur İskelesi’nde, hem Eminönü seferleri hem de Karaköy seferleri düzenleniyor. Bu yüzden Foursquare’de de Kadıköy – Eminönü Vapur İskelesi ve Kadıköy – Karaköy Vapur İskelesi olarak oluşturulmuş. Bu durum aynı iskelede bekleyip de farklı vapurları kullananlar için iyi bir durum. Vapura bindikten sonra hareket esnasında arkadaşlarını ya da diğer kullanıcıları görüp, hangi vapurda olduğunu anlayabilir. Fakat bir yandan da İskele kendi içinde ayrılmamış durumda. Yani Kadıköy Vapur İskelesi olarak geçiyor. İskeleyi tam olarak bilmeyen Foursquare kullanıcıları ise Kadıköy Vapur İskelesi olarak aynı bir  mekan oluşturmuşlar. Anketin sonucunda kullanıcılar Karaköy ve Eminönü olarak iskelelerin ayrı kalmalarını isterse, bu durumda Kadıköy Vapur İskelesi’ni hangi iskeleyle birleştireceğiz o da ayrı bir konu.

Oylama 3 Ocak tarihinde, saat 00:05’te sona erecek. Lütfen anketi Twitter, Facebook, Friendfeed gibi sosyal ağlarda paylaşarak katılımı artırın. Ne kadar katılım olursa, o kadar doğru sonuca ulaşabiliriz.

Kadıköy Eminönü ve Karaköy Vapur İskele'leri birleştirilsin mi?

 • Her ikisi de Kadıköy Vapur İskelesi olarak birleştirilsin (53%, 10 Oy)
 • Eminönü ve Karaköy İskeleleri olarak ayrı kalsın (47%, 9 Oy)

Toplam Katılımcı: 19

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Kadıköy Eminönü ve Karaköy Vapur İskele’leri birleştirilsin mi? [Anket]” üzerine 5 yorumlar

 1. “Kadıköy iskelesi” denilirse sadece, Beşiktaş’ı da diğerlerini de kapsar. Ayrıca hangi vapura bineceğin daha önemli o iskelede, mesajı ona göre veriyorsun mesela.

  1. Bu istekelenin tam adı Kadıköy İskelesi olarak geçiyor. Başiktaş ise Beşiktaş – Kadıköy olarak geçiyor. Biz şu anda görüşümüzü bildirerek oy kullanıcak kişileri etkilemek istemiyoruz. Oylamanın sonunda biz de kendi düşüncemizi buraya yazacağız :)

 2. Mantık kullanmak lazım..!
  belediye 2 iskeleyi birleştirdimi ki..?

  ya da izmiri örnek alıyorum kordonda yanyana 100 lerce bar var o zaman onlarıda 10ar 10ar birleştirmek lazım her mekana ayrı ayrı yorum yazılıyor tag yapılıyor check-in yapılıyor Her mekanın müşterisi ayrı , servisi içkisi-yemeği ayrı..

  kısacası birleştirmeler ileride coğalır(burası türkiye) buda gerçek kullanıcının tepki vermesine yol açar-ters teper.

  1. Belediye iki iskeleyi birleştirmiş durumda. Yani aynı iskeleden iki farklı sefer yapılıyor ve iskelenin adı “Kadıköy İskelesi” olarak geçiyor.

   İzmir için verdiğiniz örnek farklı, öyle bir şey tabi ki olamaz.

   Fakat son paragrafa yazdıklarınızı anlıyor ve sonuna kadar katılıyoruz.

   1. belediye birleştirdiyse tabiki tek isim altında olmalı o zaman..
    diğer türlü oldumu izmirde yanarsınız tek iskeleden 6 sefer var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.