Foursquare ile Facebook Places karşı karşıya!

Konum bazlı sosyal ağ platformu Foursquare, Facebook’un yeni platformu Facebook Places’e karşı rekabet içerisine girdi! İlk round’da neler yaşandı?

Bir süredir Twitter ya da Facebook üzerinde Foursquare ile ilgili mesajlar/tweet’ler görmüş olabilirsiniz. Foursquare, Gez-Paylaş akımının en popüler isimlerinin başında geliyor. İngilizcede Location-Based Social Networking olarak geçen bu akım, sosyal ağ kavramını konum bazlı hale getiriyor.

Foursquare’in bu başarısını gören Facebook, Facebook Places adı altında kullanıcılarına bir servis sunmuştu. Bu servisin yayın hayatına geçmesiyle birlikte Foursquare kullanıcılarının büyük bir bölümünün Facebook Places’e geçeceği, Foursquare’in de güç kaybedeceği beklenilmişti. Fakat görünen o ki ilk round’u Foursqare kazandı ve kullanıcılar bu servisi kullanmaya devam ediyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Foursquare Türkiye

Foursquare Türkiye'nin kendi duyurularını, basın bültenlerini, çeşitli blog ve web sitelerindeki haberleri kaynak göstererek yayınlandığı genel hesabıdır.

Foursquare ile Facebook Places karşı karşıya!” üzerine 2 yorumlar

  1. merhaba, nokia asha 303 telfonumda foursqare kullanıyorum check in yapma veya programı kullanımıyla ilgili hiç bir sorun yok, ancak check in yaptıgım mekandaki kişileri göremiyorum. tüm menüleri karıştırdım allak bullak ettim ne yaptıysam yok olmadı yardım lütfen…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir