Mekanların iletişim bilgileri arasına yeni alanlar eklendi

Foursquare kullanıcıları uzun süredir mekanların sayfada bulunan bilgilerin dışında, mekan hakkında detaylı açıklama ve web site adreslerinin de eklenebilmesi için yeni alanlar oluşturulmasını istiyordu. Sonunda Foursquare ekibi kullanıcıların bu isteğine yanıt vererek, kullanıcılara mekan hakkında detaylı açıklama ve web site adresi ekleme yetkisi verdi.

Mekan hakkındaki detaylı açıklamanın bulunduğu alan, sağ tarafdaki check-in sayılarının hemen üstünde bulunuyor. Maksimum 300 karaktere kadar bu alana mekan hakkında detaylı açıklama eklenebiliyor. Web site adresi ise sol taraftaki iletişim bilgileriin bulunduğu alanın en altına görüntüleniyor. Boğaziçi Köprüsü, Taksim MeydanıAtatürk Uluslararası HavalimanıSabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı mekan bilgilerini eklediğimiz yerler arasında.

Şu an için mekanın detaylı bilgisi ve web site adresi mobil cihazlarda götüntülenmiyor. Fakat yakında çıkacak güncel mobil yazılımlarda bu bilgilerin de eklenmesi bekleniyor.

Güncelleme: İki gün önce hayata geçen bu özellik ilk başlarda tüm kullanıcılara açıktı. Fakat bugünden itibaren u bilgiler sadece Salon İKSV gibi kampanyalı mekanların yetkili kullanıcıları tarafından eklenebiliyor.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Mekanların iletişim bilgileri arasına yeni alanlar eklendi” üzerine 2 yorumlar

 1. Hocam iyi calismalar . Bi konu hakkinda desteginize
  ihtiyacim var. Benim bir isletmem var istanbul pub ismiyle yalniz
  bi arkadas mekanda bulundugunu yazmis haliyle yeni mekan
  olusturamiyor aciklama ve mekanin resimlerini ekleyemiyorum ben
  sifirdan mekan olusturmk istiyorum yardimci olursaniz
  sevinirim.

  1. Merhaba, varolan bir mekanı yeniden oluşturmanıza gerek yok ancak açıklama ekleyebilmek için mekanı sahiplenmeniz gerekiyor, fotoğraflar ise herkes tarafından eklenebiliyor. Mekanın linkini bizimle paylaşabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir