Avrupa’da 1. sırada, dünyada ise 2. sıradayız!

En son yazımızda Gnip üzerinden Foursquare istatistiklerinin yayınlandığını duyurmuştuk. Ülkemizde Foursquare’in ne kadar popülerleştiğini hem kendi arkadaş çevremizden, hem de gittiğimiz mekanların check-in rakamlarından gözlemliyorduk. Fakat şu ana kadar diğer ülkeler ile Türkiye’yi karşılaştırabilmek için bir imkanımız yoktu.

Gnip’in açıkladığı istatistiksel verilerle güzel ve sevindirici bir haberle karşılaştık:

Gnip'in sunduğu Foursquare Verisi

Foursquare, anavatanı olan ABD’den sonra en çok Türkiye’de kullanılmakta! En çok check-in yapılan ülkeler sıralamasında Türkiye’yi ise sırasıyla Brezilya, Rusya ve Endonezya takip ediyor.

Ayrıca aynı sayfada karşımıza, küresel boyutta en çok check-in yapılan mekan kategorisi olarak liderliğe oturan Cafe’leri de Alışveriş Merkezleri, Barlar ve Ofisler takip etmekte.

Gnip’in web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Berke Hitay

Profesyonel Müzisyen + Teknolojisever. 9 Ocak 2010'dan beri foursquare kullanıcısı ve SU level3.

Avrupa’da 1. sırada, dünyada ise 2. sıradayız!” üzerine 5 yorumlar

  1. Merhaba . Ne yaptısam 4sq hesabımı twittera bağlayamadım . Twitter adresime ekle diyorum bi kaç saniye bekliyo hiçbir yere yönlenmeden aynı sayfada kalıyor . Yardımcı olabilir misiniz ?

    1. Merhaba, Foursquare bu tarz istatistiki bilgileri maalesef kullanıcılarla ya da Superuser’larla paylaşmıyor. Bu bilgilere Gnip üzernden erişilebilme ihtimali var, konuyla ilgili olarak buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir