Foursquare’ı çok sevdik

Sosyal konumlama servisi Foursquare hızlı büyümesini sürdürüyor. Her geçen gün daha fazla kişiye ulaşan servisi kaç kişi kullanıyor dersiniz?

Sosyal ağların yeni trendi Foursquare, bulunduğunuz konumu etiketleyerek dostlarınızla paylaşabilmenize olanak tanıyan bir sosyal medya servisi. Akıllı telefonların GPS özelliğinden faydalanarak konumlama bilgisini alabilen Foursquare, son dönemde en önemli atılım yapan sosyal ağ hizmeti olmasıyla da dikkat çekiyor.

Kısa sürede yüz binlerce kullanıcıya ulaşmayı başaran servisin kullanıcı sayısı 2 Milyonu geçmiş durumda. Servise haftalık 100.000 yeni üyenin katıldığı belirtiliyor. Foursquare’ın iPhone, BlackBerry, Android ve WebOS için özel yazılımları bulunuyor. ilerleyen dönemde daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlayan site yetkililerinin, Symbian, Windows Phone 7 ve hatta Bada için yeni yazılımlar üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Foursqure ile henüz tanışmadıysanız http://foursquare.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Foursquare Türkiye

Foursquare Türkiye'nin kendi duyurularını, basın bültenlerini, çeşitli blog ve web sitelerindeki haberleri kaynak göstererek yayınlandığı genel hesabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir