Foursquare’in fotoğraf ve yorum paylaşımı yayında!

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta sonu, fotoğraf paylaşımıyla ilgili Foursquare için fotoğraf paylaşım özelliği mi geliyor? başlığında bir yazı yazmıştık. Az önce Foursquare’in yeni iPhone 2.2 sürümü App Store’da yerini almasıyla birlikte, fotoğraf ve yorum paylaşım özellikleri de web sitesinde yayınlandı.

Foursquare’in yeni sürümünü indirmek için App Store‘a gittiğimizde, yeni sürüm olan iPhone 2.2 için şu açıklama yapılmış. “5 milyon kullanıcıya ulaşmamızdaki yardımlarınızdan dolayı teşekkürler! Yeni yıl hediyenizi sizlerle paylaşıyor ve teşekkür ediyoruz: fotoğraf ve yorum ekleme uygulamanın içinde!”

Fotoğraf ve yorum paylaşımının avantajları

– Yapacağınız yorumlarla, buluşmalarınıza ve keşiflerinize yön verebilirsiniz. Yeni eklenen yorum özelliği sayesinde, gittiğiniz mekanlara ait yorumları okuyarak daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. Web sitesi üzerinden de yorum yazabilir ve cihaz üzerinden yazdığınız yorumlarınızı check-in yaparak Twitter veya Facebook hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

– Fotoğraf ile yapılan öneriler her zaman daha önemlidir. Örneğin gittiğiniz restoranlarda yemek siparişinizi vermeden önce paylaşılan fotoğraflara gözatabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

–  History bölümüne giderek, geçmişte check-in yaparken eklemiş olduğunuz fotoğrafları ve yorumları görebilirsininiz.

– iPhone’unuzun notifications seçeneğinin aktif ederek, arkadaşlarınız yorum yaptığında haberdar olabilirsiniz.

– Unutmayın, fotoğraf ve check-in’leriniz sadece arkadaşlarınıza ve kendi paylaştığınız sosyal ağlarda (Facebook, Twitter) görünecektir. Öneriler ve mekan fotoğrafları ise tüm topluluğa açık olacaktır. Yazdığınız yorumlar ise sadece arkadaşlarınıza açık olacaktır.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Foursquare’in fotoğraf ve yorum paylaşımı yayında!” üzerine 6 yorumlar

    1. iPhone, Android ve Palm’de de bulunuyor. Ayrıca kısa bir süre önce BlackBerry’e de bu özellik eklendi.

    1. Kullandığınız cihaza göre değişiklik gösterebilmekle beraber, genel olarak telefonununzdan ilgili venue sayfasına geldiğinizde en altta fotoğraf makinesi şeklinde bir ikon göreceksiniz, bu ikona tıkladığınız zaman, eklemek istediğiniz fotoğraf için size iki seçenek sunulur. Bu adımdan sonra cihazında var olan ya da yeni çekeceğiniz bir fotoğrafı ilgili mekana ekleyebilirsiniz.

  1. iyi günler ben instagramı foursquareye bağladım fakat instagramdan paylaş dediğim zaman foursquarede çıkmıyor paylaştığım resim

    1. Merhaba, Instagram’la Foursquare’in bağlantısı Instagram’da paylaştığınız fotoğrafların konumunu belirlemek için kullanılıyor. Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar Foursquare’e yüklenmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.