İnternette yeni çılgınlık: “Neredeyim?”

Web aleminde Facebook, Twitter derken şimdi de Foursquare çılgınlığı yaşanıyor.

Kısaca “nerede” olduğunu yani konumunu bildirmek üzerine kurgulanan Foursquare sosyal ağ üzerinden işliyor.

Kullanıcılara GPS yani küresel konumlama sistemi kullanan diğer kullanıcılarla ağ kurma imkanı veren bu yeni çılgınlık diğerlerinden farklı olarak işi biraz oyun olarak görüyor.

Kullanıcı sayısı 1 milyonu geçen sitede aktif kullanıcı sayısı da bir hayli çok.

Tüm dünyayı kapsayan bir sistematiğe sahip site mobil kullanımını öne çıkararak kullanıcılarını keşfetmeye, paylaşmaya, rekabete ve dışarı çıkmaya davet ediyor.

FourSquare kullanıcısı yaptığı seyahatleri ve deneyimlerini anlatıyor, anlattıkça da puan kazanıyor. Paylaşımınız arttıkça yeni rozetler kazanıyorsunuz. Bu rozetler sizin Foursquare’daki düzeyinizi gösteriyor.

“Peki Foursquare’ı kullanıp da ne yapayım? Bunun bana ne faydası var?” diyenlere ise cevap rekabet, arkadaşlık, promosyonlar ve analizler oluyor.

Foursquare ile lokasyonları online olarak ziyaret edebilirsiniz. Twitter desteği de olan uygulamayla o an bulunduğunuz konumu Tweet’lemeniz de mümkün.

Nerede olduğunuzu belirttiğiniz zaman Foursquare size orada yakın zamanda bulunan kullanıcıları, onları mekanla ilgili yaptığı paylaşımları ve mekanın haritadaki yerini gösteriyor. Siz de isterseniz kendi paylaşımınızı yapıp orada olduğunuzu ve görüşlerinizi belirtebiliyorsunuz.

Ücretsiz olan servisin firmalara sunduğu hizmetler ise şöyle:

Markanızı sosyal medyanın bir parçası yapmak.

Sizin için internetteki dijital ajans ya da mecraları takip edip raporlamak

Kampanyalarınızı doğru mecralarda kullanmanızı sağlamak

Sosyal medya odaklı dönemsel projeler üretmek

Kaynak: CNNTURK

Foursquare Türkiye

Foursquare Türkiye'nin kendi duyurularını, basın bültenlerini, çeşitli blog ve web sitelerindeki haberleri kaynak göstererek yayınlandığı genel hesabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir