Off the grid: Kurallar değişti!

Foursquare’ın resmi Twitter destek hesabında yapılan bir duyuruya göre, artık off the grid olarak yapılan check-in’lerde kullanıcılar rozet kazanamayacak ve mayor olamayacak. Fakat yapılan check-in’lerin sayısı ve rozet hakkı saklı tutulacak.

Güvenlik açısından çok doğru bir karar. Çünkü örneğin sinemaya gittiniz ve bunu kimseyle paylaşmak istemediğiniz için check-in yaparken [off the grid] seçeneğini işaretlediniz. O da ne? Bir de bakmışsınız ki restoranın mayor’ı olmuşsunuz ya da sinema rozeti kazanmışsınız. Dolayısıyla listenizdeki arkadaşlarınız da bunlardan haberdar olabilir.

[off the grid] Nedir?
Check-in yaparken bulunduğunuz konumu arkadaşlarınızla paylaşmama seçeneği de bulunuyor. Bunun için check-in yaparken “Share with friends” seçeneğini “No” olarak işaretleyebilirsiniz. Böylece bulunduğunuz konumu kimse göremez ve arkadaşlarınızın listesinde [off the grid] olarak gözükürsünüz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Off the grid: Kurallar değişti!” üzerine 3 yorumlar

  1. artık off the grid olarak görünmek istemiyorum check-in sırasında paylaş olarak işaretliyorum ama yinede paylaşılmıyor gizli diyor lütfen yardım edin önceden yoktu böyle birşey

  2. Windows phone kullanıyorum herkese açık olarak paylaş,facebookta paylaş ve twitter da paylaş seçenekleri var hepsini açıyorum hep off the grid oluyor bunu nasıl düzelteceğiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir