Foursquare “Super Duper Swarm” ve “Epic Swarm” badge’lerini çıkardı

Akıllı telefonların sayısı her geçen gün artarken Location Based (Konum Tabanlı) Social Networking servisleri de bu artışla paralel olarak yaygınlaşıyor. Foursquare, Gowalla ve Brightkite bu konuda akla gelen en ciddi uygulamalar. Facebook Places çıktıktan sonra yukarıda saydığım servislerin işinin fazlasıyla zora girdiğini, Facebook ile muhtemelen yarışamayacaklarını söylememe gerek yok. Ama bu durum örneğin Foursquare’in tarih olacağı anlamına gelir mi orası bilinmez. Foursquare’in sonu MySpace gibi de olabilir, Google’ın sosyal networking’e adım atmaya çalışmasından etkilenmeyen Facebook gibi de…

Facebook Places karşısında Foursquare’in avantajı halihazırda 4 milyon üyeye ulaşmış ve belli bir sistemi oturtmuş olması.Ben konum tabanlı servisleri hala sıklıkla kullanmıyorum, ama kullanan yakın arkadaşlarım arasında gördüğüm tek şeyi söyleyebilirim; rekabet! wooga isimli oyun şirketinde çalışırken yaptığımız şey reklamları ve oyun dinamiklerini insanları rekabete teşvik edecek şekilde ayarlamaktı. Sosyal ağlarda yapılan uygulamaların başarısının bununla doğru orantılı olduğunu söylemek sanırım yanlış olmayacaktır. Foursquare’in badge’leri ve bir yerin mayor’u olabilme özelliği de bu rekabeti tetikleyen, bu servisin popüleritesine katkıda bulunan en önemli etkenler.

Bu rekabet ortamını korumak isteyen Foursquare geçtiğimiz gün Swarm Badge’lerine yenilerini ekledi. Swarm Badge için 49+ kişinin, Super Swarm Badge için 249+ kişinin 24 saat içerisinde aynı yere check-in yapması gerekiyor. Bu iki badge’i almak zamanla daha kolaylaştığı için Foursquare bu badgelere yenilerini ekledi. Super Duper Swarm’a sahip olmak için en az 500, Epic Swarm’a sahip olmak için de en az 1000 kişinin check-in olması gerekiyor. Bu badgeleri almak için Facebook grupları ve websiteleri kurmak, eventler yaratmak da son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Hatta şimdiden yılbaşında Times Square’de kaç kişinin aynı anda check-in olacağı konuşulmaya başlandı bile…

Kaynak: Marketoloji

Foursquare Türkiye

Foursquare Türkiye'nin kendi duyurularını, basın bültenlerini, çeşitli blog ve web sitelerindeki haberleri kaynak göstererek yayınlandığı genel hesabıdır.

Foursquare “Super Duper Swarm” ve “Epic Swarm” badge’lerini çıkardı” üzerine 4 yorumlar

    1. Merhaba, check-in yaptığınız yerde ilk olarak “super duper swarm” rozetini kazanırsanız ve mekandaki kişi sayısı 1,000’e yükselirse “epic swarm” rozetini de kazanıyorsunuz, tam tersi durumun da aynı şekilde çalışıp çalışmadığı konusunda elimizde net bir bilgi yok.

    1. Merhaba, konum alınıyor mesajından sonra bulunduğunuz konumdaki en yakın veya sıklıkla check-in yaptığınız bir mekanın seçiliyor olması gerek, bunun sonrasında eğer mekanı değiştirmek istiyorsanız mekan değiştir butonunu kullanabilirsiniz. Bu aşamaya gelemiyorsanız telefonunuzun ayarlarından Swarm’ın konumunuzu belirlemesi için izin verilip verilmediğini kontrol edin. Sonuç alamazsanız teknik destek için https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.