Fourtrace ile check-in’lerinizi harita üzerinden inceleyelin

2010 yılında Foursquare ve Facebook Places gibi lokasyon bazlı sosyal ağlar daha sık kullanılmaya başlandı. Dünyadaki binlerce insan, gittikleri yerlerde konumlarını belirterek Twitter ya da Facebook’da paylaşıyor. Hatırlarsanız geçen ay Weeplaces‘den bahsetmiştik. Aslında Fourtrace de tıpkı Weeplaces gibi yaptığınız check-in’lerinizi görselleştiriyor. Fakat burada önemli bir fark var. Fourtrace, sizin Foursquare kullanıcı datalarınızı kullanarak değil, aksine Twitter üzerindeki Foursquare datalarınızdan yola çıkarak bir harita oluşturuyor. Siz hangi konumunuzu Twitter’da paylaştıysanız, o bilgiyi harita üzerinde gösteriyor.

Aslında bu durum lokasyon bazlı servislerin ne kadar güvenli olduğunu bir kez daha düşünmemize sebep oluyor. Sizlere tavsiyesimiz yaptığınız her check-in’i otomatik olarak Twitter’a göndermemeniz. Bunun için Foursquare’e üye girişi yaparak, ayarlar bölümünden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Fourtrace’in web sitesine http://fourtrace.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu arada site Türkçe karakterleri de destekliyor ve gittiğiniz mekanların isimlerini ya da adreslerini düzgün görüntülüyor.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.